10. 12. 2023 | Štěpán Ondráček

Kolaps ve druhé třetině, junioři padli v Kotlině podruhé za sebou, tentokrát s Třemošnou

Havlíčkobrodští junioři nezažívají lehké období, když v dalším pokračovaní Ligy juniorů vzdorovali na ledě Kotliny nováčkovi soutěže z Třemošné. Bruslaři se dostali do vedení, ale Západočeši dokázali na konci druhé dvacetiminutovky otočit duel na svoji stranu. Bruslaři zkoušeli co mohli, ale průběh zápasu nedokázali více zdramatizovat. Gól v juniorce vstřelil útočník Denis Kraučuk, kterého doplnil David Machač.

Bitva tabulkových sousedů lépe začala Třemošná, která se mohla ujmout vedení ve třetí minutě zápasu, ale Černý byl na místě. Západočeši si nepomohli ani přesilovou hrou, ale mohli udeřit ve vlastním oslabení. Krasanovský se Šmídem nedokázali usměrnit puk za Černého, který v brankovišti doslova čaroval. Bruslaři se osmělovali ke konci první části, jenže Bašta byl vždycky na místě. Třemošná hrála potom dvojnásobnou přesilovku, ale velkou část si přenesla do prostředního dějství.

Havlíčkův Brod vstoupil do druhé třetiny s vervou, ale gólu z hole Nového se nedočkal. Až v čase 25:36 usměrnil Chromého odraženou střelu do sítě Denis Kraučuk. V polovině utkání mohl rozradostnit domácí střídačku Janko, ten ale nedovedl do úspěšného konce kličku. Třemošná zavelela k obratu v rychlé pětiminutovce. Nejprve dvěma slepenými góly otočili stav utkání na hostující stranu Jakub Pluhař s Jakubem Siegrem. Západočechy posadil na kontě využitým trestným střílením opět Jakub Sieger. Bruslaři mohli korigovat zápas rovněž nařízeným nájezdem, ale Chromý nedokázal dostat puk za gólmana. Takže přišel trest z hole Jaroslava Kuneše.

Havlíčkův Brod šel do třetí třetiny se změnou v brance, ale kýženého snížení se nedočkal. Celku z Vysočiny nepomohla ani dvojnásobná početní výhoda, ve které všechny pokusy Bruslařů vychytal Bašta. Adamovi svěřenci se dočkali ve 48. minutě, kdy po Fialově nabídce dovezl puk do sítě Třemošné David Machač. Radost Bruslařů netrvala dlouho, jelikož v 51. minutě se skvělou ránou o břevno zaskvěl kapitán Západočechů Matyáš Krasanovský. Ve zbytku zápasu se žádný ze střelců neprosadil – Kotlina padla podruhé za sebou.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Arkadij Bjakov 0 1 1 0 4
Matěj Fiala 0 1 1 0 0
Dominik Chromý 0 1 1 0 2
Michal Janko 0 0 0 0 2
Filip Kozlík 0 0 0 0 0
Denis Kraučuk 1 0 1 0 0
Jan Kuchta 0 0 0 0 0
David Machač 1 0 1 0 0
Max Machovský 0 0 0 0 0
Jonáš Novotný 0 0 0 0 0
Lukáš Nový 0 0 0 0 0
Matěj Pražák 0 0 0 0 0
Martin Teml 0 0 0 0 0
Jan Vaněček 0 0 0 0 0
Yannick Windegger 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Adam Černý 40 0 4 0 0 0
Josef Novák 20 0 1 0 0 0

Ohlasy k utkání

22. kolo, neděle 10.12.2023 od 17:00
Zimní stadion Kotlina
2:5
(0:0, 1:4, 1:1)
Havl. Brod - Třemošná
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 26. Kraučuk (Chromý), 48. Machač (Fiala, Bjakov) – 34. Pluhař (Kaiser, Beníšek), 35. Sieger (Krasanovský, Fábera), 37. Sieger (TS), 39. Kuneš (Čarda, Albrecht), 51. Krasanovský (Sieger, Fábera).. Rozhodčí: Jan Grygera – David Holub, Richard Tomanička. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 89. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Sestavy

Havl. Brod

Černý (41. Novák) – Bjakov, Teml, Novotný, Kuchta (C), Vaněček, Pražák – Chromý, Windegger, Nový, Kraučuk, Machovský, Kozlík, Fiala, Janko (A), Machač.

Třemošná

Bašta (Ženíšek) – Malý, Prošek, Tran Le, Holubec, Bláha, Čarda, Skala – Krasanovský (C), Fábera, Beníšek, Sieger, Pluhař (A), Šmíd, Kaiser (A), Reiser, Kuneš, Albrecht.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu