BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Pelhřimov - Havl. Brod 2:3 - Famózní obrat! Brod rozhodl derby s Pelhřimovem 3 sekundy před koncem
Famózní obrat! Brod rozhodl derby s Pelhřimovem 3 sekundy před koncem

31.10.2018 | Štěpán Ondráček, Daniel Lhotský

PELHŘIMOV – Havlíčkobrodští hokejisté se po vyhraném utkání proti David Servisu představili v nedalekém Pelhřimově, kde s místními Medvědy sehráli derby Vysočiny. Domácí celek šel do vedení, ale družina z Kotliny dokázala v první třetině odpovědět. Stejný scénář se opakoval v další části hry, avšak Havlíčkobrodští si své góly schovali do třetí třetiny. Bruslaři nejprve udeřili ve vlastním oslabení, a když už se zdálo, že se půjde do prodloužení, tak přišel třetí gól. O nejdůležitější branku utkání se postaral tři sekundy před koncem kapitán týmu Miroslav Třetina (na snímku). Do zápasu zasáhla i nová posila, a to obránce Patrik Kadeřávek. Přesně do černého mířili Luboš Voříšek a Petr Kuchta.

14., středa 31.10.2018, Zimní stadion Pelhřimov
HC Lední Medvědi Pelhřimov
HC Lední Medvědi Pelhřimov - BK Havlíčkův Brod
2:3
(1:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Port (Vysloužil, Patočka), 28. Heinrich (Mejzlík, Vysloužil) – 8. Voříšek (Milfait, Šmíd), 57. Kuchta (Semrád, Šmíd), 60. Třetina (Semrád, Kulhánek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Vašíček, Henrich Kráľ. Vyloučení: 7:7, navíc F. Kasalý (PEL) 10 min. OT [NESP] + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 380. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Holata) – Kohút, Pospíchal, Port, Slabý, D. Kasalý (C), Oščádal – Martin Hadrava, F. Kasalý (A), Marek Hadrava – Heinrich, Patočka, Vysloužil – Votápek (A), Mejzlík, Kadlec

BK Havlíčkův Brod: Marek (Folvarský) – Semrád, Dvořák, Vala, Kulhánek, Kadeřávek, Šmíd – Holenda, Přidal, Třetina (C) – Milfait (A), Voříšek (A), Michálek – Kuchta, Chlubna, Kozlík – Beneš, Blinka

Derby začaly oba celky opatrně, ze zajištěných obran, ale už na konci 7. minuty rozjásal domácí fanoušky Vladimír Port, když tečoval nahození Vysloužila. Neuběhlo ani šedesát sekund a hosté se radovali z vyrovnání. Luboš Voříšek potvrdil pověst střelce a poprvé překonal Holíka. Bruslaři dokonce mohli otočit skóre, ale Kuchta v samostatné akci nastřelil jen tyč Holíkovy branky.

Další velká příležitost se urodila až na začátku druhé periody, kdy Milfait z mezikruží jen těsně netrefil pelhřimovskou svatyni. Ve 28. minutě pak vypuklo v pelhřimovských ochozech nadšení podruhé. Agilní Aleš Heinrich totiž zužitkoval přesilovou hru, takže vrátil Medvědům ztracené vedení.

Brod se rychle ujal aktivity, ovšem jeho vytvořené šance gólem neskončily. To samé platilo o domácích hokejistech, kteří nedokázali přetavit své šance ve třetí gól. Stejné tvrzení platilo i poté, co Martin Hadrava v úniku jen o pár centimetrů neseřídil správně svá mířidla.

V úvodu poslední části zahrozili hosté po chybě domácí defenzivy. Blinka však svůj pokus namířil jen do betonů pozorného Holíka. Stejnou částí výstroje zakročil i havlíčkobrodský gólman Marek po úniku Kadlece.Další gól se zrodil až v 57. minutě. K nevoli domácích fanoušků skončil puk za zády pelhřimovského gólmana. Havlíčkův Brod hrál v oslabení a do samostatné akce se probil Petr Kuchta. Útočník hostů poslal svou střelu mezi lapačku a beton domácího brankáře.

Skutečný šok ale přišel pro pelhřimovské fanoušky, ale i pro domácí hráče tři sekundy před koncem třetí třetiny. V tu dobu hráli hosté přesilovou hru, když se ke kotouči dostal Miroslav Třetina, jenž rozhodl o osudu celého zápasu. Pelhřimov tak opět nedosáhl v bitvě s Havlíčkovým Brodem na body i přesto, že mu byl vyrovnaným soupeřem do posledních sekund.

Výsledky skupiny Jih + Východ (14. kolo)

David Servis České Budějovice – Moravské Budějovice 3:6
Tábor – Žďár nad Sázavou 2:8
Kopřivnice – Hodonín 5:3
Valašské Meziříčí – Orlová 4:1
Nový Jičín – Opava 4:2