20. 10. 2023 | Štěpán Ondráček

ONEMAN SHOW KRAUČUKA: Pěti body sestřelil polskou reprezentaci!

V rámci osmého kola Ligy dorostu změřili havlíčkobrodští mládežníci síly s polskou reprezentací do sedmnácti let. Nehrál se moc krásný hokej, ovšem celek z Vysočiny měl po první třetině tříbrankový náskok. Další branky padaly v poslední části, Havlíčkův Brod vyhrál potřetí za sebou a poprvé v sezoně s nulou. Výhru řídil pětibodový Denis Kraučuk (4+1).

Utkání začalo ve vlažném tempu, i když Bruslaři mohli udeřit v šesté minutě. Ve vlastním oslabení neuspěl Lédl, který nepropálil polského gólmana. Branky začaly padat v polovině prvního dějství, když v rychlém sledu Havlíčkův Brod odskočil na tříbrankový rozdíl. Dubnovu střelu tečoval před gólmanem Jaworskim Denis Kraučuk.

Druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat, neboť po buly se prosadil Dominik Chromý. Vydařenou část Bruslařů korunoval v přečíslení dva na jednoho Denis Kraučuk. Polská reprezentace si vzala oddechový čas, čímž rozložila tlak Havlíčkova Brodu. Soupeř měl několik útočných výpadů, ale gólman Ždimera byl stoprocentní.

Bruslaři mohli navýšit vedení ve 26. minutě, ale zarputilý Hrodek nedokázal natřikrát dostat puk do sítě. Polská reprezentace mohla udeřit ve vlastním oslabení, jenže ani pokusy Dawida a Strojny neslavily úspěch. Havlíčkův Brod mohl navýšit vedení na konci druhého dějství, ale ani jeden z domácích borců nebyl přesný.

Mladé pušky z Kotliny vlétly do třetí části s chutí, když během minuty a půl zvýšily náskok. Nejprve krásnou nahrávkou oslovil Chromý Denise Kraučuka, který vstřelil hattrick. Tentýž hráč se prosadil znovu, když se prosadil střelou přes obránce. Havlíčkův Brod navázal na výkon z první třetiny, když kanára zaznamenal Dominik Chromý, který těžil z dobré souhry. Polský výběr se pokusil smazat nulu na svém kontě, ale podruhé za sebou padl stejným výsledkem.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Václav Brožek 0 0 0 0 0
Oliver Čech 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 1 1 0 0
Jiří Frantl 0 1 1 0 0
Štěpán Hrodek 0 0 0 0 0
Dominik Chromý 2 1 3 0 0
Pavel Konvalina 0 0 0 0 0
Matěj Kopecký 0 0 0 0 2
Denis Kraučuk 4 1 5 0 0
Miloslav Kytka 0 0 0 0 2
Matyáš Lédl 0 2 2 0 0
Matěj Makovec 0 2 2 0 0
Jan Rasocha 0 0 0 0 0
David Tecl 0 0 0 0 0
Martin Teml 0 0 0 0 0
Dominik Vaněček 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Albert Ždimera 60 0 0 0 0 0

Ohlasy k utkání

8. kolo, pátek 20.10.2023 od 18:45
Zimní stadion Kotlina
6:0
(3:0, 0:0, 3:0)
Havl. Brod - Polsko U17
Liga dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 10. Kraučuk (Duben, Makovec), 11. Chromý (Lédl), 12. Kraučuk (Vaněček, Makovec), 46. Kraučuk (Chromý), 47. Kraučuk (Frantl), 55. Chromý (Kraučuk, Lédl). Rozhodčí: Michael Hranoš – Marek Tichý, Tomáš Kociňák. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 57. Průběh utkání: 6:0.

Sestavy

Havl. Brod

Ždimera (Humplík) – Konvalina, Rasocha, Kopecký, Frantl, Duben, Kytka, Teml (C) – Brožek, Čech, Chromý (A), Tecl, Hrodek, Kraučuk, Makovec, Vaněček, Lédl.

Polsko U17

Jaworski (Plinta) – Zygmunt, Strojny, Gawrysiak, Staniecko, Kowalczyk, Mościcki – Tyński, Szyszka, Kosmeda, Kot, Dawid, Majerczyk, Wanat, Nakoneczny, Myszka, Domalewski.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu