7. 1. 2023 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

Další přestřelka pro dorostence! Mladí Bruslaři skolili Hvězdu

PRAHA – Další body do tabulky si připsali havlíčkobrodští dorostenci, kteří změřili síly s Hvězdou Praha. Celek z Kotliny se ujal vedení, ovšem Pražané dokázali třemi zásahy po sobě otočit stav zápasu na svoji stranu. Nervy drásající podívaná pokračovala dál, když v čase 58:49 vyrovnal na 6:6 při hře bez brankáře Patrik Křížek. Bruslaři zvládli samostatné nájezdy a připsali si druhé vítězství za sebou. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Bruslaři naskočili do zápasu lépe a už ve 3. minutě šli do vedení. Patrik Křížek nabil na modrou čáru Lukáši Kachlířovi, jehož střelu šikovnou tečí usměrnil za Höhligova záda Tadeáš Koubek. Domácí však už za 25 sekund vyrovnali. Matěj Krejčí poslal do samostatného úniku Jakuba Štěpánka, který se trefil přesně k levé tyčce. Pražané mohli dokonat obrat při přesilové hře, ale nedokázali si v ní vytvořit zhola nic. S fauly se potom doslova roztrhl pytel, ale ani jeden z týmů toho nedokázal využít. Hosté však byli blízko druhé brance, když po vyhraném vhazování Křížka pálil do tyčky Koubek. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Hvězda měla lepší vstup do prostřední části a ujala se vedení. Lukáš Brož vybojoval puk a přihrál na modrou čáru Martinu Beňovi, jehož dělovka zaplula přesně k tyčce. Domácí byli na koni a vytvořili si další dvě velké šance, ale brankář Kamenický předvedl povedené zákroky. Na druhé straně střílel z otočky Křížek, ale mířil jen do betonů. Ve 33. minutě šli domácí do trháku. Po přiťuknutí Jiřího Dohnala práskl v pravém kruhu do kotouče David Ducháček a jeho golfák skončil až v brodské bráně.

Hosté však nesložili zbraně a odpověděli už za 15 sekund. Od modré čáry vypálil Filip Ondruš a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A to nebylo vše! Už ve 44. minutě Havlíčkův Brod srovnal se soupeřem krok. Martin Dvořák přihrál Lukáši Kachlířovi, jehož pumelice z okraje pravého kruhu zapadla přesně pod víko. Po dvou třetinách tak platil nerozhodný stav 3:3.

Broďáci vlétli do třetí periody s velkou chutí a vytvořili si obrovské šance. Nejdříve nastřelil z pravého kruhu břevno Suchý a potom šikovná Kozlíkova teč Adamovy střely od modré čáry zacinkala na tyčku. Bruslaři se nakonec dočkali gólové radosti ve 46. minutě, když Petr Hospodka našel svým projektilem z levého kruhu mezírku mezi Höhligovými betony. A za 44 sekund už vedli hosté o dvě branky! Patrik Křížek objel protihráče a přesnou střelou k tyči vyhnal brankáře Höhliga na střídačku.

Hvězda však vrhla všechny své síly do ofenzivy a sklidila za to zasloužené ovoce. Už v čase 46:14 vstřelil kontaktní branku Jiří Dohnal, v 50. minutě se postaral o vyrovnání přesnou trefou Lukáš Novák a v 57. minutě dokonal velkolepý obrat Matěj Krejčí. Zaskočení Bruslaři nakonec museli nečekaně dotahovat, ale těžký úkol zvládli na jedničku. Při hře v šesti bez gólmana vystřelil od mantinelu Patrik Mrtka a chytrou tečí rozjásal tábor hostů Patrik Křížek.

Nerozhodný stav 6:6 trval až do závěrečné sirény, po níž přišlo na řadu pětiminutové prosloužení. V něm však branka nepadla a tak napínavý zápas musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich začal lépe Havlíčkův Brod, když v první sérii uspěl Lukáš Kachlíř. Hvězda srovnala krok ve třetí sérii zásluhou Jakuba Kulicha. Rozhodnutí přišlo ve čtvrté sérii, když svůj pokus proměnil Tadeáš Koubek a vystřelil Bruslařům důležitý bonusový bod.

Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 4. Štěpánek (Krejčí, Beňo), 21. Beňo (Brož, Ducháček), 33. Ducháček (Dohnal), 47. Dohnal (Novák, Ducháček), 50. Novák (Vrabec), 57. Krejčí (Štípek) – 3. Koubek (Kachlíř, Křížek), 33. Ondruš (Nový, Chromý), 34. Kachlíř (Dvořák, Křížek), 46. Hospodka (Kraučuk, Danyljuk), 46. Křížek (Koubek, Adam), 59. Křížek (Mrtka, Koubek), rozh. náj. Koubek. Rozhodčí: Tomáš Hrdlička – Václav Beneš, Jakub Stacho. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 26:51 (8:14, 9:14, 9:23 – 0:0). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5, 6:5, 6:7sn.