3. 1. 2023 | Ladislav Vácha

Deváťáci doma vyhořeli se Slavií Praha, schytali čtrnáct gólů

Hráči 9. třídy v úterý odpoledne vyjeli na led Kotliny proti Slavii Praha. Sešívaní byli jednoznačným papírovým favoritem a svému soupeři nedali vůbec žádnou šanci. Základ svého vítězství položili už v úvodní dvacetiminutovce, kterou ovládli 4:0. V prostřední části přidali další tři branky a ve třetí třetině dokonce sedm. Havlíčkův Brod tak schytal debakl 0:14.

Pražané už od úvodního vhazování na ledě jednoznačně dominovali a potvrzovali roli papírového favorita. Hýřili pohybem, byli silnější v osobních soubojích a dařilo se jim i v kombinaci. Faul Š. Svobody i přes velký tlak nepotrestali, ale krátce po skončení přesilovky otevřeli gólový účet zápasu. Daniel Skyba našel před brankovištěm volného Vojtěcha Švancara, jenž zblízka propálil gólmana Poustku.

Domácí se i nadále horko těžko prosazovali a v 8. minutě inkasovali znovu, když povedenou přesilovkovou akci zakončil ranou do odkryté brány Daniel Skyba. V čase 14:00 vedli sešívaní už o tři branky. Petr Hörnig poslal do samostatného úniku Vojtěcha Švancara, jenž parádně vymíchal gólmana Poustku a zametl puk do zcela odkryté brány. Havlíčkovu Brodu se nedařilo v podstatě nic a jeho dvacetiminutovku hrůzy podtrhl v 18. minutě přesnou trefou Kyung Yeol Oh.

Mladí Bruslaři v prostřední části zlepšili svou hru, ale jejich už tak velká ztráta dál narůstala. Ve 25. minutě stál na konci akce Slavie Josef Holejšovský a povedenou střelou rozechvěl síťku za Poustkovými zády. Ve 25. minutě svítil na tabuli stav už 0:6. Josef Holejšovský z prostoru mezi kruhy nechal vyniknout brankáře Poustku, ale Matěj Chylík z okamžité dorážky poslal puk na místo určení.

A to ještě nebylo vše. Ve 33. minutě slavili hosté další gól, když Petr Hörnig i za přispění potřebného štěstí skóroval k bližší tyčce. Havlíčkobrodská družina si vytvořila první slibnou šanci zásluhou Tecla, který však při přečíslení dvou na jednoho ranou z voleje nastřelil dobře postaveného brankáře Neduchala.

Havlíčkův Brod naskočil do třetí periody šancí, když sám na bránu pelášil Hnik, jenže než stihl zblízka zakončit, dojíždějící obránce mu kotouč vypíchl. Udeřilo tak na druhé straně ledové plochy. Josef Holejšovský nabil Matěji Chylíkovi, který se protáhl až před brodskou bránu a trefil mezírku mezi Poustkovými betony. V 50. minutě panovalo v táboře sešívaných ještě větší veselí. Po levém křídle se protáhl až do kruhu Oliver Kušta a z mírného úhlu nádhernou dělovkou vymetl protější růžek brodské brány.

Na konci 52. minuty hosté završili magickou desítku. David Huk se ujal kotouče, elegantně se zbavil hned dvou protihráčů a nechytatelně napálil kus černé gumy přesně k pravé Poustkově tyčce. A hrozivé manko domácích dál narůstalo. Matěj Chylík z bezprostřední blízkosti se svým projektilem ještě neuspěl, ale dorážející Lukáš Hess zavěsil pod horní tyčku. Pražané nakonec udeřili ještě třikrát, když se trefili Kyung Yeol Oh, David Huk a Tadeáš Egart, a zvítězili v Kotlině jednoznačně 14:0.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Štěpán Dlouhý 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 0 0 0 2
Tadeáš Franc 0 0 0 0 0
Marek Hanousek 0 0 0 0 0
Ondřej Hnik 0 0 0 0 0
Vojtěch Jirák 0 0 0 0 2
Miloslav Kytka 0 0 0 0 2
Matěj Makovec 0 0 0 0 0
Jakub Mečiar 0 0 0 0 0
Nicolas George Partl 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 0 0 0 0 0
Šimon Svoboda 0 0 0 0 2
Patrik Šíma 0 0 0 0 0
David Tecl 0 0 0 0 0
Dominik Vaněček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Eliáš Poustka 60 0 14 0 0 0

Ohlasy k utkání

N12. kolo, úterý 3.1.2023 od 14:15
0:14
(0:4, 0:3, 0:7)
Havl. Brod - Slavia
9. třída

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 3. Švancar (Skyba, Hörnig), 8. Skyba (Švancar, Hörnig), 14. Švancar (Hörnig, Huk), 18. Oh (Huk, Švancar), 25. Holejšovský (Egart), 29. Chylík (Holejšovský), 33. Hörnig (Hess), 47. Chylík (Holejšovský), 50. Kušta (Huk), 52. Huk (Oh, Švancar), 54. Hess (Chylík), 55. Oh (Rejhon), 59. Huk, 60. Egart (Hörnig). Rozhodčí: Jan Doležal – Marek Honza, Jan Kuchta. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Průběh utkání: 0:14.

Sestavy

Havl. Brod

Poustka (Petr) – Š. Svoboda, Mečiar, Kytka, Duben (C), Jirák, Hanousek – Hnik, Tecl, D. Vaněček, Franc (A), Partl, Makovec, T. Svoboda, Dlouhý, Šíma

Slavia

Neduchal – Vrzal, Egart, Hess, Kotman, Oh, Skyba (C), Schmuk – Šikl, Rejhon, Keller, Huk, Kušta, Holejšovský, Chylík, Švancar, Hörnig

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu