BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Jihlava 3:2 - Dorost uspěl v derby Vysočiny! V dramatickém utkání porazil Jihlavu
Dorost uspěl v derby Vysočiny! V dramatickém utkání porazil Jihlavu

Dorost uspěl v derby Vysočiny! V dramatickém utkání porazil Jihlavu

15.09.2018 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští dorostenci se po vydařeném utkání v Táboře představili v Kotlině, kde v derby Vysočiny hostili jihlavskou Duklu. Hráči okolo trenéra Petra Beránka začali skvěle, když po dvou třetinách vedli 3:0. Drama přišlo ve třetí třetině, kdy Dukla vstřelila dvě branky v pětiminutové přesilovce. Všechny body nakonec zůstaly v Kotlině, když dorostenci předvedli výborný týmový výkon. Branky za mladé Bruslaře vstřelili Vladislav Juřica, Karel Matoušů a Adam Dvořák. Nadstavbový bod díky vítězství v prodloužení získala Jihlava.

 
3., sobota 15.9.2018, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava
3:2
(1:0, 2:0, 0:2 – N 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Juřica (Matoušů, Beneš), 25. Matoušů (Beneš), 33. Dvořák (Beneš, Juřica) – 54. Broža (Chvátal, Menšík), 56. Zdarsa (Chvátal, Pavelec), 64. Menšík (Chvátal). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Erik Berger, Marek Tichý. Vyloučení: 5:3, navíc Dvořák (HBR) 5 + OK [ZHK] . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 18:38 (6:11, 8:10, 4:12 – 0:4). Průběh utkání: 3:0, 3:2. Prodloužení: 0:1.

BK Havlíčkův Brod: Král (Kukeně) – Dvořák, Besmák, Zych (C), Jiráček, Kuchta, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica (A), Rauš (A), Holenda, Kozlík, Beneš, Krejčí, Prášek

HC Dukla Jihlava: Švec (Pulda) – Vovsík, Sapík (A), Chvátal (C), Šabatka, Hrbek, Vranka – Melenovský, Zdarsa, Broža, Menšík (A), Pavelec, Kuba, Jungwirth, Báťa, Štorek

 

Úvodní minuty zápasu patřily oběma týmům, které si vytvořily několik šancí, ale maskovaní muži byli připraveni. Domácí tým poté prožil krušné chvíle, když se bránil ve třech proti pěti Jihlavským. Menšík s Pavelcem zaměstnávali Krále, ten ale výběr z Kotliny výrazně podržel. Po ubránění dvojnásobné přesilovky udeřilo domácí komando. Karel Matoušů zavezl puk do útočného pásma, kde před brankou našel Vladislava Juřicu, který střelou nad pravý beton Švece uspěl. Mladí Bruslaři mohli navýšit skóre v přesilové hře, ale Raušův pokus vyrazil na brankové čáře Švec.

Obraz hry se oproti první třetině nezměnil, a tak si Jihlava vytvořila první šanci, která skončila na Královi. Hosté svůj tlak umocnili přesilovou hrou, ale veškeré pokusy skončily na maskovaném muži Havlíčkova Brodu. Po uplynutí trestu se opět prosadil celek z Kotliny. Střelu Michala Beneše vyrazil Švec před sebe a volný kotouč dorazil za jeho záda Karel Matoušů. Dukla se snažila s vývojem utkání něco udělat, ovšem všechny příležitosti ztroskotaly na obraně nebo dobře chytajícím brankáři Královi. Ve 33. minutě šla parta okolo kapitána Zycha do tříbrankového vedení, když hrací předmět šel po ose Vladimír Juřica, Michal Beneš a zakončující Adam Dvořák. Domácí bek poslal pohotovou ránu od modré, která si našla cestu do branky Dukly.

V posledním dějství se hnali Jihlavští za kontaktní brankou, avšak naráželi na pozornou defenzivu v čele s brankářem Králem. Domácí tým nikam nespěchal a hlídal si svůj náskok, který se ke konci utkání výrazně ztenčil. Obránce Dvořák nešetrně sestřelil jihlavského Jungwirtha a hosté hráli dlouhou pětiminutovou přesilovku. Dukla v ní dokázala vstřelit dvě branky, a výrazně tak zdramatizovala zápas. Střelu Marka Chvátala od modré tečoval mimo dosah Krále Ondřej Broža. Totožná situace se opakovala o pár minut později, kdy opětovnou střelu Chvátala tečoval za záda domácího gólmana Šimon Zdrasa. Dukle v závěru nevyšla power play, ale za svůj výkon brala bod v adstavbě, kde po krásné akci v prodloužení rozhodl Matouš Menšík.

Ohlasy trenérů

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Získali jsme cenné tři body a musím pochválit celý tým, jelikož jsme od prvního po posledního hráče předvedli výborný výkon. Ve hře byla vidět bojovnost, soudržnost, nasazení a taktické pokyny, které hráči dodržovali na výbornou. Samozřejmě, že tam byly malinké chyby, ale ty jsou vidět i v dospělém hokeji. Ubránili jsme řadu oslabení, navíc si kluci vyzkoušeli to, že věci, které dělají na tréninku, se dají přenést do zápasu, a s Duklu to bylo vidět, jak si věří. Pochvalu si zaslouží i gólman Král, který nás několikrát podržel a třetí třetinu chytal s jinou maskou. Věřím, že to pro něj muselo být nepříjemné, ale jako správný profesionál si s tím poradil.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Neodehráli jsme špatný zápas, řada kluků ho odmakala až na krev. V utkání jsme narazili na skvěle chytajícího gólmana Krále, který byl dlouho neprůstřelný. Klíčový moment byl v první třetině, kdy jsme neproměnili dvojnásobnou přesilovou hru. Byli jsme nervózní a přihrávky nechodily tak ,jak měly. Potom jsme inkasovali první branku. Celé utkání jsme dotahovali až ke konci, kdy jsme využili dlouhou pětiminutovou přesilovku. Výkon některých hráčů byl obdivuhodný a smekám před nimi, navíc bonusový bod z prodloužení je pro nás velmi cenný.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv