12. 2. 2020 | Ladislav Vácha, Tomáš Sochor

Bruslaři porazili Žihadla! Vítěznou branku vstřelil Plachý

M O R A V S K É B U D Ě J O V I C E - Svěřenci trenéra Richarda Cachnína vyjeli ke třetímu venkovnímu utkání v řadě. Tentokrát vyzvali poslední Moravské Budějovice. Do utkání vstoupili lépe domácí, když se ve dvanácté minutě dostali do vedení. O dvě a půl minuty později se však Bruslařům podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině i přes nápor hostů branka nepadla. Nakonec se rozhodlo v poslední části, kdy havlíčkobrodští hokejisté vstřelili dva góly. Z Moravských Budějovic si tak vezou za vítězství tři body.

Bruslaři začali aktivně a už ve 2. minutě nebezpečně zahrozili. V dobrý pozici sám před bránou se ocitl Kuchta, ale nesešteloval si dobře mířidla a minul bránu. V 6. minutě práskl do puku na modré čáře brodský obránce Krejčí, ale vyprášil jen Vackovy připravené betony. Zanedlouho našel Voříšek před bránou číhajícího Plachého, jenž však tečoval letící puk do připraveného gólmana Vacka. Hosté pak málem skórovali v početní nevýhodě, když se protáhl k bráně po levém křídle Plachý, jehož rána skončila u přední tyčky na Vackově výstroji. Vyznamenat se musel i brankář Holík, který zlikvidoval nebezpečnou ránu Molnára z prostoru kruhů a poradil si i s dalšími projektily zblízka. Skóre se tak měnilo až ve 12. minutě. Milan Procházka naservíroval pas před bránu trestuhodně osamocenému Petru Krutišovi, který po blafáku propasíroval kotouč za Holíkova záda. A Žihadla mohla být ještě veselejší! Z dobré pozice v kruhu zakončoval Procházka, ale Martin Holík se proti němu vyznamenal. Havlíčkův Brod se dočkal vyrovnání v 15. minutě, a to po parádní souhře třetího útoku! Petr Kuchta přihrál na levou stranu Tomáši Ludvíkovi, jenž vykouzlil přesný pas k protější tyčce na Jakuba Kadlece. Tomu sice první zakončení nevyšlo, dostal však druhou šanci a v pádu skóroval k bližší tyčce nad Vackův beton.

Také do prostřední části naskočili lépe bojovníci z Kotliny. Kuchta se za bránou soupeře chytrou kličkou zbavil protihráče a vymyslel geniální přihrávku mezi kruhy na osamoceného Klimenta, jehož štiplavou střelu brankář Vacek parádně vytěsnil nad bránu. Bruslaři si pak zahráli 35 sekund přesilovku 5 na 3 a defenziva Žihadel měla hodně práce. Plachý po buly výborně našel Voříška, který z bezprostřední blízkosti pořádně protáhl brankáře Vacka. Vzápětí Kulhánkovu bombu od modré čáry tečoval Plachý, puk však proletěl těsně nad horní tyčkou. Broďáci byli jasně lepší a dál vehementně bušili na zadní vrátka domácích. Hezké sólo vystřihl Mikeš, z mezikruží však pálil jen do Vacka. Z tlaku potom vyústila další přesilovka. V ní dostal do kruhu nabito Třetina, s jehož pumelicí z voleje si gólman Vacek poradil. Parádní pas pak přebral mezi kruhy Vala, který však trefil hned před sebou bránícího protihráče. Z následného brejku pelášil sám na bránu Molnár, brankář Holík se však skvělým zásahem vyznamenal. V ideálních pozicích se pak objevili před bránou Kliment a Kadlec, jenže ani oni recept na výtečně chytajícího Vacka nenašli. Bruslaři pak přišli o dva útočníky. Desítku za nesportovní chování obdržel Kadlec a po druhé siréně si pustil pusu na špacír i kapitán Třetina, který obdržel trest do konce utkání.

V úvodu třetí periody zahrozili domácí. Mezi kruhy vypálil Krutiš a Holík musel ze svého arzenálu vytasit další prvotřídní zákrok. Ve 44. minutě už se Cachnínovi svěřenci dočkali. Luboš Voříšek adresoval pocukrovanou přihrávku Tomáši Plachému, který zakončil se zkušeností starého mazáka a po vyléčeném zranění se vrátil ve velkém stylu. Vzápětí se proti pravidlům provinil Brabec a Bruslaři tentokrát už trestali. Patrik Přidal přiťukl kotouč na modrou čáru Davidu Valovi, jehož bombu sice gólman Vacek vyrazil betony, ale do zcela odkryté brány přesně doklepl hrací předmět pohotový Tomáš Ludvík. O kontaktní branku se mohl postarat aktivní Krutiš, jenže si vylámal zuby na Holíkových betonech. Žihadla si potom zahrála přesilovku, hosté se však s přehledem ubránili. Ještě více klidu mohl vnést do brodských řad Voříšek, ale z levé strany nepřekonal gólmana Vacka. Se svou troškou do mlýna přispěchal i Cachnín, z mezikruží vypálil z voleje, ovšem neúspěšně. Soupeř se ještě v závěru duelu dopustil faulu a tím jeho naděje definitivně pohasly. Havlíčkův Brod už dohrál zápas v naprosté pohodě a došel si pro zasloužené tři body za výhru 3:1.

2. liga

Branky a nahrávky: 12. Krutiš (Procházka, Horký) – 15. Kadlec (Ludvík, Kuchta), 44. Plachý (Voříšek, Kulhánek), 46. Ludvík (Vala, Přidal). Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Musil, Roman Komínek. Vyloučení: 6:4, navíc Kadlec (HBR) 10 min. OT [NESP], Třetina (HBR) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 307. Střely na branku: 26:37 (11:7, 6:19, 9:11). Průběh utkání: 1:0, 1:3.

M. Budějovice

Vacek (Helešic) – Šána, Šebesta, Bazala, Rafaj, Brabec, Trnka – Molnár, Procházka, Krutiš (A), Svoboda, Alexa, Sigmund, Hovsepjan (C), Horký (A), Sorger

Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Vala (A), Kulhánek, Dvořák, Kliment, Benák, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Kuchta, Ludvík