BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Polička 9:0 - Béčko vyhrálo už potřetí v řadě! Doma rozstřílelo Poličku
Béčko vyhrálo už potřetí v řadě! Doma rozstřílelo Poličku

Béčko vyhrálo už potřetí v řadě! Doma rozstřílelo Poličku

03.12.2017 | Ladislav Vácha

B-mužstvo přivítalo v domácím prostředí Poličku, kterou chtělo za každou cenu zdolat. Bruslaři položili základ svého vítězství už v úvodní dvacetiminutovce, jíž ovládli poměrem 2:0. Po dvou třetinách vedli už 5:0 a nakonec svému soupeři nasázeli devítku. Vyhráli tak už potřetí za sebou! Po dvou brankách vsítili Lukáš Křížek a Martin Hynek, po jednom gólu zaznamenali Jiří Přibyl, Jakub Lacina, Daniel Homola, Tomáš Cejpek a Václav Pecen.

 
17., neděle 3.12.2017
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Polička
HC Polička
9:0
(2:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Hynek (Szilva), 15. J. Přibyl (Szilva), 21. Lacina (Folvarský), 33. Homola (Cejpek, Pecen), 38. Křížek (M. Přibyl), 42. Křížek (M. Přibyl), 49. Hynek (Suchý), 56. Cejpek (Suchý), 57. Pecen (Szilva). Rozhodčí: David Kolář – Michal Veverka, Jan Gregar. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 41:22 (15:8, 12:7, 14:7). Průběh utkání: 9:0.

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Hanák) – Lacina, Rubner, Suchý, Motl, Bancíř, Pecen – Piskač, Hynek "A", Vala, Jelínek, Křížek, M. Přibyl, Szilva, J. Szilva, Cejpek "C", Abbrent, Polák, Homola

HC Polička: Vašátko – Dvořák, Hnát, Poul, Švejda "A", Zobáč, Šedý, D. Hejtmánek, Lidmila, L. Boháček "C", Koudelka, J. Boháček, Vápeník, L. Hejtmánek

 

První větší šanci si vytvořili hosté, když se protáhl za obranu Michal Zobač, ale z mírného úhlu na pravé straně trefil jen rameno gólmana Folvarského. Byli to ale Bruslaři, kdo otevřel gólový účet zápasu. Martin Hynek přebral pas od Vladimíra Szilvy, sjel si mezi kruhy a bekhendovou ranou obstřelil gólmana Vašátka. Šance si potom vytvářely oba týmy, ale ani jeden z nich nedocílil gólového efektu. Parta z Kotliny však měla přeci jen o něco více ze hry a v 15. minutě slavila podruhé. Vladimír Szilva obkroužil soupeřovu bránu a přihrál mezi kruhy Jiřímu Přibylovi, jenž našel mezírku mezi Vašátkovými betony.

Domácí naskočili do prostřední části nejlépe, jak mohli, když při hře 4 na 4 navýšili své vedení. Parádní individuální akci vystřihl Jakub Lacina, který se od vlastní brány dostal až za útočnou modrou čáru a jeho dalekonosná rána prosvištěla nad Vašátkovým betonem až do sítě. Havlíčkův Brod dirigoval tempo hry a ve druhé půlce třetiny se dočkal dalších přesných zásahů. Při vlastním oslabení vypálil Tomáš Cejpek, a i když brankář Vašátko jeho střelu vyrazil, na bleskovou dorážku Daniela Homoly už neměl nárok. Zanedlouho se prosadil i Lukáš křížek, jehož nahrávka se odrazila od bruslí jednoho z hostů a puk skončil za Vašátkovými zády.

Havlíčkobrodští hokejisté měli výraznou převahu i ve třetí periodě a už tak vysoké manko Poličky dál narůstalo. Už ve 42. minutě kapituloval gólman Vašátko znovu, když jej překonal Lukáš Křížek, jenž tak zaznamenal svou druhou přesnou trefu v utkání. Domácí pak rozesmutnila tyčka, jíž nastřelil Daniel Homola. Brzy na to ale na brodské střídačce vybuchl další mohutný gejzír radosti. Ve 49. minutě zkusil štěstí se svou střelou Martin Hynek a kus černé gumy propasíroval za Vašátkova záda. Práci měl i gólman Folvarský, ale se všemi střeleckými pokusy hostů si poradil znamenitě. V 55. minutě udeřili Bruslaři při přesilové hře. Tomáš Cejpek obdržel přihrávku od Dominika Suchého, projel celé hřiště a bekhendovým blafákem překonal Vošátka. A než se stihla Polička pořádně vzpamatovat, obdržela už devátou branku. V pravém kruhu napřáhl Václav Pecen a jeho pumelice vymetla šibenici Vašátkovy brány. Havlíčkův Brod tak vyhrál 9:0 a slavil už své třetí vítězství v řadě.

Ohlasy trenérů

Petr Adam (BK Havlíčkův Brod B): Toto utkání se mi hodnotí dobře. Nejenom, že jsme vyhráli, ale předvedli jsme dobrý výkon. První třetina byla vyrovnaná, Polička si vytvořila několik gólových šancí, které neproměnila, my jsem vstřelili dva góly a do druhé třetiny jsme tak šli s dvoubrankovým náskokem. Od druhé třetiny do konce utkání jsme měli více ze hry, hráli jsme hodně aktivně, měli jsme dobrý tlak do brány, nedělali jsem již tolik chyb v obranném pásmu a po zásluze tak vyhráli. Kluky chválím za předvedenou hru a vyzdvihuji výkon gólmana Folvarského.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv