17. 2. 2024 | Štěpán Ondráček

Endálovy body nestačily: Bruslaři padli s posledním Valašským Meziříčím

Havlíčkobrodští hokejisté odehráli druhé utkání na domácím ledě, tentokrát ve svém svatostánku přivítali poslední celek tabulky z Valašského Meziříčí. Bobři hráli s lehkostí, čímž zaslouženě vedli. Bruslaři se ve hře trápili a nepomohlo ani snížení na rozdíl dvou gólů, Bobři vyloupili Kotlinu po velice sympatickém výkonu.

Odčinění derby Vysočiny? Vlažný úvod a vedení Valašského Meziříčí už v páté minutě zápasu. Bobři se krkolomně dostali do pásma, kde udrželi kotouč, který z hole Stodůlky putoval na Michaela Vavříka, který se trefil přímo pod víko. Bruslaři přežili šanci Romančíka, aby v deváté minutě bylo v Kotlině vyrovnáno. Parádní formu potvrdil skvělou ránou zápěstím miláček Havlíčkova Brodu Milan Valášek. Valaši ještě před polovinou úvodní části opět vedli, když se po krásné souhře trefil Michal Popelka. Skvostnou devítiminutovku v podání hostů uzavřel povedenou stahovačkou Patrik Gola. Havlíčkův Brod mohl korigovat stav v početní výhodě, jenže převaha o jednoho muže navíc nepřinesla kýžené snížení skóre.

(Video: czechicehockey.tv)

Diváci se zkraje druhé dvacetiminutovky rozhodně nenudili, když v čase 21:33 dostal Bruslaře do kontaktu Filip Pártl. Ten dostal krásný dárek od Kopice, jenž mu nahrál před branku Bobrů. Valašské Meziříčí odpovědělo za minutu a šest sekund, kdy se prosadil z kontru Lukáš Finsterle. V dalším průběhu se oba celky přetahovaly v útočných akcích, ale oba maskovaní brankáři drželi nulu. Svěřenci trenéra Kraučuka mohli korigovat nepříznivý stav na konci druhé části, ale v koncovce se Bruslařům nedařilo.

Valašské Meziříčí hrálo na začátku třetí třetiny přesilovou hru, ve které zle zatápělo Havlíčkovu Brodu, který se bránil výtečně. Na konci oslabení ujel do brejku Bureš, jeho zakončení zpacifikoval na brankovišti spolehlivý Pavlíček. Ve 47. minutě se po pravé straně prosmýkl Tecl, který vinou faulu nezakončil přesně, ale domácí výběr měl možnost početní výhody. Hosté mohli udeřit v oslabení, kdy Liss jel na Nedvěda, ten jeho bekhendový pokus zneškodnil lapačkou. Nakonec se Bobrům podařilo prosadit v přesilovce Bruslařů, a to zásluhou kapitána týmu Lukáše Finsterleho. Ten vykoupal gólmana Bruslařů a zavěsil nad pravý beton. Havlíčkův Brod se tlačil do koncovky, ale chyběla mu potřebná lehkost a přesnost ve finální části. V 57. minutě zápasu vykřesal jiskřičku naděje zkušený bard Lukáš Endál, ten zakončil akci klasickým průnikem po pravé straně až před brankáře. Havlíčkův Brod zkusil v závěru power play, kterou potrestal v čase 59:02 Daniel Stodůlka, který pečetil výhru posledního celku tabulky.

Havl. Brod - Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 9. Valášek (Tecl, Kerber), 22. Pártl (Kopic, Endál), 57. Endál (Ja. Novák) – 5. Vavřík (Stodůlka, M. Popelka), 10. M. Popelka (Melenovský, Vávra), 14. Gola (Sviták, Baroš), 24. Finsterle (Liss, Stodůlka), 49. Finsterle, 60. Stodůlka (M. Popelka). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jaroslav Štěrba, Patrik Augusta. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 375. Střely na branku: 51:33 (13:13, 21:12, 17:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

Nedvěd (Kukeně) – Ja. Novák (A), A. Dvořák, D. Vacík, Kerber, M. Krejčí, Benák – Tecl, Valášek, P. Kuchta (C) – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Havlát, Voříšek (A) – Pavelec.