BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Chomutov - Havl. Brod 0:2 - Bruslaři porazili Piráty, čistým kontem se blýskl Rachůnek!
Bruslaři porazili Piráty, čistým kontem se blýskl Rachůnek!

Bruslaři porazili Piráty, čistým kontem se blýskl Rachůnek!

04.03.2018 | Dominik Adam, Kateřina Kundertová

Bruslaři vyjeli na led Chomutova, kde chtěli získat další body do své sbírky. To se jim povedlo! Broďáci zaskočili papírového favorita a zaskočili jej vítězstvím 2:0. Čistým kontem se potřetí v sezoně blýskl Matěj Rachůnek! Za Havlíčkův Brod se trefili Marek Tecl a Radim Pejchal.

 
UDR4, neděle 4.3.2018, Zimní stadion Chomutov
Piráti Chomutov
Piráti Chomutov - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Tecl (Cachnín, Křehlík), 47. Pejchal (Petržilka, Kohout). Rozhodčí: Knapík – Holada, Sýkora. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 39. Střely na branku: 27:26 (9:11, 10:10, 8:5). Průběh utkání: 0:2.

Piráti Chomutov: Pěkný (Skokan) – Ferbas, Seemann, Zeman, Beneš, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Vjačka, Hofrichter, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Gut, Pech, Brandner

BK Havlíčkův Brod: Rachůnek (Nedvěd) – Dvořák, Adam, Horák, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Pejchal, Petržilka, Kohout, Tecl, Hromádka, Dudek, Rybáček, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Košťál

 

Piráti nevstoupili do duelu ideálně, jelikož byl po pár minutách vyloučen Eric Mežnar za podražení. Šest vteřin před vypršením trestu šli hosté do vedení, to zařídil Marek Tecl, jenž po přihrávce skrz brankoviště neměl problém trefit odkrytou část klece – 0:1. Chomutovští chtěli rychle odpovědět, jenomže Tomáš Vjačka z těsné blízkosti ani David Černý z prostoru mezi kruhy na brankáře hostů nevyzráli. V dalším průběhu si oba celky zahrály ve výhodě o jednoho hráče, čehož ani jeden tým nevyužil. Ve čtrnácté minutě uháněli Patrik Pech s Michaelem Hofrichterem na jediného beka, ale druhý jmenovaný dobré přihrávky nevyužil a trefil jenom přesunutého brankáře. Před koncem třetiny mohl zvýšit náskok v početní výhodě Lukáš Pokorný, který neuspěl tváří v tvář Františku Pěknému.

Na začátku druhé části hráči z Havlíčkova Brodu promarnili dvě nadějné šance, nejprve Jakub Petržilka nastřelil masku, a poté Pavel Vaňous nevyřešil dobře přečíslení dva na jednoho. Do poloviny hrací doby si obě mužstva zahrála ve výhodě o jednoho hráče navíc, ale kotouč v brankách neskončil. Hned po oddechovém čase Pirátů byl vyloučen Jakub Jaroš, který se při návratu dostal do úniku a zakončil pouze do výstroje Matěje Rachůnka. V dalším průběhu hráli Chomutovští celkem čtyři minuty v pěti proti čtyřem, ale brána se zdála být zakletá, takže se do třetí části šlo za stavu 0:1.

Ve 43. minutě už byla pro domácí branka blízko, jenomže sudí rozpažil, takže se o gól nejednalo, jelikož brankáře do klece dotlačil obránce, když už byl puk pod kontrolou. O tři minuty později šli hráči od řeky Sázavy do čtyř, což jim nezabránilo zvýšit vedení – nahození od modré v podání Radima Pejchala se odrazilo od domácích bruslí do protipohybu gólmana, který neměl šanci na puk zareagovat. Na přelomu první půlky třetiny nejprve Marek Tecl netrefil prázdnou bránu, a poté na druhé straně přihrávku do ohně vyřešil maskovaný muž Havlíčkova Brodu. V závěru to Piráti zkoušeli v šesti proti pěti s odkrytými zády, ale drama už se nekonalo.

Ohlasy trenérů

David Kočí (Piráti Chomutov): Já si myslím, že to byl docela dobrý zápas. Byli jsme celkem aktivní. Měli jsme dobré nasazení, ale špatný tah do brány. I když jsme měli v utkání převahu, tak nás soupeř přestřílel. Ve třetí části jsme měli hodně málo střel a většina byla od obránců. To nás mrzí a výsledek 0:2 na domácím ledě tomu odpovídá. Útočníci se netlačili do brány a snažili se hrát hodně technicky. Hráli daleko od branky a netlačili se do střelby.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): My jsme přijeli s cílem konečně domácí Piráty porazit. Nám se to podařilo a já si cením hlavně výkonu celého mužstva. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát hlavně díky té první polovině utkání. Děkuju celému týmu za předvedený výkon.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Slovan Ústí nad Labem
BK Havlíčkův Brod