25. 2. 2023 | Milan Sochor, Josef Nudera

Bruslařům nevyšla první třetina, v přímém souboji o čtvrté místo těsně prohráli

Havířov měl výborný vstup do zápasu, v první třetině si vytvořil tříbrankový náskok. Bruslaři se ale zvedli a zápas ještě zdramatizovali. V závěru hráli téměř tři minuty bez brankáře, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Havířov byl v úvodu důležitého utkání aktivnější a dokázal se hned v 1. minutě prosadit. Marek Haas našel Petra Antoníčka, který si najel před branku a dokázal i přes obránce zakončit přesnou bekhendovou střelou do horní části branky – 1:0. O chvíli později měl velkou šanci Kratochvil, ale Nedvěd hosty podržel.

AZ pokračoval v dobrém výkonu i dále a v 8. minutě navýšil vedení na dvě branky. Kratochvil nejprve nastřelil tyčku, ale z pokračující akce se prosadil rychlou střelu z pravého kruhu Matouš Ćmiel – 2:0.

Domácí pak museli hrát dvě oslabení po sobě, ale hosté až na to, že Havířov uzamknuli v pásmu, nic moc nevymysleli a AZet se tak ubránil. Dala by se ale vypíchnout minimálně šance Duška a Benáka, ale na konci byl vždy pozorný a klidný Štipčák.

V 17. minutě se dostal ke střele z mezikruží Apolenář, ale Nedvěd vytáhl pohotový zákrok. V poslední minutě první třetiny dokázal Havířov využít přesilovou hru po krásné akci. Jiří Zdeněk si vzal puk u vlastní branky, projel rychle celé hřiště a před brankou ještě vybídl ke skórování Matouše Ćmiela, který tak svou druhou brankou v utkání zvýšil na 3:0.

Druhou třetinu začali sice aktivněji hosté, ale Havířov počtvrté udeřil. Po kombinaci Petra Antoníčka s Matoušem Ćmielem dokázal dokončit hattrick druhý jmenovaný – 4:0. Poté si musel najít schovanou střelu Štipčák. Ve 27. minutě vyrazil Haasovu střelu Nedvěd na horní tyčku. O chvíli později měl k dispozici trestné střílení Jiří Tvrdý, ale jeho střela v zakončení nebyla přesná.

Před pasáží, kdy se dařilo hostům, se ještě dostal do zakončení bekhendem Kratochvil, ale nevedl puk přes beton Nedvěda. Ve 30. minutě se dokázal prosadit David Košťál, jeho první střelu Štipčák vyrazil, ale na jeho dorážku už neměl šanci – 4:1.

Hosté se chytli a udeřili brankou po vyhraném vhazování. Puk se dostal na hůl Filipa Pártla, který rychlou střelou propálil Štipčáka – 4:2.

Ve 35. minutě pak dorážek po střele Tvrdého ještě Marek Haas, ale puk šel kousek vedle tyčky okryté branky. Ve 37. minutě dokázal Havířov vstřelit druhý přesilovkový gól. Po střele Marcela Kunce od modré čáry tečoval nechytatelně puk za záda Nedvěda Jakub Mrva – 5:2.

Gól Havířov uklidnil a do konce třetiny se již nic dalšího nestalo.

Úvod třetí třetiny už hosté úplně nechytili. Dokonce se v úvodu pískalo hned třikrát jejich zakázané uvolnění. Následně dokázal střelu Valáška i Holendy Štipčák vyrazit. Ve 47. Minutě se podařilo hostům dát branku a zápas zdramatizovat. Po střele Pártla se dokázal prosadit z dorážky Vojtěch Holenda – 5:3.

Hosté měli následně možnost hrát přesilovku, která se jim ale nepodařila, a to i díky Štipčákovi. V 55. minutě tvrdě vypálil z levého kruhu Krejčí, ale Štipčák dokázal jeho střelu vyrazit a ukrýt pod lapačku. O dvě minuty později propálil Nedvěda Hudec, ale puk mezi betony prošel mimo branku.

Hosté v závěru téměř tři minuty před koncem utkání zkusili hru bez brankáře, ale nedokázali se prosadit. Havířov vyhrál a posunul se na čtvrtou pozici v tabulce.

Havířov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 1. Antoníček (Haas, Spratek), 8. Ćmiel (Kratochvil, Apolenář), 20. Ćmiel (Zdeněk, Hudec), 23. Ćmiel (Antoníček, Kolarz), 37. Mrva (Kunc, Kratochvil) – 30. D. Košťál (Voříšek, Kuchta), 35. Pártl (Petržilka), 47. Holenda (Pártl, Petržilka). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Tvrdý. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 729. Střely na branku: 31:36 (16:7, 11:15, 4:14). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.