19. 9. 2021 | Tomáš Sochor

Junioři přetlačili Chrudim po prodloužení! Rozhodl Pártl

V rámci čtvrtého kola Ligy juniorů se Bruslaři postavili Chrudimi. Té se povedla první třetina, ve které si vybojovala dvoubrankový náskok. Domácím se podařilo otočit, jenomže stejnou věc udělali i hosté. Havlíčkův Brod deset minut před koncem vyrovnal, a utkání tak šlo do prodloužení. V něm se po necelé minutě prosadili domácí, kteří tak vybojovali bonusový bod.

Začátek zápasu chytli lépe Bruslaři. Ti se v prvních minutách dostávali do slibných šancí. Chrudim se ale mohla spolehnout na jistého Ondřeje Batěka. Průběh první třetiny se však následně otočil vzhůru nohama. Hosté v osmé minutě vstřelili za sedmatřicet sekund dvě branky. Nejdříve po levé straně nabral velkou rychlost Josef Kubíček, který přesnou ranou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do vedení. Posléze Milan Hykl přihrál zpoza brány Janu Pilařovi, jehož střelu z první Petržílka vyrazil jen před sebe, kde byl připravený Tomáš Jaša. Ten již jen zametl kotouč do prázdné klece. Bruslaři se ještě snažili vyrovnat, jejich hra však byla křečovitá.

Do druhé části vstoupili Bruslaři o něco uvolněněji, Chrudim jim však dlouho nedovolovala výrazněji ohrozit její bránu. To se změnilo těsně po polovině zápasu, kdy se domácí v krátké chvíli prosadili hned třikrát. Nejdříve snižoval Filip Dymák, který využil přečíslení dva na jednoho, do kterého se dostal společně s Michalem Jankem. Skóre srovnával nádhernou střelou pod břevno Jaroslav Prášek. Do vedení poslal Havlíčkův Brod dobře mířenou ránou Šimon Báťa. Bruslaři ale hubený náskok neudrželi dlouho. Hosté o necelou minutu později využili přesilovou hru. Prudkou ránou od modré prostřelil Petržílku Dennis Hrdlička. Domácí měli k dispozici přesilovku 5 na 3, ve které ale sami málem inkasovali. Po chybné rozehrávce se do úniku dostal Milan Hykl. Ten ale nabídnutou příležitostí pohrdl.

Ani jedno z mužstev nebylo s vyrovnaným výsledkem spokojeno a hned od začátku třetiny se oba soupeři tlačily do zakončení. Z vedoucí branky se radovali hosté, kteří využili hrubé chyby domácí obrany, která namazala kotouč Milanu Hyklovi, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Hynka Petržílku. Domácí se trápili, nakonec ale přece jen využili přesilovou hru. Střelu od modré z hole Ondřeje Besmáka vyrazil Ondřej Batěk před sebe, kde se rychle zorientoval Tadeáš Holenda, jenž ještě předložil kotouč Danu Fialovi. Ten již jen zametl hrací předmět do brány.

Zápas tak došel až do prodloužení, které nemělo moc dlouhého trvání. Hosté sice vyhráli úvodní vhazování, o pár sekund později však o kotouč přišli. Domácí se dostali do útoku, kde se k odraženému puku dostal Filip Pártl, který přesnou ránou k levé tyči vybojoval pro svůj tým bonusový druh bod.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Alex Augusta 0 0 0 0 0
Šimon Báťa 1 1 2 0 0
Ondřej Besmák 0 3 3 0 0
Lukáš Číhal 0 0 0 0 0
Filip Dymák 1 0 1 0 0
Alex Endl 0 0 0 0 0
Dan Fiala 1 0 1 0 2
Tadeáš Holenda 0 1 1 0 0
Martin Hrbek 0 0 0 0 0
Petr Hrdlička 0 1 1 0 0
Michal Janko 0 2 2 0 0
Matěj Kravec 0 0 0 0 0
Jan Kuchta 0 0 0 0 0
Max Kutlvašr 0 0 0 0 0
Dominik Mlejnek 0 0 0 0 0
Filip Pártl 1 0 1 0 0
Jaroslav Prášek 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Hynek Petržílka 61 0 4 35 0 0

Ohlasy k utkání

4. kolo, neděle 19.9.2021 od 15:00
Zimní stadion Kotlina
5:4p
(0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)
Havl. Brod - Chrudim
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 31. Dymák (Janko, Báťa), 33. Prášek (P. Hrdlička), 33. Báťa (Janko, Besmák), 50. Fiala (Holenda, Besmák), 61. Pártl (Besmák) – 8. Kubíček (Macas, Gromadzki), 8. Jaša (Pilař, Hykl), 34. D. Hrdlička, 45. Hykl (Pilař). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Ondřej Polák, Matěj Krejčí. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 5:4pp.

Sestavy

Havl. Brod

Petržílka (Havlík) – Číhal, Endl, Kuchta, Hrbek, Kutlvašr, Besmák, Augusta – Fiala (A), P. Hrdlička, Pártl (C), Báťa, Holenda, Kravec, Mlejnek (A), Janko, Prášek, Dymák

Chrudim

Batěk (Kindl) – Votava, Prýl (C), Vaníček, Vašíček, Štrup – Jaša, Hykl, D. Hrdlička, Helikar, Pilař, Gromadzki, Hebek, Panchartek, Jirout, Macas, Kubíček

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu