BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Vsetín - Havl. Brod 1:2 - Bravo! Starší dorostenci byli stoprocentní, vykradli i Vsetín
Bravo! Starší dorostenci byli stoprocentní, vykradli i Vsetín

Bravo! Starší dorostenci byli stoprocentní, vykradli i Vsetín

20.02.2016 | Ladislav Vácha, Kristýna Zigmundová

Starší dorostenci odjížděli k daleké misi na východ České republiky s jasným cílem - vyhrát oba dva zápasy a přivézt si domů do Kotliny všech šest bodů. A to se povedlo! Družina pod taktovkou zkušeného trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc vyhrála i na ledě Vsetína, kde vedla po přesných trefách Pavla Hendrycha a Jiřího Benáka už 2:0, ale Valaši snížili před druhou sirénou na nejtěsnější rozdíl. Havlíčkův Brod už si ale nejtěsnější vedení pohlídal až do konce a po výrazné střelecké převaze slavil zasloužené vítězství. Mladí Bruslaři se tak dál drží ve hře o prestižní play-off!

 
B14, sobota 20.2.2016
VHK ROBE Vsetín
VHK ROBE Vsetín - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Kovář (Dubnický, Koňařík) – 19. Hendrych (Veverka, Kopic), 37. Benák (Beran). Rozhodčí: Ladislav Netopil – Lukáš Kucián, Martin Hübl. Vyloučení: 8:4, navíc Beran (HBR) OT 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 18:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Machač (Huzlík) – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt, Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Wolf, Hrňa, Dubnický, Humplík, Kovář

BK Havlíčkův Brod: Kulich (Folvarský) – Kopic, Polák, Hrabaň, Rubner, Benák, Jančařík, Lachman, Němec – Pískač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych

 

Do začátku utkání nastoupili hosté s vidinou jednoduchého zápasu, jaký sehráli se Vsetínem minule, když ho porazili 2:6. Valaši se ale otřepali z páteční prohry, vystřídali gólmana a s jistotou sobě vlastní naskočili na led. Jejich sebedůvěru navíc zvedal výborně chytající Jakub Machač, který nedal soupeři jedinou příležitost k brance a každou střelu pohotově zastavil. Síly na ledě byly po dlouhou dobu vyrovnané, i když ve střelách na branku vyhráli s jistotou hosté. Valaši se ale i přes to hnali do útoku do poslední chvíle. Jejich snahu na vyrovnanou třetinu jim v 19. minutě zmařil Pavel Hendrych, který pohotovou střelou z pravého kruhu prostřelil přemisťujícího se Machače, a poslal tak svůj tým do vedení. Do závěru třetiny se už nenaskytla pořádná šance ani jednomu z celků.

Druhá perioda nám nabídla ještě vyrovnanější hokej, než jsme mohli vidět v té první. Macháč ustál prvotní snahu hostů dostat se do více brankového vedení a nedal svou kůži lacino. Domácí si zahráli dlouhou čtyřminutovou přesilovku, kterou se jim nepodařilo využít, ba naopak soupeř dokázal svou herní sílu a rval se do útoku. Havlíčkovu Brodu se nakonec podařilo najít recept na Macháče až ve 37. minutě, kdy při přesilovkové hře nastřelil Jiří Benák levou tyčku, od které putoval kotouč za brankovou čáru. Odpověď Valachů byla ale blesková. Ve 38. minutě se z úniku prosadil David Kovář a ukradl čisté konto hostujícímu gólmanovi Tomáši Kulichovi. Závěr byl ale opět v režii hostů, kteří se snažili opět navýšit brankové skóre.

Poslední perioda byla napínavá od začátku do konce, bohužel branku nám nepřinesla. Šance byly na obou stranách vyrovnané, ale ani jedné ze stran nepřálo štěstí v mušce. Valaši to v závěru zkoušeli ještě bez gólmana, ale ani z jedním hráčem navíc se jim nepodařilo dát branku, a tak prohráli těsným výsledkem 1:2.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv