BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 6:1 - Bravo! Mladší dorostenci doma do třetice rozstříleli Žďár nad Sázavou
Bravo! Mladší dorostenci doma do třetice rozstříleli Žďár nad Sázavou

Bravo! Mladší dorostenci doma do třetice rozstříleli Žďár nad Sázavou

29.11.2015 | Ladislav Vácha

Mladší dorostenci přivítali v důležitém utkání na svém ledě Žďár nad Sázavou a znovu ukázali, že je to jejích nejoblíbenější soupeř. Plameny v derby Vysočiny naprosto nelítostně sfoukli 6:1, když se hattrickem blýskl Lukáš Pokorný a po jedné brance přidali Michal Kyncl, Marek Tecl a Michal Teplý. Mladí Bruslaři byli po většinu utkání o poznání lepší a vyhráli naprosto zaslouženě.

 
20.kolo, neděle 29.11.2015
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
6:1
(1:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Pokorný (Dvořák, Kyncl), 33. Pokorný (Dvořák), 39. Kyncl (Kulhánek, Tecl), 50. Tecl (Kohout), 51. Pokorný (Pecjhal, Zvěřina), 54. Teplý (Pejchal) – 46. Poul (Soukup). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Jan Jeletz, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 3:1, navíc Pytlík (ZNS) 5 minut + DKÚ. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (Kružík) – Krejčí, Dvořák, Adam, Zvěřina, Horák, Škareda, Smolko – Kohout, Kulhánek, Pokorný, Cachnín, Tecl, Rybáček, Krajíček, Teplý, Pejchal, Kyncl

SKLH Žďár nad Sázavou: Vacek (Nadvěd) – Melichar, Matěcha, Junek, Myška, Kukla – Trejbal, Soukup, Křehlík, Jindra, Šutera, Pytlík, Brejcha, Hladík, Poul, Tobiáš

 

V úvodní dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej, ale o něco více šancí měli mladí Bruslaři. Dobrou příležitost měl na holi Lukáš Pokorný, který sice při protiútoku minul vzdálenější tyč, ale v 11. minutě si vše vynahradil. Po Adamu Dvořákovi se dostal k puku a zblízka ho propasíroval za záda brankáře Vacka. Hosté mohli vyrovnat, ale nahrávka Ondřeje Poula před bránu na Daniela Šuteru byla moc prudká.

Střelecké trápení Plamenů pokračovalo i ve druhé části. Na přelomu první a druhé půlky zápasu nebezpečně vypálil Jakub Melichar, který mířil dobře pod víko, ale brankář Arbelovský skvěle zasáhl svou vyrážečkou. A brzy přišel pro hosty trest. Od modré čáry vypálil Adam Dvořák a Lukáš Pokorný nádherně tečoval letící kotouč přesně pod horní tyčku. Havlíčkův Brod byl jasně lepší a ještě před sirénou odskočil na tříbrankový rozdíl, když se pohotovou dorážkou prosadil Michal Kyncl.

Žďár nad Sázavou vykřesal jiskřičku naděje na začátku třetí periody, když od Martina Soukupa přebral puk Ondřej Poul a tvrdou ranou z pravé strany skóroval přesně k tyčce. Šance hostů však definitivně pohřbil Jaromír Pytlík, jenž po odpískaný naprosto nesmyslně a hodně nevybíravě sestřelil Richarda Cachnína, který kvůli tomu zápas nedohrál. Pytlík dostal naprosto zaslouženě trest na 5 minut a do konce zápasu, díky čemuž domácí podtrhli svůj triumf. Z ostrého úhlu na levé straně vypálil Marek Tecl a nachytal gólmana Vacka, kterému prošel puk mezi betony až do sítě, na švestkách. Hezkou ranou potom završil hattrick Lukáš Pokorný a na konečných 6:1 upravil po nabídce Radima Pejchala kanonýr Michal Teplý.

Ohlasy trenérů

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Na Žďár se nám daří, už jsme ho předtím dvakrát porazili. Kluci k tomu dnes přistoupili zodpovědně, od první třetiny jsme byli lepší. V ní jsme sice dali jen jeden gól, ale měli jsme i další šance. Ve druhé třetině jsme přidali další dva góly a ve třetí třetině jsme excelovali. Klukům bych chtěl za výkon poděkovat. Dobrý zápas jsme odehráli už na Kometě, ale tam jsme bohužel neproměňovali šance. Když k tomu kluci budou přistupovat takhle, tak věřím, že se z toho posledního místa odpoutáme a extraligu zachráníme.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Slovan Ústí nad Labem
BK Havlíčkův Brod