14. 10. 2023 | Tomáš Sochor

Bruslaři připravili Havířovu první porážku! V prodloužení rozhodl Endál

Havlíčkobrodským hokejistům se úvod sezony nevydařil, v posledním kole navíc přišel o body kvůli nezvládnutému závěru. Nyní narazili na stoprocentní Havířov. Bruslaři díky výborné hře otočili z 0:2 na 3:2, zápas ale nakonec dospěl až do prodloužení. V něm o výhře Havlíčkova Brodu rozhodl Lukáš Endál.

Utkání se neslo od prvních minut ve velkém tempu, na začátku. Hned v polovině 3. minuty nastřelil Apolenář spojnici havlíčkobrodské brány. Jen o chvilku později Maláč zlikvidoval střelu z první z hole Křivohlávka. Růžky ale vystrčili i Bruslaři. Šindelka musel řešit nebezpečné zakončení Endála a následnou dorážku Křehlíka.

Na začátku 9. minuty za Maláčem znovu cinkla tyč, kterou v přesilové hře nastřelil Franek. Domácí se na druhé straně dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Endál vybídl nahrávkou na levou tyč Křehlíka, jenž ale nedokázal usměrnit hrací předmět mezi tři tyče. Konec první periody nabídl vyloučení na obou stranách, branka ale nepadla.

(Video: czechicehockey.tv)

Úvod druhé části vyšel AZetu na jedničku. Jan Křivohlávek si v přesilové hře narazil kotouč s Davidem Klimšou a střelou z úhlu na přední tyč překvapil soupeřova brankáře. O chvíli později se hosté dostali do dvoubrankového vedení, když využili další početní výhodu. Tomáš Franek nahrál před bránu Danielu Spratkovi, jenž si udělal trochu místa a střelou pod břevno skóroval.

Bruslaři poté zlepšili svojí hru. Blízko snížení byl Valášek, jehož dělovka ovšem pouze orazítkovala konstrukci Šindelkovy brány. Těsně před polovinou druhé třetiny se ale havlíčkobrodští hokejisté konečně dočkali gólu, když Marek Tecl v přesilové hře ránou na přední tyč překonal havířovského gólmana.

Tecl se mohl dvě minuty před koncem druhé periody prosadit znovu, když jeho další rána v početní výhodě skončila na tyči. Jen o chvilku později se však prosadil Milan Valášek. Ten dělovkou od modré prostřelil vše před sebou. Havlíčkobrodští hokejisté byli na koni a jen těsně před druhou přestávkou otočili skóre na svojí stranu. Adam Dvořák zachytil vyhození Havířova, posunul kotouč Davidu Valovi, jehož rána se od zadního mantinelu odrazila na levou tyč k Petru Kuchtovi, který zasunul hrací předmět do odkryté klece.

Havířov ve třetí třetině hýřil aktivitou a vybojoval si dvě přesilové hry, ve kterých se do dobré střelecké pozice dostal Ficek, jehož zakončení ovšem ramenem vytáhl Maláč. Slezané se i nadále více drželi na kotouči, havlíčkobrodským hokejistům se ovšem dařilo soupeři hru rozbíjet.

Tři minuty před koncem třetí části se hosté prohřešili proti pravidlům, a šli tak do oslabení. V něm ovšem rychle otočil hru Šimon Kratochvíl, jenž nahrál na osu hřiště Davidu Vosátkovi. Ten z pozice mezikruží přesnou ránou k levé tyči vyrovnal.

Utkání se tak dostalo až do prodloužení, které Havířov začínal přesilovou hrou. Hosté si ale početní převahu zkrátili, jelikož se sami nechali vyloučit. Při hře tři na tři se nic nestalo, v přesilové hře ale Roman Čermák nabil na pravý kruh Lukáši Endálovi, jenž dělovkou z první rozhodl o první prohře Slezanů.

Havl. Brod - Havířov

Branky a nahrávky: 30. Tecl (J. Novák), 39. Valášek (Pártl, Kopic), 40. Kuchta (Vala, Dvořák), 63. Endál (Čermák, Kuchta) – 22. J. Křivohlávek (Klimša, Kunc), 24. Spratek (Franek, Klimša), 59. Vosátko (Kratochvil, Ćmiel). Rozhodčí: Josef Barek – Jakub Teršíp, Patrik Landsmann. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 361. Střely na branku: 39:35 (8:13, 21:11, 9:11 – 1:0). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3pp.

Maláč (Č. Novák) – J. Novák (A), Zych, Dvořák, Vala, D. Vacík, Čermák, Kerber – Tecl, Valášek, Kopic – Endál, Pártl, Křehlík – Pavelec, Holenda, Voříšek (A) – Košťál, Kuchta (C), Bureš