2. 3. 2019 | Štěpán Ondráček, Lukáš Chuchválek

Dorost prohrál s Mladou Boleslaví a play off se mu vzdálilo!

MLADÁ BOLESLAV – Bitva Bruslařských klubů byla k vidění v Mladé Boleslavi, kam zavítal Havlíčkův Brod. V zápase padly tři branky, o které se postarali hráči domácí Škodovky. Hostujícímu celku nestačilo k překonání Stuchlíka 21 střel za šedesát minut. Tým z Vysočiny nakonec vybojoval bod, když zvládl lépe prodloužení. O čestnou trefu havlíčkobrodských Bruslařů se zasloužil Tomáš Krejčí.

Vzhledem k důležitosti utkání nikoho nemohlo překvapit, že se bude hrát více defenzivně. Na ledě bylo k vidění několik soubojů o kotouč u mantinelu, ale chyběla výraznější střelba. Ještě před 8. minutou Boleslav zesílila tlak a soupeře překvapil svou přesnou střelou Tomáš Moravec. Havlíčkův Brod v následujících momentech zkoušel srovnat a náznak šance měl Matoušů, jenže skončil s pukem v rohu kluziště, protože mu spoluhráči nepomohli proti boleslavským bekům. Ve 14. minutě zkoušel navýšit stav Oskar Haas překvapením zpoza brány, avšak brankář stihl ucpat prostor u pravé tyčky. V závěru první třetiny začali hosté stupňovat tlak, jenže srovnat jim nedovolil Marek Stuchlík. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0.

Na počátku druhé dvacetiminutovky se oběma týmům nedařilo dostávat se do šancí, ale tři a půl minuty po návratu z kabin měli domácí štěstí, neboť zaváhali v obranné činnosti za Stuchlíkovou bránou a dovolili soupeři vystřelit u pravé tyče z bezprostřední blízkosti. Stuchlíkovi zvednutý kotouč propadl výstrojí a spadl na vršek brány, kde ho ukryl. Další momenty nepřinesly žádné zvraty, ale jen do 36. minuty, když se trefil Dominik Ďurač mezi betony. Stuchlík musel poté čelit nepříjemným pokusům soupeře o snížení stavu a měl co dělat s ránou od modré. Puk totiž neměl pod kontrolou, ale nakonec ho zalehl zády. Do konce třetiny tedy zůstal stav nezměněn.

V poslední třetině bylo vidět, že hosté potřebují srovnat, a tak se tlačili více dopředu. V tom jim ale bránili Bruslaři tím, že zesílili svou obranu a nedovolovali soupeři tolik ohrožovat bránu. Boleslav dostala možnost hrát jedinou přesilovku v zápase, kdy měla hodně střel, ale hostující Král všechny útoky spolehlivě pochytal. Po jejím skončení domácí nepřestávali stupňovat tlak, což vedlo nakonec ke vstřelení třetí branky, o kterou se postaral Matěj Strnádek. Havlíčkův Brod se pokoušel alespoň o čestný úspěch, jenže jim v základní hrací době nebylo přáno. Zabrali ale v prodloužení. Tomáš Krejčí dokázal dostat puk za Stuchlíkova záda. V Boleslavi tedy zůstaly tři body, Havlíčkův Brod si odváží jeden.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Beneš 0 0 0 -2 0
Ondřej Besmák 0 0 0 -1 0
Adam Dvořák 0 0 0 -1 0
Filip Dymák 0 0 0 -1 0
Tadeáš Holenda 0 0 0 0 0
Michal Janko 0 0 0 0 0
Adam Jiráček 0 0 0 0 0
Tomáš Krejčí 1 0 1 1 0
David Krejčí 0 0 0 0 0
Jan Kuchta 0 0 0 -2 0
Max Kutlvašr 0 0 0 -1 0
Karel Matoušů 0 0 0 -1 0
Jaroslav Prášek 0 0 0 -1 0
Adam Rauš 0 0 0 -1 0
Filip Vašák 0 0 0 -2 0
Martin Zych 0 0 0 0 12

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Král 62 38 3 35 92,11 0 0

Ohlasy k utkání

D17. kolo, sobota 2.3.2019 od 13:00
ŠKO - ENERGO Aréna
3:0
(1:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)
Ml. Boleslav - Havl. Brod
ELIOD Extraliga dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Moravec (Haas), 36. Ďurač (Rajgl, Žabka), 57. Strnádek (Peca, Gardoň) – 62. T. Krejčí. Rozhodčí: Martin Horinek – Martin Kettner, Petr Špringl. Vyloučení: 0:1, navíc Zych (HBR) 10. min OT [VRAŽ]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 38:24 (10:6, 11:9, 15:6 – 2:3). Průběh utkání: 3:0. Prodloužení: 0:1.

Sestavy

Ml. Boleslav

Stuchlík (D. Náhončík) – Sommer, Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Žabka -Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Ďurač, Hruška, Haas, Strnádek

Havl. Brod

Král (Kubík) – Dvořák, Besmák, Zych, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, D. Krejčí, Vašák, Prášek

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu