15. 9. 2022 | Tomáš Sochor, Kryštof Havíř

Dorostenci nestačili na favorita, na úvod prohráli s Libercem

Havlíčkobrodští dorostenci sehráli první kolo na ledě favorizovaného Liberce. Domácí vedli již po dvou minutách 2:0. Na konci první třetiny sice Bruslaři snížili na 1:3, další branky však vsítili pouze Bílí Tygři, kteří vyhráli suverénně 7:1.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří šli do vedení už zkraje zápasu po dvou rychlých brankách Adama Krále a Vasyla Špilky. O necelých deset minut později zvyšoval už na 3:0 Pavel Průšek, jehož střela od modré se otřela o Kamenického tyčku a skončila v brance. Dvanáct sekund před koncem snižoval na 3:1 Lukáš Nový, který tak odčinil svůj dřívější dvouminutový prohřešek.

Ve druhém dějství Tygři Havlíčkobrodské k ničemu moc nepustili. Severočechům vrátil tříbrankový náskok Vojtěch Pilíšek, který dalekonosnou střelou od modré překonal havlíčkobrodského fantoma. Druhý úsek utkání nabídl každému týmu dvě početní výhody, ani jeden mančaft ale nedokázal této příležitosti využít. Tygři sehráli vždy skvělé oslabení a tato práce přinesla ovoce pět minut před sirénou. Liberecký kapitán Marek Macháček vybídl pasem Daniela Pekaře k samostatnému úniku, který se v zakončení nemýlil.

V třetí třetině Liberec ze své herní dominance neslevil a všechna tři oslabení sehrál na výbornou. V závěrečných pěti minutách ještě upravili na konečných 7:1 David Rozsíval a Tomáš Prokůpek.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 2. Král (Seidl), 2. Špilka (Pekař, Průšek), 11. Průšek (Pekař), 31. Pilíšek (Kučera, Jarabko), 36. Pekař (Macháček), 57. Rozsíval (Špilka, Průšek), 59. Prokůpek (Šťástka, Kučera) – 20. Nový (Koubek, Mrtka). Rozhodčí: Radek Wagner – Václav Juránek, Jakub Serbus. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 34:24 (9:8, 15:9, 10:7). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.