BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Vsetín 6:2 - Bravo! Starší dorost doma zdolal i Vsetín a byl o víkendu stoprocentní!
Bravo! Starší dorost doma zdolal i Vsetín a byl o víkendu stoprocentní!

Bravo! Starší dorost doma zdolal i Vsetín a byl o víkendu stoprocentní!

17.01.2016 | Ladislav Vácha

Dva zápasy, šest bodů. To byl jasný cíl staršího dorostu před tímto víkendem. A po skalpu Havířova se povedlo týmu tento cíl splnit! Bruslaři sice vedli už 3:0, ale Vsetín využil dvě přesilovky a snížil na nejtěsnější rozdíl. Velké vášně vzbudila sporná branka domácích, po níž vedoucí mužstva Valachů neudržel nervy a inzultoval brankového rozhodčího. Rozhození hosté nakonec inkasovali ještě dvakrát a po porážce 2:6 zůstávají v nadstavbové části bez bodu. Za Havlíčkův Brod se dvakrát trefil kapitán David Michálek, po jedné brance vstřelili Michal teplý, Vojtěch Veverka, Lukáš Beran a Jiří Benák.

 
B6, sobota 16.1.2016
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - VHK ROBE Vsetín
VHK ROBE Vsetín
6:2
(2:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Michálek (Beran), 10. Teplý (Donda), 22. Veverka (Michálek), 44. Beran (Benák, Michálek), 55. Michálek (Veverka), 58. Benák (Hendrych) – 36. Půček (Ondračka, Čechmánek), 42. J. Weintritt (Augustin). Rozhodčí: Luděk Pilný – Milan Kis, David Urubčík. Vyloučení: 7:4, vedoucí mužstva 5+TH, Huzlík OT 10 min. a Čechmánek (všichni VSE) OT 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:19. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.

BK Havlíčkův Brod: Kulich (Hanák) – Hrabaň "A", Němec, Benák, Kopic, Lachman, Polák, Rubner, Jančařík – Michálek "C", Vlach, Beran "A" – Hendrych, Holenda, Veverka – J. Přibyl, Králíček, Piskač – Donda, Teplý

VHK ROBE Vsetín: Huzlík (Sachr) – Ondračka, J. Weintritt, Augustin, Richter, Pařízek, Krůžela, Kollár – Kovář, M. Weintritt, Dubnický – Půček, Čechmánek, Wolf – Matiaško, Dostál, Vilém – Najvar, Hrňa

 

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání pravou nohou a už v 8. minutě slavil svou první trefu. Lukáš Beran přihrál Davidu Michálkovi, jenž si sjel až před brankoviště a potvrdil svou famózní formu, když zblízka nekompromisně propálil brankáře Huzlíka. Rozjetí Bruslaři brzy zvýšili svůj náskok, když se po Davidu Dondovi chopil kotouče před brankovištěm důrazný Michal Teplý a vstřelil svou první branku ve starším dorostu. Tentýž hráč měl se svými spoluhráči velkou šanci i v 15. minutě, ale brankář Huzlík uhájil svou klec. Maskovaná opora Valachů si potom poradila i s přízemní ranou zblízka od Jiřího Vlacha, na druhé straně hřiště vzápětí neuspěl tvrdou ranou z mezikruží David Kovář.

Svěřenci zkušeného trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc vyjeli s velkou chutí i do prostřední části a ve 22. minutě znovu zvedali v gólové euforii ruce nad hlavu. David Michálek se svou střelou ještě neuspěl, ale hrací předmět se odrazil přímo na hůl Vojtěcha Veverky, jenž pohotovou dorážkou zametl puk za Huzlíkova záda. Na přelomu první a druhé půlky zápasu založili domácí bleskový protiútok, při němž David Donda hledal před bránou zaparkovaného Michala Teplého, ale brankář Huzlík nahrávku zlikvidoval betony. Právě útočník Teplý putoval ve 34. minutě na trestnou lavici a Valaši nabídnutou přesilovku využili. V útočném pásmu sehráli bleskovou kombinaci, na jejímž konci vyzrál na brankáře Kulicha Roman Půček.

V úvodu třetí periody to přehnal s důrazem v útočném pásmu David Michálek a hosté další přesilovku využili ke snížení na nejtěsnější rozdíl. Od modré čáry vypálil Patrik Augustin a Jíří Weintritt parádní tečí nasměroval letící kotouč přesně pod břevno. Obrovské vášně vyvolal moment ze 44. minuty, který nakonec definitivně zlomil odpor Moravanů. Jiří Benák vystřelil a kotouč se od horní tyčky odrazil na čáru. Brankový rozhodčí omylem rozsvítil červené světlo, ale vědom si své chyby, okamžitě ho zhasl. Domácí se protlačili k dorážkám a po té z hole Lukáše Berana se znovu rozsvítilo červené světlo. Brankář Huzlík totiž puk zpoza brankové čáry vyhodil ven svou lapačkou. Hosté vehementně protestovali a jejich vedoucí neudržel nervy na uzdě. Přiběhl k brankovému rozhodčímu a udeřil ho pěstí, za což vyfasoval trest ve hře.

Potrestaný byl i gólman Huzlík, jenž vyfasoval osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Frustrovaní Valaši potom kupili faul za faulem a nesoustředěnost na hru je definitivně potopila. Střelu Vojtěcha Veverky gólman Huzlík vyrazil a David Michálek se z bleskové dorážky nemýlil. Hodně nesportovní gesto potom předvedl vsetínský Roman Čechmánek, který dávno po přerušení hry vystřelil na brankáře Kulicha a nepříjemně ho zasáhl do ruky. Mladí Bruslaři hozenou rukavici s chutí zvedli z ledu, stačilo jim na to jen osm sekund. Od modré čáry tvrdě vypálil Jiří Benák, jeho dělovka se zatřepetala až v síti a uzavřela na konečných 6:2.

Podrobný průběh utkání si můžete prohlédnout ZDE.

Ohlasy trenérů

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): Navázali jsme na včerejší vítězství a do zápasu jsme vstoupili dobře. Parádně jsme odehráli první třetinu, myslím si, že kdybychom po ní vedli 6:0, tak by se nikdo nemohl divit. Dali jsme ale jen dva góly, což mělo podle mě výrazný vliv na konečný výsledek. Před druhou třetinou jsme si řekli, že nebudeme soupeře pouštět do hry zbytečnými fauly. Bohužel, stal se opak a Vsetín přesilovky využil. Nevím, jestli má cenu komentovat třetí třetinu. To byla prostě bramboračka. Dali jsme góly a vyhráli jsme. Klukům musím poděkovat za bojovnost a za velmi důležité tři body.

Trenér hostí se odmítl k utkání vyjádřit.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv