BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Ml. Boleslav - Havl. Brod 3:0 - Dorost prohrál s Mladou Boleslaví a play off se mu vzdálilo!
Dorost prohrál s Mladou Boleslaví a play off se mu vzdálilo!

Dorost prohrál s Mladou Boleslaví a play off se mu vzdálilo!

02.03.2019 | Štěpán Ondráček, Lukáš Chuchválek

MLADÁ BOLESLAV – Bitva Bruslařských klubů byla k vidění v Mladé Boleslavi, kam zavítal Havlíčkův Brod. V zápase padly tři branky, o které se postarali hráči domácí Škodovky. Hostujícímu celku nestačilo k překonání Stuchlíka 21 střel za šedesát minut. Tým z Vysočiny nakonec vybojoval bod, když zvládl lépe prodloužení. O čestnou trefu havlíčkobrodských Bruslařů se zasloužil Tomáš Krejčí.

 
D17, sobota 2.3.2019, ŠKO - ENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:0
(1:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Moravec (Haas), 36. Ďurač (Rajgl, Žabka), 57. Strnádek (Peca, Gardoň) – 62. T. Krejčí. Rozhodčí: Martin Horinek – Martin Kettner, Petr Špringl. Vyloučení: 0:1, navíc Zych (HBR) 10. min OT [VRAŽ]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 38:24 (10:6, 11:9, 15:6 – 2:3). Průběh utkání: 3:0. Prodloužení: 0:1.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (D. Náhončík) – Sommer, Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Žabka -Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Ďurač, Hruška, Haas, Strnádek

BK Havlíčkův Brod: Král (Kubík) – Dvořák, Besmák, Zych, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, D. Krejčí, Vašák, Prášek

 

Vzhledem k důležitosti utkání nikoho nemohlo překvapit, že se bude hrát více defenzivně. Na ledě bylo k vidění několik soubojů o kotouč u mantinelu, ale chyběla výraznější střelba. Ještě před 8. minutou Boleslav zesílila tlak a soupeře překvapil svou přesnou střelou Tomáš Moravec. Havlíčkův Brod v následujících momentech zkoušel srovnat a náznak šance měl Matoušů, jenže skončil s pukem v rohu kluziště, protože mu spoluhráči nepomohli proti boleslavským bekům. Ve 14. minutě zkoušel navýšit stav Oskar Haas překvapením zpoza brány, avšak brankář stihl ucpat prostor u pravé tyčky. V závěru první třetiny začali hosté stupňovat tlak, jenže srovnat jim nedovolil Marek Stuchlík. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0.

Na počátku druhé dvacetiminutovky se oběma týmům nedařilo dostávat se do šancí, ale tři a půl minuty po návratu z kabin měli domácí štěstí, neboť zaváhali v obranné činnosti za Stuchlíkovou bránou a dovolili soupeři vystřelit u pravé tyče z bezprostřední blízkosti. Stuchlíkovi zvednutý kotouč propadl výstrojí a spadl na vršek brány, kde ho ukryl. Další momenty nepřinesly žádné zvraty, ale jen do 36. minuty, když se trefil Dominik Ďurač mezi betony. Stuchlík musel poté čelit nepříjemným pokusům soupeře o snížení stavu a měl co dělat s ránou od modré. Puk totiž neměl pod kontrolou, ale nakonec ho zalehl zády. Do konce třetiny tedy zůstal stav nezměněn.

V poslední třetině bylo vidět, že hosté potřebují srovnat, a tak se tlačili více dopředu. V tom jim ale bránili Bruslaři tím, že zesílili svou obranu a nedovolovali soupeři tolik ohrožovat bránu. Boleslav dostala možnost hrát jedinou přesilovku v zápase, kdy měla hodně střel, ale hostující Král všechny útoky spolehlivě pochytal. Po jejím skončení domácí nepřestávali stupňovat tlak, což vedlo nakonec ke vstřelení třetí branky, o kterou se postaral Matěj Strnádek. Havlíčkův Brod se pokoušel alespoň o čestný úspěch, jenže jim v základní hrací době nebylo přáno. Zabrali ale v prodloužení. Tomáš Krejčí dokázal dostat puk za Stuchlíkova záda. V Boleslavi tedy zůstaly tři body, Havlíčkův Brod si odváží jeden.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Hrajeme o play-off a kluci to mají v hlavách. Myslím si, že s hráči v této kategorii to pořádně mává a myslím si, že momentálně nepředvádíme hokej, jaký bychom chtěli. Všichni samozřejmě hrají o play-off a bojují ze všech sil. Z přemíry snahy jsme začali dělat hloupé chyby a věci, které úplně nechceme, abychom dělali, ale zaplaťpánbůh vyhráváme. V bráně máme výborného Stuchlíka, který nás zachrání, když hráči v obraně udělají nějakou chybu.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv