BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Šumperk 0:5 - Zkrat ve třetí třetině stál Bruslaře body se Šumperkem!
Zkrat ve třetí třetině stál Bruslaře body se Šumperkem!

Zkrat ve třetí třetině stál Bruslaře body se Šumperkem!

15.02.2020 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští hokejisté ve 40. kole přivítali na domácím ledě vedoucí tým skupiny Východ – Draci Pars Šumperk. Utkání bylo vyrovnané a nabídlo krásnou hokejovou podívanou, když byl stav po čtyřiceti minutách vyrovnaný 2:2. Nakonec o osudu duelu rozhodla třetí část, kterou ovládli hosté v poměru 4:1. Zápas byl dodatečně kontumován poměrem 0:5 ve prospěch hostů kvůli neoprávněnému startu havlíčkobrodského kapitána Miroslava Třetiny, který kvůli osobním trestům nesměl nastoupit.

 
40., sobota 15.2.2020, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Draci Šumperk
Draci Šumperk
0:5
(1:2, 1:0, 1:4)
Zápas byl dodatečně kontumován poměrem 0:5 ve prospěch hostů kvůli neoprávněnému startu havlíčkobrodského kapitána Miroslava Třetiny, který kvůli osobním trestům nesměl nastoupit.

Branky a nahrávky: 17. Voříšek (Kulhánek, Vala), 38. Třetina (Pospíchal, Semrád), 46. Semrád (Kadlec) – 15. Vachutka (Jaroš, Milfait), 20. Scheuter (Spratek, Kofroň), 42. Spratek (Kofroň, Kabelka), 43. Spratek (Hroch), 44. Milfait (Vachutka, Drtil), 59. Milfait (Vachutka, Kabelka). Rozhodčí: Michal Maršálek – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 2:7, navíc Müller (SUP) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 612. Střely na branku: 33:38 (9:14, 12:14, 12:10). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Holík (44. Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala (A), Pospíchal, Vála, Benák, Dvořák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Kuchta – Čermák

Draci Šumperk: Wanecki (Peksa) – Kabelka, Gewiese (C), Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Plhal – Milfait (A), Vachutka, Horký, Urban, Jaroš, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň

 

Zápas dvou nejlepších týmů skupiny Východ hned od začátku nabídl atraktivní podívanou. První střídání patřila Šumperku, ale brankář Holík byl vždycky na místě, i když mu jednou pomohla pravá tyč. Hosté potom hráli přesilovku, ve které mohli udeřit Bruslaři. Voříšek ale nedosáhl na přihrávku od Plachého. Stav utkání se poprvé měnil v 15. minutě, kdy Draci využili početní výhodu. Jaroš nahrál na pravý kruh Danielu Vachutkovi, který prostřelil přesouvajícího se Holíka. Havlíčkův Brod odpověděl stejnou mincí, a to o dvě minuty později. Kulhánkův projektil vyrazil Wanecki před sebe. Nejrychleji u volného kotouče byl Luboš Voříšek. Zkušený matador umístil puk k pravé tyči. Stav utkání se měnil na konci první části. Šumperský Spratek vybídl Adama Scheutera, jenž neměl problém trefit poloprázdnou klec.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako úvodní část. Šumperk si vytvářel více šancí, ale Holík byl vždycky na místě. Stejně jako při souboji s Milfaitem. Gólman Bruslařů vyhrál souboj s exbrodským útočníkem, když přečetl jeho zakončení mezi betony. Vyrovnat stav zápasu mohl ve 34. minutě Kadlec. Ten byl v ideální pozici, ale jeho projektil zneškodnil zákrokem večera Wanecki. Havlíčkův Brod se dočkal smírné branky, a to v přesilové hře. Pospíchal našel najetého Miroslava Třetinu. Kapitán z Kotliny si roztáhl Waneckiho a nedal mu šanci na úspěšný zákrok.

Havlíčkovu Brodu se nevydařil stup do poslední části hry. Bruslaři během dvou minut inkasovali tři branky. Vše začal ve 42. minutě Daniel Spratek, který prostřelil Holíka. Tentýž hráč potom nepohrdl další možností, když z první prostřelil přesouvajícího se gólmana. Bruslaři si potom vzali oddechový čas, který měl zbrzdit útoky Šumperku, ale marně. Na 5:2 zvyšoval Jan Milfait. Útočník Draků si najel na přihrávku od Vachutky a vyhnal Holíka na střídačku. Domácí tým se potom snažil s nepříznivým stavem něco udělat, což se mu ve 46. minutě podařilo. Kadlec přiťukl puk na Tomáše Semráda, a ten prostřelil Waneckiho. Ve stejné minutě mohl soubor z Kotliny snížit na rozdíl jedné trefy, ovšem Plachého střela skončila ve výstroji brankáře hostů. V závěru utkání se podruhé v utkání prosadil Jan Milfait, který trefil odkrytou branku Havlíčkova Brodu.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Zápas měl všechno: náboj, tempo a především se hrálo nahorů, dolů. Utkání mělo slušnou návštěvu a výsledek je pro nás krutý. Hokej je hra chyb a my jsme je udělali během dvou minut třetí třetiny. Tak kvalitní soupeř jako je Šumperk, to potrestá. Jsem rád, že mužstvo po tajmu nabralo síly a chtěli jsme zápas zdramatizovat. Za stavu 5:3 jsme tam měli dvě tři gólovky a utkání mohlo jít do prodloužení. Nezklamali jsme herně, ale výsledkově.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): My jsme dnes zkusili hrát variantu na tři útoky. Do hry zasáhl jeden hráč navíc kvůli vyššímu trestu. Myslím si, že se ukázalo, že máme dobrou kondici a umíme hrát dobrý hokej i ve třech pětkách. Celou sezonu totiž hrajeme na čtyři útoky. Musím pochválit domácí, protože to nevzdali i za hodně nepříznivého stavu. I když tam byly, nebo nebyly, sporné branky, ale tím se nechci zabývat. Kousali až do konce a ten výsledek je pro ně možná krutý. Na druhou stranu si myslím, že jsme dnes hráli výborný hokej a že jsme si tři body jednoznačně zasloužili.

 
Zápasy v sezóně
4. | Havl. Brod - Šumperk | 4:5p
13. | Šumperk - Havl. Brod | 6:1
22. | Havl. Brod - Šumperk | 4:3
31. | Šumperk - Havl. Brod | 6:1
40. | Havl. Brod - Šumperk | 0:5
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv