21. 10. 2023 | Bořek Kopecký, Štěpán Ondráček

Parádní vstup do zápasu, jenže... Bruslaři neudrželi vedení proti Novému Jičínu!

NOVÝ JIČÍN – Souboj tabulkových sousedů lépe začali Havlíčkobrodští, kteří po úvodních čtyřech minutách utkání měli na hokejkách dvougólové vedení. Nový Jičín do druhé přestávky stihl vyrovnat, a to v čase 39:18. Vyrovnaný duel nakonec měl rozuzlení v normální hrací době, kdy velkolepý obrat Ďáblů dokonal Petr Kuboš. Bruslaři nevyrovnali ani v závěrečné power play.

Bruslaři vstoupili do utkání velmi aktivně a na konci první minuty už šli do vedení. Po střele Jana Nováka propadl kotouč za záda Šimonů a jako první byl u něj pohotový Luboš Voříšek, jenž jej dorazil za brankovou čáru. Hosté po prvním gólu nepolevili a odměnou jim byla další branka. Po vhazování vypálil od modré čáry Dominik Vacík, jehož ránu šikovně tečoval mimo dosah brankáře Šimonů Tomáš Křehlík.

(Video: czechicehockey.tv)

Ďáblové tak hned po prvních minutách prohrávali o dvě branky a snažili se co nejdříve snížit. Dobrou příležitost k tomu měli po vyloučení Čeňka Nováka, který podrazil rozjetého Konečného, jenž se tlačil do předbrankového prostoru. Při přesilové hře poskakoval kotouč před odkrytou brankou hostů, ale Bruslaři jej dokázali urychleně odklidit do bezpečí.

Gól visel ve vzduchu také v sedmnácté minutě. Střelu Sluštíka od modré čáry tečoval Gebauer, k odraženému kotouči se ještě dostal Hanák, ale Čeněk Novák dokázal udržet kotouč před brankovou čarou. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:2. Bruslaři měli možnost navýšit své vedení ve 25. minutě, kdy hráli přesilovku. Byli to však Ďáblové, kteří se prosadili ve vlastním oslabení. Roman Maliník našel rozjetého Viktora Konečného, který se dostal do samostatného úniku a vydařenou forhendovou kličkou snížil na 1:2.

Hostům mohl rychle vrátit dvougólový náskok Valášek, jenže před odkrytou brankou netrefil skákavý kotouč. Ve 29. minutě se po chybě soupeře v obranném pásmu dostali Bruslaři do přečíslení. Před novojičínskou brankou vznikl závar, který dokázal uhasit Šimonů, jenž si našel kotouč a schoval jej pod svou lapačku. V dalším přečíslení se Bruslaři ocitli ve 34. minutě, Šimonů však podržel svůj tým skvělým zákrokem, když se přesunul ke své pravé tyči a střelu Vojtěcha Holendy zastavil na brankové čáře svým pravým betonem.

Ve 36. minutě hráli přesilovku svěřenci Davida Dostála. Při ní pálil do odkryté brány Květoň, jenž v pádu poslal puk nad břevno. Novojičínští se však přece jen dočkali ve druhé třetině vyrovnávacího gólu. Ďáblové se dostali do rychlého protiútoku a pěknou kombinaci zakončil po přihrávce Hilšera střelou do poloodkryté branky Viktor Konečný, jenž svou druhou brankou v utkání vyrovnal 42 vteřin před přestávkou na 2:2.

Bruslaři měli možnost vrátit se do vedení v úvodu třetí části. Po trestu Kuboše přišel faul Maliníka a hosté hráli přes minutu přesilovku 5 na 3. Novojičínští zvládli početní převahu soupeře ubránit a následně sami udeřili v přesilové hře. Hákování Kuchty ze 44. minuty potrestal v přesilovce Petr Kuboš, který napřáhl na modré čáře a tvrdou střelou propálil hostujícího brankáře mezi betony.

Hosté se hnali za vyrovnáním a tvořili si šance, ale Ďábly držel perfektní Šimonů. Na konci 58. minuty měl možnost zkompletovat hattrick a vlít klid do žil novojičínských fanoušků Konečný, jenže kotouč se mu nepodařilo přehodit přes beton ležícího Nováka a drama pokračovalo až do posledních vteřin. Bruslaři to v závěru utkání zkoušeli v šesti, ale svěřenci Davida Dostála si vedení pohlídali a po závěrečné siréně slavili tři body.

Nový Jičín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 26. Konečný (Maliník, Kuboš), 40. Konečný (Hilšer, Báchor), 46. Kuboš (Zdeněk, Maliník) – 1. Voříšek (J. Novák, Kuchta), 4. Křehlík (D. Vacík, Tecl). Rozhodčí: Koziol – Bartek, Voznička. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 388. Střely na branku: 27:40 (6:10, 8:13, 13:17). Průběh utkání: 0:2, 3:2.