BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Jihlava 0:4 - Dorost prohrál počtvrté v řadě, v derby nestačil na Jihlavu!
Dorost prohrál počtvrté v řadě, v derby nestačil na Jihlavu!

Dorost prohrál počtvrté v řadě, v derby nestačil na Jihlavu!

07.03.2019 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští dorostenci nezažívají dobré období, ze kterého se chtěli dostat v utkání s jihlavskou Duklou. Hosté bojující o play off přijeli do Kotliny pořádně nabuzení. Dukla dokázala opanovat celý průběh utkání a s přehledem vyhrála v základní hrací době o čtyři branky. V nadstavbě nerozhodlo prodloužení, a tak se šlo na nájezdy, ve kterých rovněž slavili hosté.

 
D18, čtvrtek 7.3.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava
0:4
(0:1, 0:3, 0:0 - N 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Jungwirth (Melenovský, Broža), 23. Menšík (Zdarsa), 35. Pigl (Moravec, Pavelec), 38. Menšík (Zdarsa, Hrbek), roz. náj. Baťa. Rozhodčí: Josef Barek – Jan Pechánek, Aleš Roischel. Vyloučení: 2:4, navíc Pigl (JIH) 10. min OT [ZHK]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:42 (7:16, 7:15, 7:7 – 2:4). Průběh utkání: 0:4. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 0:1.

BK Havlíčkův Brod: Král (Kubík) – Dvořák, Besmák, Zych, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, D. Krejčí, Vašák, Prášek

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Matějíček, Sapík, Chvátal, Moravec,Vranka, Adam – Pigl, Melenovský, Zdarsa, Juřička, Štorek, Broža, Menšík, Mlejnek, Pavelec, Jungwirth, Bulík

 

Derby Vysočiny začaly oba týmy velmi opatrně, ale první šanci si vytvořili domácí. Vašákův pokus se stal lehkou kořistí pro Maláčovu lapačku. Dukla potom hrála přesilovku, ve které zatápěla domácí obraně, ale gólman Král své spoluhráče podržel. V deváté minutě se poprvé měnil ukazatel skóre. Nejprve ve stoprocentní situaci nechal Rauš vyniknout jihlavského gólmana. Hosté vzápětí uspěli z rychlého přečíslení. Melenovský předložil přihrávku na Jonáše Jungwirtha, který neměl problém trefit odkrytou část branky. Jihlava byla lepším týmem na ledě, ale na maskovaného muže Havlíčkova Brodu si nepřišla. Stejně jako na druhé straně držel své spoluhráče Maláč, který pokryl pokusy Bruslařů.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Bruslaři, ale Maláče nedokázali překonat. Na druhé straně stačila hostům jedna akce, aby navýšili vedení. Matouš Menšík nabral rychlost ve středním pásmu a nachytal Krále zakončením na pravou tyč. Havlíčkův Brod potom hrál krátkou přesilovku pět na tři, ale nedokázal ji využít. Dukla převzala iniciativu, když se trefila v rozmezí dvou minut. Jihlava přidala třetí gól po krásné kombinaci, když na konci akce byl Martin Pigl. Za několik střídání později navýšili hosté svůj náskok o čtyři branky. Matouš Menšík se dostal do pásma, kde skrytou střelou překvapil brankáře Krále. Havlíčkův Brod se snažil s nepříznivým stavem něco udělat, ovšem Maláč byl bezchybný.

Poslední dějství přineslo souboj jihlavských střelců s brankářem Králem. Havlíčkobrodský gólman byl proti nájezdníkům Dukly úspěšnější. Bruslaři mohli korigovat stav zásluhou Rauše, ten si ale na Maláče nepřišel. Ve 48. minutě dostal dvě minuty plus osobní desetiminutový trest hostující Pigl. Domácí tým ale přesilovou hru nedokázal využít. Ve třetí části se žádný ze střelců neprosadil, a tak se šlo na prodloužení. V nastaveném čase měli více příležitostí Jihlavští. Sám na Krále ujel Pavelec, ale tváří tvář neuspěl proti maskovanému muži Bruslařů. Na řadu přišla dovednostní soutěž a v nich kralovali hráči Jihlavy, kteří se trefili dvakrát, narozdíl od Havlíčkova Brodu, který nedal ani jeden nájezd.

Ohlasy trenérů

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vstoupili vcelku dobře, ale bohužel nám to vydrželo jen pár minut. Vytvořil jsme si šance, které jsme neproměnili. Od té doby byla Jihlava aktivnější. Přejela nás rozdílem třídy, byl to hrozný hokej. Hráči se báli byli, tam jen výkřiky do tmy. Chyběla nám týmovost a bojovnost. Gratuluji soupeři k výhře.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv