11. 3. 2020 | Štěpán Ondráček

Brod padl s Kopřivnicí o jediný gól a bude odvracet konec sezony!

Další zápas předkola play off se hrál za vyrovnaného stavu v sérii a s prázdnými tribunami. Havlíčkův Brod byl po většinu času lepším týmem, ale byli to hosté, kteří se ujali vedení. Kopřivnice udeřila ve druhé části, a to v přesilové hře. Bruslaři se potom snažili o vyrovnání, ale proti tomu byl bezchybný brankář Petr Hromada, který navázal na výkony ze vzájemných utkání. Čtvrtý zápas je na programu v pátek 13. března na ledě Kopřivnice (18:00). (Stav série 1:2)

Třetí zápas předkola mezi Havlíčkovým Brodem a Kopřivnicí začali lépe domácí hráči, kteří měli velký tlak na branku. Pokusy třetiny, Přidala ani Semráda se neujaly, a tak dopředu jeli hosté. Holík byl ovšem na svém místě. Havlíčkův Brod potom hrál přesilovou hru, ve které nejvíce zahrozil Voříšek. Pokus na levou tyč byl přečten Hromadou, který si připsal úspěšný zákrok. Kopřivničtí hokejisté se do pásma Bruslařů moc nedostávali, když už byli před maskovaným mužem, tak brankář byl vždycky na svém místě. Druhá početní výhoda Bruslařů nepřinesla první gól utkání, protože Hromada byl stoprocentní a pomohli mu i obránci. Na konci první části mohly zahrozit oba týmy, jenže ani jeden střelec neměl seřízená mířidla přesně.

KORONAVIRUS! Nástup týmů do třetího předkola play off

Ve druhém dějství se obraz hry změnil, zejména když Kopřivničtí využili početní výhodu. Hosté potrestali Třetinův prohřešek vysokou holí zásluhou Daniela Hrubého, který z levého kruhu trefil přesně. Ve 27. minutě mohl srovnat Přidal, ten ale mířil moc přesně, jelikož puk orazítkoval levou tyč. Druhá třetina nabídla zajímavou podívanou, když pokus Jakuba Macha lapil Holík. Oba týmy si potom zahrály přesilové hry, ale ani jeden z mančaftů nebyl úspěšný. Ke konci druhého dějství mohl rozsvítit červené světlo Voříšek, ten ale trefil tyčku stejně jako Přidal.

Havlíčkův Brod se pokoušel ve třetí třetině vyrovnat, ale proti tomu byl brankář Hromada v čele se svoji defenzivou. Ve 43. minutě mohla Kopřivnice navýšit své vedení, ale přečíslení nedokázal dotáhnout do gólové tečky Sluštík. Útočník hostů napálil kotouč do připraveného Holíka. O pět minut později měli Kopřivničtí dvojitou šanci, ale ani jedna nenabídla branku. Hosté potom hráli přesilovou hru, ale ani převaha o jednoho bruslaře nezměnila stav na světelné tabuli. Na konci utkání zkusil Havlíčkův Brod hru bez brankáře, ve které mohl vyrovnat Semrád. Jeho projektil skončil na tyči. Kopřivnice tedy vyhrála fotbalovým výsledkem, a tak má mečbol.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Kopřivnice

Branky a nahrávky: 24. Hrubý (M. Mach, Imrich). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:27 (8:9, 10:9, 11:9). Průběh utkání: 0:1.

Holík (Nedvěd) – Semrád, Pospíchal, Dudycha, Kulhánek, Vala (A), Kliment, Krejčí – Přidal, Třetina (C), Plachý – Voříšek (A), Cachnín, Mikeš – Kuchta, Ludvík, Kadlec – Holenda, Petržilka