27. 1. 2018 | Dominik Adam

Byly to nervy až do konce! Nakonec Béčko rozdrtilo Skláře

Béčko vyjelo na poslední zápas nadstavbové části do Světlé. V úvodních minutách byl zraněn Václav Pecen. Bruslaři šli během první třetiny do vedení o tři branky. Domácí hráči dokázali v průběhu prostředního dějství snížit, ale půl minuty před sirénou se ještě trefili Bruslaři. Světlá v poslední periodě dokázala skórovat, nýbrž béčko na závěr přidalo uklidňující branku a pohlídalo si zbytek utkání. Za Bruslaře se dvakrát trefili Daniel Homola, Václav Piskač. Jednou se trefil Jiří Přibyl

Havlíčkobrodské hokejisty čekalo poslední utkání nadstavbové části. Bruslaři si od začátku vytvářeli tlak a přehrávali soupeře, ale nedokázali skórovat. Ve druhé minutě byl k zemi sražen Václav Pecen, ale tento zákrok se obešel bez trestu. V šesté minutě šli Bruslaři do vedení. Marek Bancíř našel krásným pasem rozjetého Daniela Homolu, a ten v samostatném úniku překonal brankáře střelou k tyči. Přesně za sedm minut se mohli opět radovat hostující hráči. Lukáš Beran od levého mantinelu přihrál na Daniela Homolu, který si podržel kotouč a propálil domácího brankáře k pravé tyči. Bruslařský celek měl výhodu přesilové hry, kterou nedokázal zužitkovat ve svůj prospěch. Přesně půl minuty do konce první části šli do tříbrankového vedení havlíčkobrodští hráči. Lukáš Motl přihrál na rozjetého Václava Piskače, který i přes tísnění jednoho z beků Světlé dokázal zavěsit.

Na začátku druhé třetiny měli Bruslaři přesilovku, ve které byli vyloučeni. Na lavici hanby odjel Michal Semrád, který dostal trest do konce utkání. Havlíčkobrodská družina se tak musela obejít už bez dvou hráčů. Domácí dokázali tuto výhodu využít. Ondřej Šíma našel na pravém kruhu volného Jaroslava Doležala, ten na nic nečekal a střelou zápěstím prostřelil Folvarského. Zanedlouho dokázali Světelští snížit na rozdíl jedné branky. Jakub Kořínek přihrál na volného Josefa Štrosa a střelou tahákem z pravého kruhu dostal touš za Folvarského záda. Bruslaři nezačali panikařit a dokonce dokázali i zvýšit svůj náskok. Tomáš Cejpek našel Václava Piskače, ten si sjel na levý kruh a střelou ke vzdálenější tyči překonal maskovaného muže v modrobílém.

V úvodních minutách třetí třetiny měli Bruslaři výhodu jednoho hráče v poli navíc, ale tuto šanci nedokázali využít. Ve 45. minutě vypálil Michal Přibyl, ale střelou od modré čáry orazítkoval pravou tyčku. V čase 48:00 byl na trestnou lavici poslán Dominik Suchý na deset minut za nesportovní chování. Domácí hráči se tak museli obejít i bez třetího člena posádky. V 51. minutě se prosadili Skláři. Jan Fibikar dostal nabito na modrou čáru od Ondřeje Šímy a vypálil tvrdou ránu po zemi, kterou nedokázal Folvarský chytit. Svěřenci Petra Adama měli výhodu další přesilovky, kterou už dokázali využít. Miroslav Folvarský našel krásným pasem Patrika Hrabaně, který sklepl kotouč do jízdy Jiřímu Přibylovi, a ten střelou tahem k pravé tyči překonal domácího brankáře.

Krajská liga mužů 2017/2018

Branky a nahrávky: 29. Doležal (Šíma), 32. Štros (Kořínek, Svoboda), 51. Fibikar (Šíma) – 6. Homola (Bancíř), 13. Homola (Beran), 20. Piskač (Motl, J. Přibyl), 40. Piskač (Cejpek, Suchý), 58. J. Přibyl (Hrabaň, Folvarský) . Rozhodčí: Petr Rulíček – David Přichystal, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 4:5, navíc Semrád (HBR) 5+OK [HRUB], Suchý (HBR) OT 10 min [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 21:26 (5:9, 7:9, 9,8). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 3:5.