BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Č. Budějovice 2:1 - Českobudějovické prokletí zlomeno! Dorostenci poprvé porazili Motor
Českobudějovické prokletí zlomeno! Dorostenci poprvé porazili Motor

Českobudějovické prokletí zlomeno! Dorostenci poprvé porazili Motor

19.01.2019 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD – Mladí Bruslaři se do této doby utkali s Motorem České Budějovice už třikrát, ani jednou ho ale neporazili. Až teď! Do vedení se dostali krátce před polovinou utkání v přesilové hře pět na tři. Hosté pak v oslabení rychle vyrovnali, ani Havlíčkovu Brodu ale odpověď netrvala dlouho. Další branka pak už v základní hrací době nepadla. Svěřenci Petra Beránka se navíc prosadili i v prodloužení, a získali tak všechny čtyři body.

 
D10, sobota 19.1.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - ČEZ Motor České Budějovice
ČEZ Motor České Budějovice
2:1
(0:0, 2:1, 0:0 – N 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Krejčí (Dvořák, Zych), 33. Janko (Prášek), 64. Dvořák (Dymák) – 31. Březina (Kudrnáč). Rozhodčí: Jakub Macek – Václav Kubíček, Martina Zadinová. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 39:40 (9:7, 12:16, 14:14 – 4:3). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Prodloužení: 1:0.

BK Havlíčkův Brod: Kubík – Dvořák, Besmák, Zych, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, Kozlík, Krejčí, Vašák, Prášek

ČEZ Motor České Budějovice: Slanina (Máca) – Novák, Cibulka, Hail, Hromada – Hála, Lukeš, Dub, Marhoun, Petrásek, Březina, Pitel, Placek, Kumpfmüller, Budík, Kudrnáč, Dubský, Čančura, Sochor

 

Hned od úvodních minut se hrál svižný a útočná hokej. Gólový účet utkání mohli otevřít hosté z jihu Čech, ale jejich přečíslení skončilo na bezchybném Kubíkovi. Aktivitu hostů přerušilo oslabení, ve kterém skvělou práci odvedla bránící čtveřice, a tak první početní výhodu Havlíčkobrodští nevyužili. Ke konci první třetiny se hrálo nahoru dolu a maskovaní muži společně se svými obránci měli co dělat, aby se kotouč nedostal za jednoho z brankářů. Hostující Pitel to zkoušel z pravého kruhu, ovšem neúspěšně. Další pokus Jihočechů byl zblokovan, a tak první třetina branku nenabídla.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé dvacetiminutovce, kde oba týmy pokračovaly v nastoleném tempu. Motor mohl jít do vedení ve 25. minutě, když se brankář Kubík nenacházel v optimální poloze. Obránce Cibulka nedokázal usměrnit puk za záda domácího gólmana. Potom se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách a více prostoru svědčilo Bruslařům. Ve slibné příležitosti byl Juřica, jenže ani on nenašel recept na Slaninu. Přítomní diváci se nakonec dočkali gólového úspěchu, a to v přesilové hře domácího výběru. Dvořákův projektil od modré jemně tečoval David Krejčí, který dostal svůj tým do vedení. V samostatném úniku se potom ocitl Rauš, jenž na Slaninu nevyzrál a z následného protiútoku Motor vyrovnal.

Kudrnáč našel za obranou Bruslařů Tomáše Březinu. Útočník Jihočechů napoprvé neuspěl, ale z následné dorážky přeci jen dostal hrací předmět za Kubíka. Gólové představení pokračovalo dál, jelikož ve 33. minutě si Havlíčkův Brod vzal své vedení zpět. Domácí komando dokázalo využít přečíslení dva na jednoho, do kterého se dostala dvojice Jaroslav Prášek a Michal Janko. Prvně jmenovaný vzal celou akci na sebe, když se pokoušet prostřelit Slaninu, ten byl ale úspěšný. Volný puk potom nahrál na svého spoluhráče, jenž trefil poloprázdnou branku. Oba týmy si potom zahrály přesilové hry, avšak ani jednomu mužstvu se nepodařilo vstřelit branku.

V posledním dějství si Motor zahrál přesilovku pět na tři, ale nedokázal ji využít. Ve 46. minutě mohl zvýšit vedení Prášek, jenž se ocitl v samostatném úniku, ale tváří tvář proti Slaninovi neuspěl. Potom přišly velké momenty brankáře Kubíka, jenž obstál při velkém tlaku Jihočechů. V posledních deseti minutách se hra rozkouskovala, jelikož padlo hned několik trestů. Ani jeden tým nedokázal převahu na jednu z branek přetavit v gól. Necelé dvě minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře a i po možném vyrovnání. Tomu zamezil výborným zákrokem Kubík, který zneškodnil stoprocentní gólovku Dubovi. Motor se tlačil za vyrovnáním, ale všechny pokusy skončily buď na Kubíkovi nebo pozorné obraně.

Následovala bitva o bonusový bod. Herní převahu v něm měli hráči Havlíčkova Brodu, kteří často zaměstnávali brankáře Slaninu. Maskovaný muž Českých Budějovic při těžkých zkouškách obstál na jedničku. Motor zahrozil díky Březinovi, jenž jel sám proti Kubíkovi, ale toho na poslední chvíli vyrušil jeden z domácích hráčů. Bruslaři potom hráli přesilovou hru, kterou dokázali přetavit v gólový úspěch. Dymák narýsoval přihrávku na modrou čáru Adamovi Dvořákovi, který si vylepšil palebnou pozici. Obránce Havlíčkova Brodu využil clony před Slaninou a ranou zápěstím vymetl všechny pavouky v levém horním rohu.

Ohlasy trenérů


Tomáš Hart (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Byl to hodně bruslivý zápas, který se přeléval z jedné strany na druhou. Jsme rádi za šťastným koncem pro nás. Utkání bylo bojovné a z výsledku máme radost. Klukům patří velké poděkování.


Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Jsem spokojený s hrou, pohybem i hokej, který jsme hráli. Na druhou stranu jsme hráli moc oslabení, což v tak vyrovnaném utkání je špatně. S Havlíčkovým Brodem hrajeme vyrovnané zápasy celou sezonu. V utkání nám chyběly, které byly mínusem na našem výkonu.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv