BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Hlinsko - Havl. Brod 7:3 - Ani na druhý pokus to nevyšlo. Béčko prohrálo v Hlinsku
Ani na druhý pokus to nevyšlo. Béčko prohrálo v Hlinsku

Ani na druhý pokus to nevyšlo. Béčko prohrálo v Hlinsku

05.10.2017 | Ladislav Vácha

B-mužstvo se vydalo ke druhému soutěžnímu utkání do Hlinska, kde chtělo odčinit porážku v Chrudimi a získat první body do tabulky. Východočeši však ovládli první třetinu 2:0 a nakonec si došli pro přesvědčivé vítězství 7:3. Za Havlíčkův Brod se trefili Daniel Homola, Jakub Lacina a Vladimír Szilva (na snímku).

 
2., středa 4.10.2017
HC Hlinsko
HC Hlinsko - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
7:3
(2:0, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. Dítě (Poskočil, Fink), 9. Hron (Pazourek), 26. Dítě (Hron, Pazourek), 36. Chvojka (Plachý), 42. Beneš (Pazourek), 59. Havel (Plachý), 60. Hron – 31. Homola (Pecen), 44. Lacina, 59. Szilva (Piskač). Rozhodčí: D. Kolář – P. Kolář, Teplý. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 101. Střely na branku: 45:29 (18:10, 12:10, 15:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3.

HC Hlinsko: Saifr (Peřina) – Sobotka, Beneš, Brázda, Makovský, Pazdera, Poskočil, Fink, Klíma – Pazourek, Hron, Dítě, Havel, Chvojka, Plachý, Brebera, Velínský, Zdražil

BK Havlíčkův Brod: Hanák (Folvarský) – Lacina, Rubner, Motl, Pecen, Křížek – Piskač, Jelínek, M. Přibyl, Szilva, J. Přibyl, Cejpek, Fixa, Homola

 

První třetina utkání se nesla v naprosté režii domácích, kteří dostali hosty pod tlak, ze kterého je nepustili až do 16. minuty. Na začátku 5. minuty otevřel skóre Jiří Dítě po souhře s Lukášem Poskočilem a Davidem Pazourkem. Ještě v téže minutě mohl zvýšil Jiří Plachý po akci s Radovanem Chvojkou. Navíc i šanci Lukáše Brebery a nebezpečnou bekhendovou střelu dokázal brankář Hanák v brance Bruslařů zlikvidovat. 6. až 7. minuta se nesla v duchu dvojnásobné přesilovky domácích a tu v 8. minutě Hlinsko využilo, když při hře pět na čtyři přihrál David Pazourek puk na hůl Josefa Hrona, jenž poslal domácí do trháku. V 10. minutě vystihl David Pazourek přihrávku soupeře a uháněl na branku Hanáka, ten však jeho nepříjemnou střelu těsně nad zemí dokázal vyrazit. V 16. minutě šel pykat Radovan Chvojka za sekání, a soupeř se tak dostal do několika příležitostí. Dosud v brance zcela studený Saifr musel řešit hned čtyři nebezpečné akce soupeře. Hosté, i když nevyužili přesilovku, zkonsolidovali síly na ledě a hra se vyrovnala.

Začátek druhé třetiny patřil rovněž domácím. Martin Havel po chybě brodské obrany uvolnil Jiřího Plachého, ale Miroslav Hanák jeho střelu dokázal vytěsnit. To však nedokázal ve 25. minutě, kdy Josef Hron krásnou přihrávkou nalil neobsazenému Jiřímu Dítěti mezi kruhy a ten tvrdou střelou z první rozezněl tyč, od které se puk odrazil do branky. Ve 29. minutě seděl na trestné lavici David Pazourek za podražení a Havlíčkobrodští sehráli zámek v přesilovce velice dobře. Pálili ze všech pozic, a i když brankář Saifr čtyři střely zlikvidoval, střela Daniela Homoly od modré čáry skončila v síti. Tato branka dodala hostům další sílu a gólman Saifr čelil samostatnému úniku útočníka Havlíčkova Brodu, ale skvělým zákrokem podržel tým. Domácí polevili v bruslení, a to se hned projevilo. Navíc ve 32. minutě měli hosté čtyřminutovou početní výhodu při vyloučení Martina Havla, Horses však dokázali dobře bránit a navíc dokázali i v oslabení potrestat chybu soupeře v rozehrávce, kterou vystihl Jiří Plachý a gólově zakončil Radovan Chvojka.

Hned na začátku třetí třetiny měli Hlinečtí skvělou příležitost a pěknou přihrávku Davida Pazourka proměnil přesnou střelou Petr Beneš v jeho premiérovou branku v hlineckých barvách, čímž zvýšil na 5:1. Havlíčkobrodští však odmítali složit zbraně a dál bojovali. Ve 44. minutě profitovali ze skrumáže v brankovišti a po diskuzích rozhodčí uznal branku Jakubu Lacinovi. Hra se poté přitvrdila a soupeř cítil šanci na korigování výsledku. Navíc se v 52. minutě domácí opět bránili v oslabení a soupeř se tlačil do útoku. Domácí zmobilizovali síly a v 55. minutě pálil Jiří Plachý, který však gólmana Hanáka Neprostřelil. V 59. minutě však proměnil jeho přihrávku Josef Hron, který tvrdým příklepem propálil, vše co mu stálo v cestě. Už vše vypadalo jako jisté, nicméně v 59. minutě Vladimír Szilva dokázal snížit na 6:3. Když ještě v 60. minutě rozhodčí vyloučil domácího hráče, tak hosté využili příležitost a zkusili hru 6 na 4, nicméně Josef Hron chytře vystihl rozehrávku soupeře a ujel všem přes celé hřiště, čímž zpečetil výhru Hlinska v poměru 7:3.

Autor: hchlinsko.cz

Ohlasy trenérů

Petr Adam (BK Havlíčkův Brod B): První třetina jasně vyzněla ve prospěch domácích. Góly jsme obdrželi po našich chybách, kdy jsme si nejdříve nepohlídali osamoceného hráče před brankou, a poté jsme si nechali vyloučit dva hráče a hosté přesilovku využili. V závěru třetiny jsme si vytvořili pár šancí, ale neproměnili jsme je a první třetinu tak prohráli 2:0. Na začátku druhé třetiny jsme opět nechali neobsazeného hráče v prostoru mezi kruhy, který příležitost využil. Poté se naše hra zlepšila a v přesilové hře jsme dali gól. Další šance jsme měli při čtyřminutové přesilové hře 5 na 4. Místo toho, abychom skórovali my, jsme po chybné rozehrávce ke konci přesilové hry obdrželi gól. Třetí třetina byla z naší strany asi nejlepší, měli jsme dobrý pohyb a z toho si vytvořili i slibné šance. V 60. minutě, za již rozhodnutého stavu, byl domácí hráč vyloučen, chtěli jsme si vyzkoušet přesilovou hru 6 na 4, ale chybnou rozehrávku na útočné modré vystihl domácí hráč a zpečetil stav utkání na 7:3. Do tohoto utkání jsme nastoupili pouze se třinácti hráči do pole, sedm hráčů základní sestavy nám chybělo. Hodně prostoru na ledě proto dostali kluci juniorského věku. V tomto utkání rozhodla zkušenost, která byla jednoznačně na straně domácích hráčů.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv