22. 2. 2011 | Eva Streichsbierová

Brankář Dolejš chytal výborně, ale vysoké porážce stejně nezabránil

Havlíčkobrodští junioři nedokázali navázat na sobotní výkon v souboji s Havířovem, v němž brali tři body za výhru 3:1. Jen o dva dny později podlehli na domácím ledě v Kotlině v dalším extraligovém vystoupení Pardubicím hladce 0:5. K úspěchu jim nemohl ani velmi dobrý výkon brankáře Dolejše.

Od začátku utkání bylo zřejmé, kdo je pánem na ledě. Hosté z Pardubic měli více ze hry, diktovali tempo zápasu a v 9. minutě se ujali vedení 1:0. Velký tlak proměnil v úvodní přesnou trefu Ondřej Starý. Dalším gólovým zásahům pak zabránil výborný Dolejš v domácí brance.

Ten se předvedl ve skvělém světle i na začátku druhé dějství, ovšem proti rychlému brejku Východočechů ve 24. minutě už byl bezmocný. Puk za jeho záda dostal Tomáš Šťastný. Jen o dvacet vteřin později měli hosté další obrovskou příležitost ke skórování, jenže Dolejš trestné střílení Noska vykryl.

Nakonec ale ještě do přestávky Pardubice přeci jen třetí gól vstřelily a v poslední třetině potom upravily výsledek až na konečných 0:5 z pohledu domácích Rebelů. Tři body si junioři Eatonu odváželi z Kotliny naprosto zaslouženě.

Noen Extraliga Juniorů

Branky a nahrávky: 9. Starý (Nosek), 24. Šťastný (Vlček), 33. Moučka (Kapec, Stoklasa), 47. Kapec (Moučka, Beneš), 57. Vlček. Rozhodčí: Hejduk - Jeletz, Guth.

Dolejš (Krch) - Pecen, Bancíř, Ambrož, Šíma, Kulhánek, Novotný (C) - Wasserbauer, Varga (A), Szilva, Ondráček, Zdražil, Žemlička, Havel, J. Milfait (A), J. Doležal, O. Doležal, Kozlík, Hadrava.