4. 2. 2023 | Štěpán Ondráček

Čtvrtá výhra v řadě: Duškovy góly pomohly Bruslařům k prodloužení domácí neporazitelnosti

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli vyrovnané utkání s Novým Jičínem, když po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. O vítězi rozhodla třetí část, ve které měl navrch Havlíčkův Brod, jenž vyhrál počtvrté za sebou.

Bruslaři měli výborný vstup do zápasu, když se ve čtvrté minutě ujali vedení. Zmatků před brankou Šimonů využil Dominik Dušek, který doklepl puk do branky. Aktivní Havlíčkův Brod měl více ze hry, ale další branku nedokázal vstřelit. Naopak Nový Jičín v polovině první třetiny vyrovnal z obdobné situace. Wolf dělal vše, co mohl, ale puk na brankovišti nezpacifikoval, volný kotouč dorazil za jeho záda pohotový Martin Andrýsek. Bruslaři přispěchali s rychlou odpovědí, po buly se zdatně trefil Roman Čermák. Ďáblové dokázali vyrovnat i podruhé, když se prosadil pohotovou ranou Jakub Lehečka. Havlíčkův Brod měl více ze hry, ale do sirény nikdo ze střelců nepřekonal maskovaného muže.

Nový Jičín mohl odstartovat druhou třetinu gólem ve vlastním oslabení, jenže ho vychytal Wolf. Na druhé straně neuspěl Dušek, který neproměnil dobrou nahrávku Kopice. Oba celky hrály dobře ze zabezpečených obran, a tak góly padaly až na konci druhé části. Vedení vrátil na stranu Havlíčkova Brodu Dominik Dušek. Útočník Bruslařů se dostal do úniku, který chladnokrevně proměnil střelou k levé tyči. Celek z Kotliny mohl navýšit vedení, jenže zakončení Oščádala nemělo gólové parametry. Ďáblové vyrovnali těsně před sirénou, když Dominik Kafka prostřelil Wolfa střelou z pravého kruhu.

Nový Jičín mohl jít poprvé v zápase do vedení, jenže nedokázal využít přesilovou hru. Zato Havlíčkův Brod mohl překlopit misky vah na svoji stranu, ale příležitost Křehlíka skončila na brankáři Šimonů. Diváci v Kotlině se dočkali gólové radosti ve 47. minutě. Čermákův projektil umístil z dorážky za bezmocného brankáře Ďáblů Milan Valášek. Soupeř mohl srovnat krok v 53. minutě ve vlastním oslabení, jenže Lehečku zpacifikoval navrátivší se Křehlík. Nový Jičín v závěru utkání hrál krátkou dvojnásobnou početní výhodu, ale ani v ní nedokázal vyrovnat. Naopak po Pártlově akci zakončil akci ve vlastním oslabení aktivní Tomáš Křehlík. Ďáblové v závěru zkusili hru bez brankáře, ale kýženého snížení se nedočkali. Kotlina nepadla ani na desátý pokus.

2. liga

Branky a nahrávky: 4. Dušek (Vašíček, Valášek), 10. Čermák (Tecl), 37. Dušek (Kopic, Krejčí), 47. Valášek (Čermák, D. Košťál), 59. Křehlík (Pártl) – 10. Andrýsek (Květoň, Konečný), 11. Lehečka (Franek, Škarka), 40. Kafka (Franek, Hruška). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Jakub Kučera, Patrik Augusta. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 296. Střely na branku: 49:28 (21:11, 15:9, 13:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Wolf (Č. Novák) – Krejčí, Čermák, Benák, Vašíček (A), Grauer, Kliment (A), Kerber – Tecl, Kuchta (C), D. Košťál – Dušek, Valášek, Kopic – Pártl, Křehlík, Oščádal – J. Košťál.