9. 11. 2022 | Milan Sochor

Černou sérii jsme zlomili! Moučka nasázel v Hodoníně hattrick

Bruslaři po šesti porážkách v řadě konečně zvítězili. Základ úspěchu položili hned v první třetině. Poprvé se v havlíčkobrodském dresu prosadil Ossian Eklund, hattrickem se prezentoval Jaroslav Moučka. První vítězství v týmu Aleše Kraučuka vychytal Jan Mičán.

Lepší start zápasu si Bruslaři ani přát nemohli. Po sedmnácti sekundách vyhrál v útočném pásmu Marek Kopic buly čistě na Ossiana Eklunda, který z vrcholku levého kruhu otevřel skóre. Domácí brankář měl zakrytý výhled, puk byl navíc jedním z obránců tečovaný a proklouzl po ledě kolem tyče. Podruhé Havlíčkův Brod udeřil jen o čtyři minuty později v přesilové hře. Roman Čermák přihrál do pravého kruhu, odkud vyslal nechytatelnou ránu navrátilec do sestavy Tomáš Mlynář.

O další tři minuty později už vedli hosté o tři góly. Tentokrát se pro změnu prosadili v oslabení. Jaroslav Moučka zachytil v obranném pásmu přihrávku soupeře a okamžitě s Milanem Valáškem vystartoval do přečíslení dvou na jednoho. Situaci vzal na sebe a sám skóroval nekompromisní střelou z levého kruhu. Do úniku se dostal dokonce obránce Roman Čermák, a přestože mu bránící hráč visel na zádech, jeho zakončení zastavila až tyčka.

Skvělou první třetinu podtrhl další trefou znovu Jaroslav Moučka. V přesilové hře mu na vrcholek levého kruhu nabil Adam Dvořák, a tato bomba vyhnala Martina Holíka z brány. Vystřídal ho Ondřej Dolíška. Na čtvrtý gól Havlíčkova Brodu Baník rychle reagoval. Z levého kruhu se trefil zkušený Martin Vyrůbalík přesně k bližší tyči.

Po přestávce měl hattrick na hokejce Jaroslav Moučka. Ocitl se úplně sám před bránou, hokejku si prostrčil pod nohama, jeho parádičku ale zastavilo břevno. Bruslaři pak mohli trochu znervóznět, když se o pár minut později trefil z nápřahu z levého křídla ke vzdálenější tyči David Janás. Hosté se ale z toho nerozklepali a pokračovali ve své hře.

Definitivně pak svěřenci Aleše Kraučuka rozhodli čtyři minuty před koncem druhé třetiny. V přesilové hře pět na tři dovršil hattrick po střele zápěstím z levého kruhu Jaroslav Moučka. Havlíčkův Brod tak po vstřelené brance pokračoval v klasické přesilovce, a využil i tu. Richardu Cachnínovi se gólově zakončit nepodařilo, když se z pravého křídla natlačil až do brankoviště. Marek Tecl pak ale chytře s dávkou štěstí odrazil puk zpoza brány o brankářovu lapačku do sítě. Hodonín měl pak ještě štěstí, že se Jakubu Petržilkovi s Markem Kopicem postavil puk na hranu. Ujížděli totiž sami dva na bránu, neposedný kotouč ale nezkrotili.

Ve třetí dvacetiminutovce měli jednu z největších šancí domácí. Junior Matěj Halík se procpal za obránce a šel sám na bránu, trefil ale jenom tyčku. Chvíli nato ve vlastním oslabení ujel také Jakub Petržilka. Měl ale za sebou dlouhé střídání, nezbývalo mu už tak tolik síly, kolik by si na lepší zakončení přál. V samotném závěru se sám před bránou neprosadil ani Marek Tecl, ale nemuselo ho to nijak mrzet. Havlíčkův Brod přesvědčivě zvítězil a zastavil sérii šesti porážek.

Hodonín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 16. Vyrůbalík (Peš), 25. Janás (Popelka, Matějka) – 1. Eklund (Kopic), 5. Mlynář (Čermák, Voříšek), 8. Moučka, 14. Moučka (Dvořák, Kopic), 36. Moučka (Valášek, Kopic), 36. Tecl (Mlynář, Cachnín). Rozhodčí: Šico – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 777. Střely na branku: 25:29 (9:7, 5:13, 11:9). Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6.