4. 11. 2023 | Štěpán Ondráček

Bezchybný Maláč jistil třetí výhru v řadě: Bruslaři porazili Opavu!

Havlíčkobrodští hokejisté prožívají výborné období, jelikož z posledních šesti zápasů dokázali vyhrát pětkrát. Tentokrát si na ledě Kotliny smlsli na Opavě. Bruslaři od úvodních minut diktovali tempo hry a Slezan k ničemu nepouštěli. Havlíčkův Brod vyhrál poprvé v sezoně s nulou, o kterou se postaral 23 úspěšnými zákroky Filip Maláč.

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání aktivně, když se ve čtvrté minutě mohl dostat do vedení. Voříšek nahrál na levou stranu Kuchtovi, který k bližší tyči nedokázal překonat přesouvajícího se Slíže. Bruslaři si mohli pomoct přesilovou hrou, ale ani první početní výhoda nebyla vyslyšena. Opava se do útočného pásma moc nedostávala, když v patnácté minuty prohrávala. Vacíkovu střelu tečoval za bezmocného gólmana Marek Tecl. Na konci úvodního dějství si oba týmy vyměnily šance, ale branka už nepadla.

(Video: czechicehockey.tv)

Havlíčkův Brod pokračoval v nastolené hře, byl více na kotouči, jenže hosty držel spolehlivými výkony Slíž. Opava se pomalu a jistě osmělovala směrem dopředu, ale ani ona nedokázala skórovat. V polovině zápasu mohli jít Bruslaři do dvoubrankového vedení, jenže Čermák s Kopicem ztroskotali na gólmanovi hostů.

Ve 32. minutě viděla Kotlina samostatný nájezd, ke kterému se podstavil Endál, který na Slíže nevyzrál. Celek z Vysočiny nakonec svůj tlak zúročil v gól. Krásnou akcí se blýskl David Vala, jenž vymetl všechny pavouky v levém rohu Slížovy klece. Domácí hokejisté mohli navýšit vedení, jenže Opava byla proti změně stavu.

Výběru Aleše Kraučuka se povedl vstup do třetí třetiny. V čase 43:12 zvyšoval na rozdíl tří branek Milan Valášek. Forvard Havlíčkova Brodu se prosadil z levého kruhu. Opava působila opařeným dojmem, ale postupem času si více připravovala šance. Pokusy hostů skončily na připraveném Maláčovi nebo spolehlivé obraně. Bruslaři přidali ještě jednu branku, když se v 57. minutě prosadil v pádu Lukáš Endál.

2. liga

Branky a nahrávky: 15. Tecl (Křehlík, D. Vacík), 36. Vala (Voříšek, Holenda), 44. Valášek (J. Novák, Dvořák), 57. Endál (Kopic, Pártl). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Kristýna Hájková, Patrik Landsmann. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 359. Střely na branku: 50:23 (20:9, 14:7, 16:7). Průběh utkání: 4:0.

Maláč (Nedvěd) – J. Novák (A), Dvořák, D. Vacík, Čermák, Vala, Zych – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Kopic – Holenda, Kuchta (C), Voříšek (A) – Janko.