BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Chrudim - Havl. Brod 4:3 - Béčko i přes vyrovnání nakonec v Chrudimi padlo, rozhodla třetí třetina!
Béčko i přes vyrovnání nakonec v Chrudimi padlo, rozhodla třetí třetina!

Béčko i přes vyrovnání nakonec v Chrudimi padlo, rozhodla třetí třetina!

01.03.2018 | Dominik Adam

Havlíčkobrodské Bruslaře čekalo první semifinálové utkání v Chrudimi. První třetinu Broďáci prohráli o dvě branky, druhá skončila gólově nerozhodně. Ve třetí dokázali Bruslaři vyrovnat, ale poté rychle dvakrát inkasovali. Za béčko hráli tři starší dorostenci Tomáš Kohout, Matěj Krejčí a Jakub Adam. Za Broďáky se trefili Václav Piskač, Tomáš Kohout a Jiří Přibyl.

 
o Pohár V.M, středa 28.2.2018, Zimní stadion Chrudim
HC Chrudim
HC Chrudim - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:3
(2:0, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 2. O. Polák (Karásek), 16. J. Polák (Seidler, Koreček), 53. Novák (Karásek), 53. Cvrček (Pilař) – 51. Piskač (Homola, Cejpek), 52. J. Přibyl, 60. Kohout (Beran, Cejpek). Rozhodčí: David Kolář – Ondřej Škorpil, Jan Gregar. Vyloučení: 6:2, navíc Kišš (CHR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 30:42 (11:15, 9:11, 10:16). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

HC Chrudim: Chalupa (Ament)– Pilař, Hudec, Burkoň, Urban, Klement, Kalous – J. Polák, Dobiáš, Novák, Karásek, Cvrček, Seidler, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, O. Polák

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Ji. Adam) – Rubner, Ja. Adam, Pecen, Bancíř, Motl, Krejčí – Kohout, Cejpek (C), Homola – Křížek, Beran, J. Přibyl – Piskač M. Přibyl

 

Do první třetiny vkročili lépe domácí, kteří hned ve druhé minutě skórovali. Ondřej Karásek vypálil od modré a před brankou jeho střelu dorazil mimo Folvarského dosah Ondřej Polák. Bruslaři poté měli početní výhodu, již ale nedokázali využít. V 16. minutě dala Chrudim další branku. Roman Seidler vypálil od modré čáry, brankář vyrazil před sebe, kde stál Jiří Polák, jenž pouze doklepl puk do sítě. V závěru periody se hra přelévala ze strany na stranu a oba brankáři si mohli oddechnout.

Na začátku periody měli domácí početní výhodu, kterou nevyužili. Poté přišla přesilovka Bruslařů, kteří skvěle kombinovali, ale k brance to nevedlo. Tomáš Cejpek přihrál na Daniela Homolu, který vymetl brankářovy betony. Na trestnou lavici putoval další Broďák, ale ani tuto výhodu Chrudimští nevyužili.

Prvních deset minut třetího dějství bylo střelecky atraktivních. Nejprve domácí hráči kombinovali v útočném pásmu, ale Folvarského překonat nedokázali. Poté Bruslaři kombinovali v útočné třetině, ale puk za Chalupu nedopravili. Poté byl na lavici hanby poslán Martin Klement, který nejprve srazil kapitána Tomáše Cejpka, následně Jiřího Přibyla a nakonec Lukáše Křížka. Hosté tedy měli dvouminutovou přesilovku, jež dokázali využít. Tomáš Cejpek přihrál na Daniela Homolu, který zpoza branky poslal puk na Václava Piskače. Ten se trefil mezi betony maskovaného muže mezi třemi tyčemi. Za necelou minutu bylo vyrovnáno. Jiří Přibyl projel celé hřiště a bekhendem překonal Chalupu k tyči. Netrvalo dlouho a Chrudimští šli opět do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil Václav Novák, jenž dorazil vyražený puk do branky. Na Nováka navázal David Cvrček, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a dostal tak kotouč za Folvarského. Poté měli Bruslaři přesilovku pět na tři, kterou nevyužili. Třináct vteřin před koncem hráli Broďáci v šesti a dokázali skórovat. Lukáš Beran našel před klecí najetého Tomáše Kohouta, jenž ukázal svoji bojovnost a dostal tak touš za brankáře.

Ohlasy trenérů

Petr Adam (BK Havlíčkův Brod B): Chrudim měla dobrý začátek, kdy se brzy ujala vedení. Poté jsme si vytvořili my nějaké šance, ale nedokázali je proměnit. Ke konci první třetiny domácí skórovali podruhé a první třetinu jsme tak prohráli 2:0. Stav se změnil až v polovině třetí třetiny, kdy jsme využili přesilovou hru a v následném střídání vyrovnali. Pak přišla bohužel smolná chvilka, kdy náš obránce při odehrávání kotouče z obranného pásma zlomil hokejku, domácí se dostali do šance, kterou využili a poté nám odskočili opět na rozdíl dvou branek. Nám se podařilo před koncem třetiny snížit při power-play, ale dotáhnout zápas do prodloužení se nám již nepovedlo. Myslím si, že jsme odehráli opět velmi dobré utkání, ale měli jsme trošku smůlu v zakončení.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv