22. 11. 2023 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Vedení z první třetiny nestačilo. Bruslaři odjíždí z Vyškova bez bodů

Domácí hokejisté se díky využité přesilové hře dostali do vedení, Bruslaři ale skóre ještě před přestávkou otočili. Jenže další gól už nepřidali. Trefovali se už jen hráči Vyškova, jednou skórovali do prázdné brány, a nakonec zvítězili o čtyři branky.

Začátek zápasu moc šancí ani na jedné straně nenabídl. Brankář Dvořák předvedl úspěšné zákroky proti střelám z křídelních prostorů, po čemž jeho protějšek Dominik Šarman zlikvidoval střelu obránce Nováka od modré čáry a zakončení Valáška z levého kruhu. V 9. minutě putoval na lavici hanby právě centr brodského elitního útoku a Vyškov toho dokázal využít. Po přiťuknutí Tomáše Žižky se do puku opřel v levém kruhu Matěj Kořenek a trefil se nádherně k protější tyčce. Zanedlouho mohl odpovědět Vacík, ale z dobré pozice před bránou nastřelil jen pozorného gólmana Šarmana.

(Video: czechicehockey.tv)

Hru v početní převaze si zahráli i hosté a nebezpečně zahrozili. Dvakrát pálil Tecl, který nejdříve z levého kruhu střílel z voleje těsně vedle brány a potom jeho svižnou střelu z mezikruží zlikvidovala maskovaná opora Vyškova. Bruslaři se radovali z vyrovnání ve 14. minutě. Milan Valášek rozkmital své rychlé nohy a z mezikruží hezkou střelou skóroval přesně k pravé Šarmanově tyčce. Domácím mohl vrátit vedení Lehečka, ale jeho bombu z první z mírného úhlu na pravé straně pohotově vyrazil brankář Dvořák. Kraučukova družina si vynutila na konci úvodní dvacetiminutovky tlak a v 18. minutě dokonala obrat, když se z osy hřiště nádherně trefil kapitán Petr Kuchta.

Vyškov měl dobrý nástup do prostřední části a vydatně zaměstnával gólmana Dvořáka, který svůj tým skvěle podržel. Na druhé straně hřiště o sobě dal vědět Tecl, který vyprášil Šarmanovy betony projektily z levého i z pravého kruhu. Velkou šanci si pak vytvořil Tomajko, jehož ránu zblízka Tadeáš Dvořák zneškodnil svými betony. Svěřenci exbrodského trenéra Konečného vyrovnali ve 29. minutě. Při rychlém protiútoku narýsoval Tomáš komínek přesný pas před brankoviště na hůl Matěje Sebery, jenž z voleje prostřelil přesouvajícího se gólmana Dvořáka.

Havlíčkův Brod vzápětí zahodil neskutečné tutovky. Nejdříve neuspěl Pártl, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Vzápětí ujížděli sami na vyškovskou bránu Havlát s Kuchtou a prvně jmenovaný po narážečce se svým spoluhráčem trefil jen brankovou konstrukci. Vzápětí ujeli hosté do přečíslení dvou na jednoho a po Kuchtově křížné nahrávce zblízka zakončoval Bureš, ale jeho střela byla zblokována. Ostrou ranou z vrcholu kruhů se za chvíli prezentoval Voříšek, jenže brankář Šarman pohotově zasáhl betony.

Ve 36. minutě stihl Bruslaře krutý trest. Domácí založili rychlý protiútok, brankář Dvořák sice zachytil za bránou nahozený puk, ale nestihl před dotírajícím protihráčem včas rozehrát a Dominick Vašíček neomylně trefil prázdnou bránu. Sluší se dodat, že čárový rozhodčí udělal trestuhodnou chybu, protože přehlédl jednoznačný ofsajd, v němž se nacházeli o notný kus hned dva vyškovští hráči. Oprávněné protesty hostů byly marné. Vyrovnání měl na hokejce při přesilové hře Kopic, ale po pohledné kombinaci zblízka minul zcela odkrytou bránu. Pártl potom fauloval na druhé straně Komínka, který nařízené trestné střílení neproměnil.

Třetí perioda patřila jednoznačně domácím, kteří si v 50. minutě vytvořili dvoubrankový náskok. Michal Janeček nabil na okraj kruhů Matěji Kořenkovi, který trefil před bránou clonícího Davida Štefku a po odrazu od něj zapadl kotouč přesně k levé Dvořákově tyčce. Broďáci mohli snížit při vlastním oslabení, když Kuchta z pravého křídla vykouzlil geniální pas před brankoviště, kde číhal osamocený Bureš, který však neprocedil kotouč za skvěle chytajícího gólmana Šarmana.

Broďáci ještě měli šanci zápas zdramatizovat při přesilové hře a jejich trenéři šli do rizika, když brankáře Dvořáka povolali na střídačku a zkusili štěstí se šesti hráči v poli. Tento tah nakonec hostům nevyšel, když Vyškov získal kotouč a trefou do prázdné brány uklidnil domácí Tomáš Komínek. Pouhých 19 sekund před závěrečnou sirénou uzavřel Konečného soubor na konečných 6:2, když si po střele Vojtěcha Krejčiříka sami hosté nešťastně srazili kotouč do vlastní brány. Vyškov tak slavil zasloužené vítězství 6:2.

Hokej Vyškov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 10. Kořenek (Žižka, Krejčiřík), 29. Sebera (Komínek, D. Hohl), 36. D. Vašíček (Dluhoš, Krejčiřík), 50. D. Štefka (Kořenek, Janeček), 57. Komínek (Studený, Šarman), 60. Krejčiřík (Dluhoš, D. Štefka) – 14. Valášek (Křehlík), 18. Kuchta (Havlát, Kopic). Rozhodčí: Koziol – Konvička, Klimek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 117. Střely na branku: 35:33 (9:9, 12:12, 14:12). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.