22. 2. 2023 | Tomáš Sochor

Třináct! Bruslaři porazili i Velké Meziříčí, a natáhli tak sérii domácí neporazitelnosti

Havlíčkův Brod odehrál poslední domácí utkání základní části, ve kterém se postavil Velkému Meziříčí. Bruslařům se podařil začátek zápasu, ve kterém si vytvořili čtyřbrankový nástup. Hosté sice poté snížili, domácí mužstvo si ale vítězství utéct nenechalo.

První třetina byla pro hosty velmi krutá. Zatímco si Velké Meziříčí vytvořilo velké množství stoprocentních šancí, góly dával pouze Havlíčkův Brod. Skóre otevřel ve 3. minutě kapitán domácích Petr Kuchta, jenž skóroval díky přesné střele zevnitř levého kruhu. Jen o pár sekund bylo málem vyrovnáno. Dvakrát byl blízko gólu Filip Střecha. Ten se nejdříve probil obranou, jeho zakončení ovšem zlikvidoval Martin Nedvěd. Poté Střecha vystřelil přes perfektní clonu. I tento pokus ovšem brankář domácích vychytal.

Bruslaři tak udeřili podruhé. Vojtěch Holenda vyslal do úniku Dominika Duška, jenž trefil mezírku mezi Judovými betony. Horáci poté zmařili další šance. Jan Hasoň dostal nahrávku zpoza brány, jeho pokus ale lapačkou vychytal Nedvěd. Havlíčkobrodskému brankáři poté skákal kotouč na brankové čáře, ani toto však gólem neskončilo. Na druhé straně se naopak před bránu probojoval Marek Kopic, jenž překonal přesouvajícího se gólmana.

Bruslaři se zkraje druhé třetiny trefili počtvrté. Od pravého mantinelu vyslal přesnou dělovku Michal Kliment. Velké Meziříčí po tomto gólu vystřídalo brankáře. Hosty změna viditelně nakopla, jen o minutu a deset sekund později totiž Horáci snížili. David Křenek nahrál od pravého mantinelu na osu hřiště Jiřímu Doležalovi, jenž usměrnil kotouč na Nedvědova záda.

Hosté poté začali mít navrch, domácí mužstvo ale dlouho držel brankář Martin Nedvěd. Velké Meziříčí se nakonec dočkalo ve 33. minutě, když Viktor Burian vybojoval kotouč v útočném pásmu a poté přesně nahrál na levou tyč Janu Ludvíkovi, jenž dorazil puk do brány. Bruslaři se poté dostali zpět do hry, na druhé straně se ale výbornými zákroky předvedl Zdeněk Slavíček.

Havlíčkův Brod měl znovu výborný vstup do třetiny. Nejdříve Milan Valášek trefil tyč, o chvíli později se pak Jiří Vašíček obtočil okolo brány hostů. Kotouč sice natlačil jen do betonu Zdeňka Slavíčka, k odraženému puku se ale dostal Marek Kopic, jenž se v tomto zápase prosadil již podruhé.

Bruslaři si závěr utkání pohlídali. Hosté dostali možnost zápas zdramatizovat při dvojnásobné přesilové hře, tu však domácí ubránili. Havlíčkobrodští se poté naopak v početní nevýhodě sami prosadili. Dominik Dušek vystihl rozehrávku soupeřových obránců a narazil si kotouč s Milanem Valáškem, kterému posléze nahrál na střelu do prázdné brány. Havlíčkův Brod tak vyhrál 6:2.

Havl. Brod - Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 3. Kuchta (D. Košťál, Vašíček), 7. Dušek (Holenda, Kopic), 13. Kopic (Valášek, Vašíček), 22. Kliment (D. Košťál, Kuchta), 43. Kopic (Vašíček, Dušek), 55. Valášek (Dušek) – 23. Doležal (Křenek, F. Střecha), 33. Ludvík (Burian). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 302. Střely na branku: 35:31 (9:9, 14:12, 12:10). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

Nedvěd (M. Novák) – Krejčí, Čermák, Kliment, Vašíček (A), Eklund, Benák, Kerber – D. Košťál, Kuchta (C), Voříšek (A) – Dušek, Valášek, Kopic – Peržilka, Holenda, Oščádal – J. Košťál