14. 3. 2024 | Štěpán Ondráček, Marie Valentová

To bylo drama! Dorost složil Vary v oslabení, zářil Kraučuk

KARLOVY VARY – První zápas čtvrtfinálové série Ligy dorostu k sobě svedl Karlovy Vary "B" a Havlíčkův Brod, kde impozantní začátek zažili Energetici. Západočeši vedli po úvodních osmi minutách 2:0, ale Bruslaři se nesložili. Burešovi svěřenci do první přestávky smazali manko, aby ve druhém dějství opět ztráceli. Havlíčkův Brod překlopil misky vah na svoji stranu ve třetí části, kdy za stavu 3:3 rozhodl o vítězství bojovníků z Kotliny v čase 58:44 Denis Kraučuk (2+1).

První gól utkání padl poté, co si v páté minutě Ondřej Bednář stáhl puk k obranné modré, tam ho předal Františkovi Nešverovi, který nahrál Šimonovi Kožíkovi. Ten si našel střeleckou pozici ve středu kruhu, odkud potom našel mezeru mezi tyčkou a gólmanem. Po několika šancích na obou stranách se Oskar Magner u mantinelu přetahoval o puk s Jiřím Frantlem, ten nakonec pod tlakem u obranné modré zvolil přihrávku. Do té ve středním pásmu vletěl Matěj Pavlis, který se společně s Markem Jílkem dostali do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný poslal kotouč ke vzdálenější tyči – 2:0.

Poté, co Energetici ubránili oslabení a po sérii zákroků Ondřeje Maňáka, se hra držela u karlovarské branky. Po jednom vhazování se puk dostal k Matěji Kopeckému, který vyslal dělovku z kruhu a puk skončil za zády Ondřeje Maňáka – 2:1. Vyrovnáno bylo v čase 13:22, kdy se po souboji u mantinelu hosté dostali k puku a při přečíslení dva na jednoho jejich akci do odkryté části branky zakončil Denis Kraučuk. Až do třicáté třetí minuty se z hlediště nesly povzdechy obou skupin fanoušků, když puk jen těsně poletoval kolem obou branek. Oba gólmani byli za své zákroky oceňováni nejen svými spoluhráči, ale i potleskem diváků.

Po zákroku Jakuba Humplíka se na buly postavil Šimon Kožík a puk skončil u mantinelu, kam si pro něj dojel právě Kožík, který ho pod tlakem poslal instinktivně před branku. Puk se odrazil k Marku Michalovi, který ho poslal do branky - 3:2. Oba týmy předváděly výbornou hru, ale do konce druhé části už žádný ze střelců tváří v tvář oběma maskovaným mladíkům neuspěl.

Ve třetí třetině bylo opět několik pěkných šancí na obou stranách, ale nakonec se z gólu v čase 50:33 radoval tým Havlíčkova Brodu. Skóroval Matyáš Lédl – 3:3. Necelé tři minuty před koncem dostali Energetici k dispozici početní výhodu, ale jejich kombinace neskončila brankou. Nakonec se k puku dostali hosté, konkrétně Denis Kraučuk, který v čase 58:44 svým brejkem rozjásal spoluhráče. Energetici se snažili ze všech sil o srovnání, ale čas byl proti nim a tak si první výhru v sérii připsali hráči Havlíčkova Brodu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Václav Brožek 0 1 1 0 0
Marek Čapek 0 0 0 0 0
Oliver Čech 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 1 1 0 0
Jiří Frantl 0 0 0 0 0
Štěpán Hrodek 0 0 0 0 0
Pavel Konvalina 0 0 0 0 0
Matěj Kopecký 1 0 1 0 0
Denis Kraučuk 2 1 3 0 0
Matyáš Lédl 1 1 2 0 0
Matěj Makovec 0 1 1 0 0
Jakub Mečiar 0 1 1 0 2
Jan Rasocha 0 0 0 0 0
Ondřej Suchý 0 0 0 0 2
David Tecl 0 0 0 0 0
Martin Teml 0 0 0 0 0
Dominik Vaněček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Humplík 60 0 3 0 0 0

Ohlasy k utkání

CF1, čtvrtek 14.3.2024 od 17:55
KV Aréna
3:4
(2:2, 1:0, 0:2)
Karlovy Vary B - Havl. Brod
Liga dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Kožík (Benda, Nešvera), 8. Jílek (Pavlis, Magner), 33. Michalov (Benda, Kožík) – 12. Kopecký (Duben), 14. Kraučuk (Brožek, Lédl), 51. Lédl (Mečiar, Kraučuk), 59. Kraučuk (Makovec). Rozhodčí: Martin Němec – Jakub Stacho, Lukáš Kubas. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 73. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4. Stav série: 0:1.

Sestavy

Karlovy Vary B

Maňák (Kašpar) – Magner, Nešvera, Bauer, Pavlis, Bednář, Schrottenbaum – Krček, Piatkowski, Dobřemysl, Kožík, Jílek, Zolnaj, Šedivec, Malý (C), Michalov, Benda.

Havl. Brod

Humplík (Petr) – Rasocha, Kopecký, Frantl, Mečiar, Konvalina (A), Teml (C), Duben – Suchý, Brožek, Tecl, Čech, Hrodek, Čapek (A), Kraučuk, Makovec, Vaněček, Lédl.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu