BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Choceň - Havl. Brod 3:4sn - Bravo! Juniorka vyhrála v Chocni a získala důležité dva body
Bravo! Juniorka vyhrála v Chocni a získala důležité dva body

Bravo! Juniorka vyhrála v Chocni a získala důležité dva body

17.11.2016 | Ladislav Vácha

Junioři se vydali k dalšímu soutěžnímu utkání na horký led silné Chocně, s níž doma po divoké přestřelce prohráli po prodloužení. Spartak se sice brzy ujal vedení, ale mladí Bruslaři dokázali rychle vyrovnat. Východočeši potom dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl, jenže Havlíčkův Brod svou ztrátu ještě před druhou sirénou smazal. Vyrovnaný a napínavý zápas dospěl znovu až do prodloužení, v němž se nerozhodlo, a tak musela nabídnout rozuzlení až penaltová loterie. Tu zvládl lépe soubor z Kotliny a odvezl si domů důležité dva body. Z brodského tábora se dvakrát trefil Lukáš Křížek a po jednom gólu vstřelili David Bušek a Ondřej Hlídek, jenž vystřelil mladým Bruslařům bonusový bod při samostatných nájezdech. (Foto: hcchocen.cz)

 
14.kolo, středa 16.11.2016
HC Spartak Choceň
HC Spartak Choceň - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:4sn
(2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Velinský (Křečan), 13. Zavřel (Šejba), 24. Šejba (T. Prachař) - 9. Křížek (Pecen, Cejpek), 30. Křížek (Cejpek), 40. Bušek (Suchý, Hlídek), rozhodující nájezd Hlídek. Rozhodčí: Prchal - Padevět, Laczko. Vyloučení: 4:5, navíc Zavřel (CHO) 5 + TH . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 436. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

HC Spartak Choceň: Bernart - Novák, Jehlička, Vacek, Tölg, Pochobradský, Šejba - Kučera, Křečan, T. Prachař, Velinský, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, M. Pilař

BK Havlíčkův Brod: Adam - Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen - Hynek, L. Vala, Jelínek, M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, Polák, Motl, Křížek, Hlídek

 

Mírně rozpačitou první minutu rázem vystřídala radost z rychlého vedení Chocně, které zařídil Radek Velinský. Nadále zdobilo hru domácích dobře pokryté střední pásmo, což se po šesti minutách změnilo. Útočníci dostávali více prostoru a ke slovu se museli přihlásit oba gólmani. Své kvality soupeř důrazně připomněl v druhé půli zahajovací třetiny a Lukáš Křížek vyrovnal. Voda na mlýn Bruslařů se valila proudem, hra se otevřela, akce střídala akci a bylo se na co dívat. Marek Zavřel potěšil diváky svou přítomností na ledě, ale hlavně gólem, kterým poslal Spartak do vedení. Navíc si svou aktivitou vynutil nedovolený zákrok ze strany hostů. Potrestání se nekonalo, alespoň se však dostali Choceňští opět k aktivní hře. Jako důkaz můžeme vypíchnout akci Martina Šejby v závěru úvodní dvacetiminutovky.

Ve čtyřech nastupovala Choceň do prostřední části, a protože přesilovky nebyly dnes devizou ani jednoho týmu, nic zásadního se nestalo ani v této situaci. Parádičku potom předvedl Martin Šejba, když zúročil milimetrovou přihrávku od Tomáše Prachaře, čímž poslal Spartak do dvougólového trháku. Hosty do hry vrátily opakované prohřešky proti pravidlům a Choceň se musela bránit takřka minutu ve třech. Už se zdálo, že je přečká Spartak bez újmy, když Lukáš Křížek našel místo nad ramenem Rudolfa Bernarta. Rychlonozí Bruslaři vystrkovaly růžky čím dál častěji a jejich akce nabídly kvalitu.

Těžkou zkoušku přichystalo další dějství, protože Marek Zavřel musel za nesportovní chování předčasně do sprch a pět minut za něj kolega odseděl za katrem. Nervy pracovaly na plné obrátky a domácí hráči se jen těžko zbavovali pocitu křivdy. Nepomohlo jim v tom ani další vyloučení a hra ve třech. Z toho důvodu se museli domácí skoro po zbývající dobu bránit přesile, což se za vydatné podpory diváků dařilo, ale Havlíčkův Brod dokázal ještě do přestávky přeci jen vyrovnat Davidem Buškem.

Vyrovnaný stav, dramatický zápas a smíšené myšlenky vlivem dosavadního průběhu. V tomto stavu nechali hráči diváky po celou závěrečnou třetinu. Čekalo se na hrubku soupeře. Ta přišla na straně hostí, poněvadž i oni na několik okamžiků museli oželet dva vyloučené hráče, ovšem Spartak se v koncovce trápil. Kdo byl v utkání lepší nejde jednoznačně napsat, protože oba celky předváděly podobnou hru s kvalitními gólmany. Nutné prodloužení se hrálo opatrně v duchu posledních deseti minut a tak přišlo až na dovednostní závěr. V něm se lépe ukázali Havlíčkobrodští, rozhodl Ondřej Hlídek.

Autor: Dušan Přikryl, hcchocen.cz

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv