30. 9. 2022 | Ladislav Vácha

Deváťáci získali ve velmi vyrovnaném derby bod se Žďárem! Padli až v prodloužení

9. třída přivítala v domácím prostředí v důležitém utkání Žďár nad Sázavou. Mladí Bruslaři začali dobře, když se v 5. minutě ujali vedení po přesné trefě Ondřeje Hnika. Plameny vyrovnaly ve 36. minutě zásluhou Františka Klímy a v prodloužení jim vystřelil kýžený bonusový bod navíc kapitán Tadeáš Malenovský.

Mladí Bruslaři začali skvěle a brzy se mohli dostat do vedení. Do samostatného úniku pláchl žďárské obraně Tecl, z mírného úhlu na levé straně však svou střelou jen vyprášil betony brankáře Holého. V 5. minutě už se ale domácí dočkali. Šimon Svoboda narýsoval přesný pas na volného Ondřeje Hnika, jenž z ideální palebné pozice před bránou skóroval. Havlíčkův Brod byl jednoznačně aktivnější a vytvářel si i další šance. Hosté se i přesto dostali do slibné příležitosti, když z prostoru mezi kruhy nebezpečně pálil bekhendem do Štáflova betonu Klíma. Plameny se začaly postupem času čím dál více osmělovat a brodská defenziva měla plné ruce práce. Na druhé straně hřiště o sobě dal znovu vědět rychlonohý Tecl, jeho rána z dobré pozice v blízkosti kruhů však skončila na připravených Holého betonech. Udeřit mohlo i na druhé straně. Lorenc při přečíslení dvou na jednoho přihrál před bránu volnému Němcovi, kterého parádně betony vychytal gólman Štáfl. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Parta z Kotliny naskočila do prostřední části aktivněji a měla více ze hry. Brankář Holý byl takřka v neustálé permanenci, ale skvělými zákroky i nadále držel svůj tým na nejtěsnější dostřel. Bruslaři měli obrovskou šanci ve 34. minutě. Kapitán Čapek na pravé straně vypíchl hostům kotouč a při přečíslení 2 na 1 našel před bránou volného Šímu, jenž však před bránou netrefil puk ideálně a o kousek minul pravou Holého tyčku. Maskovaná opora Plamenů se pak zaskvěla fantastickým zásahem proti jedovce Čapka z prostoru mezi kruhy. Přísloví nedáš – dostaneš dostihlo havlíčkobrodskou družinu už za malou chviličku. Nela Sáblíková nabila Františku Klímovi, jehož dělovka doletěla až za Štáflova záda. Bleskově odpovědět mohl Makovec, ale jeho nádherná střela jen orazítkovala brankovou konstrukci.

Oba týmy vlétly do třetí periody s velkou chutí a chtěly se dostat do vedení. K vidění bylo několik slibných příležitostí na obou stranách hřiště, ale oba gólmani si vedli i nadále znamenitě. Na sklonku 47. minuty se ocitl v dobré palebné pozici mezi kruhy aktivní Tecl, jenže vyprášil jen Holého betony. Domácí začali mít postupem času přeci jen navrch a nepříjemně dotírali na brankáře Holého, který dál držel svůj tým. Neuspěl ani Řehoř, který mohl zakončovat z mezikruží, když netrefil puk. Žďárští mladíci mohli překlopit pomyslné misky vah na svou stranu při přesilové hře, Bruslaři se však skvěle ubránili. Tutovku potom spálil kapitán Čapek, jenž střílel zblízka úplně sám, ale nepropálil výborného gólmana Holého. Zapotil se i brankář Štáfl, který parádně pochytal dorážky Malenovského a jeho kumpánů z útoku. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

V prodloužení o šance nouze rozhodně nebyla. Nejdříve ránu Malenovského zblízka skvěle vyrazil betony brankář Štáfl a na druhé straně se proti Vaněčkovu projektilu vyznamenal Ondřej Holý. Důležitý bonusový bod nakonec urvaly Plameny, když se po levém křídle protáhl až k bráně Tadeáš Malenovský a krásnou ranou do horního růžku brodské brány odšpuntoval žďárskou radost.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Marek Čapek 0 0 0 0 0
Štěpán Dlouhý 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 0 0 0 2
Tadeáš Franc 0 0 0 0 2
Marek Hanousek 0 0 0 0 0
Ondřej Hnik 1 0 1 0 0
Vojtěch Jirák 0 0 0 0 0
Miloslav Kytka 0 0 0 0 2
Matěj Makovec 0 0 0 0 0
Jakub Mečiar 0 0 0 0 0
Jan Rasocha 0 0 0 0 0
Šimon Svoboda 0 1 1 0 2
Tomáš Svoboda 0 0 0 0 0
Patrik Šíma 0 0 0 0 0
David Tecl 0 0 0 0 0
Dominik Vaněček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Štáfl 64 0 2 0 0 0

Ohlasy k utkání

5. kolo, pátek 30.9.2022 od 15:30
1:2p
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou
9. třída

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Hnik (Svoboda) – 36. Klíma (Sáblíková), 64. Malenovský. Rozhodčí: Marek Honza – Jan Kuchta, Vojtěch Kukeně. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:2p.

Sestavy

Havl. Brod

Štáfl (M. Šťastný) – Š. Svoboda, Mečiar, Kytka, Rasocha, Duben (A), Jirák – Hnik, Tecl, D. Vaněček, Hanousek, Franc, Makovec, T. Svoboda, Dlouhý, Čapek (C), Šíma (A)

Žďár n. Sázavou

Holý (Ležal) – Studený, Vtípil, Drdla, Marek – Němec, Lorenc, Toman, Malenovský (C), Koutník, Řehoř, Teml, Kunc, Klíma, Sáblíková, Kunz

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu