28. 10. 2022 | Dominik Adam

Juniorka bojovala do poslední chvíle, nakonec padla o dva góly!

Havlíčkobrodská juniorka se utkala se Šumperkem. V úvodu šli do vedení hosté, na což Adamova družina odpověděla. Ve druhém dějství se diváci branek nedočkali. V poslední periodě puky do sítě dostal pouze moravský celek, jenž v poslední minutě využil i volné klece Bruslařů.

Do utkání vlétli lépe Draci, jenž si vytvářeli slibné šance. Netrvalo dlouho a Bruslaři inkasovali. Miroslav Slováček vyhrál vhazování v útočném pásmu na modrou čáru, kde stál Milan Křivohlávek. Obránce Šumperka poslal tvrdou ránu k levé tyči, kam Sigmund nedosáhl. Havlíčkobrodská družina dostala výhodu přesilovky, ve které se nedostala do útočného pásma, nakonec se početní výhoda znásobila. Toho využil zadák Bruslařů Jan Vaněček, který obdržel pas k pravé tyči od Kuprijanova a střelou mezi betony překonal Ryšavého. Draci dostali výhodu jednoho muže v poli, čehož nevyužili. V dobré šanci se ocitl Routa, který dostal pas na pravý kruh, avšak v poslední chvíli minul branku. V posledních minutách se do velké šance dostal Izák, ke kterému se odrazil kotouč, avšak šumperský forvard ve vyložené šanci netrefil ideálně puk.

Ze začátku druhé periody měli Havlíčkobrodští početní výhodu, ve které se jim nepodařilo dostat ani do útočného pásma. Přesilovou hru dostali také hosté. Ve velké šanci byl Tomáš Minařík, jenž se dostal do samostatného úniku. Zkusil střelu k pravé tyči, kde kotouč do lapačky lapil Sigmund. V obrovské šanci se ocitl opět Minařík, který jel sám na brankáře havlíčkobrodského celku. Maskovaný fantom v barvách Bruslařů stihl srazit betony a vychytal tak forvarda Draků. V závěru druhého dějství se do početní výhody dostali havlíčkobrodští hokejisté. V obrovské šanci byl Pilař, který se snažil dorážet střelu Zycha, avšak jeho pokus skončil mimo branku. Na konci přesilovky byl v šanci Kuprijanov, který pálil z mezikruží, jeho ránu na poslední chvílí lapil Ryšavý.

V úvodu třetího dějství šli Šumperští do čtyř, čehož nedokázali Bruslaři využít. Po skončení trestu se Draci prosadili. Vít Mudrák vystřelil od modré čáry, puk před Sigmundem tečoval Jakub Najman, jenž usměrnil kus černé gumy mimo dosah brankáře. Ilarion Kuprijanov se prokličkoval až před Ryšavého, kterého svou kličkou do forhendu nepřekonal. Následovala dvojnásobná početní výhoda Šumperku, který ji nedokázal proměnit. Petr Hrdlička dostal pas na osu, avšak nedokázal ideálně trefit puk. V závěru zápasu to Adamova družina zkusila v šesti. Jeden hráč navíc Bruslařům nepomohl, ba dokonce padl kotouč do jejich sítě. Tomáš Minařík získal kotouč a pelášil před prázdnou klec, kterou chladnokrevně trefil.Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Ondřej Besmák 0 0 0 0 0
Adam Bezpalec 0 0 0 0 0
Tadeáš Holenda 0 0 0 0 0
Petr Hrdlička 0 0 0 0 0
Denis Jeletz 0 0 0 0 2
David Krejčí 0 0 0 0 0
Václav Kudrna 0 0 0 0 0
Jan Kuchta 0 0 0 0 2
Ilarion Kuprijanov 0 1 1 0 0
Max Kutlvašr 0 0 0 0 0
Marek Mach 0 0 0 0 4
Max Machovský 0 0 0 0 2
Tobiáš Niederhafner 0 0 0 0 0
Jan Pilař 0 0 0 0 0
Tomáš Routa 0 0 0 0 0
Adam Topol 0 0 0 0 0
Jan Vaněček 1 0 1 0 2
Martin Zych 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Sigmund 60 30 3 27 90,00 0 0

Ohlasy k utkání

12. kolo, pátek 28.10.2022 od 19:30
Zimní stadion Kotlina
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)
Havl. Brod - Mladí Draci Šumperk
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 9. Vaněček (Kuprijanov, Hrdlička) – 3. Křivohlávek (Slováček), 47. Najman (Mudrák, Izák), 60. Minařík (Haas, Cekr). Rozhodčí: Josef Barek – Tomáš Jiruška, Patrik Landsmann. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 28:30 (6:9, 10:12, 12:9) Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Sestavy

Havl. Brod

Sigmund (Havlík) – Zych (C), Vaněček, Kuchta, Besmák (A), Topol, Kutlvašr, Bezpalec – Pilař, Kuprijanov, Hrdlička – Krejčí, Holenda (A), Kudrna – Jeletz, Routa, Mach – Niederhafner, Machovský

Mladí Draci Šumperk

Ryšavý (Stránský) – Šlahora, Cekr, Minařík (C), Mudrák, Křivohlávek (A) – Szabó, Tomeš, Ševčík, Kučera, Slováček, Slabý, Křemen, Jeřábek, Haas, Najman, Izák

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner