BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Nový Jičín - Havl. Brod 4:1 - Druhý venkovní špíl bez bodu, Bruslaři nechali výhru Novému Jičínu
Druhý venkovní špíl bez bodu, Bruslaři nechali výhru Novému Jičínu

Druhý venkovní špíl bez bodu, Bruslaři nechali výhru Novému Jičínu

26.01.2019 | Richard Wagner, Milan Sochor

NOVÝ JIČÍN – Bruslaři v rámci třízápasového venkovního triptychu vyrazili po David servisu na druhou stranu republiky. V Novém Jičíně sice střelecky dominovali, ale prosadit se dokázal pouze David Michálek. Zápas ale nabídl hned dvě zajímavosti. Konec duelu se kvůli výpadku časomíry měřil na stopkách, navíc čtvrtý gól Ďáblů byl uznán jako technický. V dalším kole čeká na Havlíčkobrodské cesta na derby do Moravských Budějovic.

 
34., sobota 26.1.2019
HK Nový Jičín
HK Nový Jičín - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Málek (J. Sonnek), 11. Lehečka (Kafka, Poruba), 46. Poruba, 59. Kafka – 51. Michálek (Semrád, Voříšek). Rozhodčí: Šudoma – Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Střely na branku: 32:45 (12:16, 11:11, 9:18). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HK Nový Jičín: Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Irgl

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kadeřávek, Kopic, Kulhánek, Semrád, Šmíd, Vala, – Beneš, Chlubna, Kozlík, Kuchta, Ludvík, Michálek, Přidal, Třetina (C), Voříšek (A)

 

Mladičký tým Ďáblů se od začátku prezentoval výborným pohybem a brzy si vykoledoval faul. Domácí hned první přesilovou hru využili, z levé strany se prosadil Matěj Málek. Nový Jičín využíval chyb v defenzivě Bruslařů a hrozil i nadále. Únik Jakuba Lehečky zlikvidoval výborným zákrokem Čeněk Novák. Dorážka Jaroslava Tomečka o pár minut později už skončila v síti, kvůli vysoké holi se ale o gól nejednalo.

Přesto se domácí dočkali druhé branky. Dominik Kafka v přečíslení dvou na jednoho přihrál doleva Jakubu Lehečkovi, který se tentokrát už po přesné ráně nemýlil. Postupně začali hrát více s pukem také Bruslaři. Ti dokázali Jana Hlaváče zasypat zajímavou porcí střel, ani jeden pokus ale domácímu brankářovi příliš starostí nenadělal. Až v závěru vybojovali přes minutu a půl trvající přesilovou hru pět na tři.

Ta začala po první přestávce a dávala Havlíčkovu Brodu naději, aby se dostal zpátky do zápasu. Jenže se mu vůbec nepovedla. Větší šanci měl až po jejím skončení, když Miroslav Třetina přihrál před brankoviště Patriku Přidalovi, ten ale zblízka narazil jen na brankářovy betony. Jan Hlaváč byl po střetu na chvilku otřesený, naštěstí mu to ale nezabránilo pokračovat ve hře.

Větší práci v brankovišti měl ovšem Čeněk Novák. Havlíčkobrodský gólman se vyznamenal proti třem dorážkám soupeře. Tu poslední vyslal Filip Palička, Novák ale i vsedě vytěsnil puk vyrážečkou v jasné šanci. Když pak zůstal zásah do obličeje Davida Michálka bez povšimnutí, ujeli domácí do dalšího úniku a Jan Poruba přidal třetí branku. Sám na brankáře mohl na druhé straně zamířit také Tomáš Chlubna, kterého zastavil až faul soupeře.

Podobné okamžiky byly k vidění i ve třetí třetině. Na jedné straně tváří v tvář gólmanovi neuspěl Luboš Voříšek, na druhé pak ani Matěj Málek. Po nucené pauze zaviněné zamrzlou časomírou se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho. Tomáš Chlubna přihrál Petru Kuchtovi, který z úhlu netrefil skulinku pod horní tyčí novojičínské klece.

Bruslaři si vytvořili tlak, který vyústil v další faul domácích. Trenér Richard Cachnín si v polovině periody vyžádal oddechový čas a odvolal brankáře. V přesilové hře šest na čtyři dorazil puk do sítě David Michálek a o drama bylo postaráno. Všechno mohlo být jinak, kdyby pak hosté proměnili další přečíslení dvou na jednoho, Čeněk Novák ale udržoval hosty v naději.

S přibližujícím se koncem zápasu hrál Havlíčkův Brod znovu bez brankáře, útočná snaha ale své ovoce nenesla. Naopak domácí mohli několikrát rozhodnout gólem do prázdné. Jednu situaci zachránil Tomáš Semrád, v další pak Dominik Kafka minul. Trápení Bruslařů podtrhl další výpadek časomíry, do hry se tak dostaly stopky. V poslední minutě dokonce pohaslo i osvětlení. Definitivní tečkou za nepovedeným utkáním byl po faulu Bruslařů technický gól, za jehož autora byl označen Dominik Kafka.

Výsledky skupiny Jih + Východ (34. kolo)

Hodonín – David Servis České Budějovice 5:2
Orlová – Pelhřimov 10:0
Opava – Písek 3:4p
Kopřivnice – Žďár nad Sázavou 5:2
Valašské Meziříčí – Moravské Budějovice 6:2
Šumperk – Tábor 5:4

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Do utkání jsme nastoupili bez třech hráčů základní sestavy. Nezachytili jsme jeho začátek a soupeř se po našich hrubých chybách dostal do vedení. To ho posadilo na koně a my jsme měli problémy se vrátit do zápasu. Nový Jičín byl houževnatější a bohužel zaslouženě vyhrál.

 
Zápasy v sezóně
22. | Havl. Brod - Nový Jičín | 4:3
34. | Nový Jičín - Havl. Brod | 4:1
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv