H A V L Í Č K Ů V B R O D - Nabitý program v havlíčkobrodské Kotlině uzavřely osmé třídy, které na svém ledě hostily Hodonín. Jihomoravanům se nepovedlo uhrát podobný výsledek jako jejich mladším kolegům. Také počet branek se výrazně zmenšil. I když byl v některých momentech soupeř lepší, tak v domácí kleci se parádním výkonem blýskl brankář Miroslav Folvarský. V útoku se pak dařilo nejvíce dvojici David Donda - Adam Fixa. První jmenovaný zaznamenal hattrick a Fixa vstřelil dva góly a na dva další nahrál.
Vyrovnaný úvod utkání vyzněl lépe pro domácí, které poslal do vedení David Donda. Hodonín však měl připravenou odpověď. Tibor Sedláček vypálil, jeho střela skončila na betonu Miroslava Folvarského, ale kotouč za jeho záda bleskově vrátil Matěj Chalupa, jenž zvedl puk nad gólmanovo rameno. Tutovou šanci pak na protilehlém konci kluziště zazdil Jan Petržílek, který sám na pravém rohu brankoviště poslal puk jen nad horní tyčku Mokráňovy brány. Rebelové pak hráli přesilovou hru čtyř proti třem, ale David Staněk od modré našel jen Mokráňovy betony. Hodonín dokázal za jedenáct vteřin využít přesilovou hru. V závaru před brankou došťouchal puk do sítě Oliver Čermák. Havlíčkobrodští hokejisté přidali na důrazu, ale Matěj Vála v dobré šanci brankáře hostů nepokořil. Povedlo se to o chvilku později Adamu Fixovi, jenž po nahrávce Jiřího Přibyla pálil z mezikruží a trefil se přesně mezi nohy Samuela Mokráně.
Od úvodu druhé třetiny byl lepší G-mont, ale domácí hráči se mohli opřít o výkon famózního Miroslava Folvarského. Rebelové ale dokázali využít rychlý brejk. Adam Fixa s Davidem Dondou uháněli dva na jednoho, oba hráči si dvakrát vyměnili puk, a druhý jmenovaný již jen nastavil hůl a trefil přesně mezeru mezi tyčkou a betonem marně se přesouvajícího Mokráně. Jihomoravané pokračovali v aktivní hře, ale Folvarský držel vedení svého týmu. Vytáhl se především v oslabení, kde zneškodnil pár nebezpečných závarů. Pět minut před koncem třetiny ale domácí využili přesilovku a náskok navýšili. Z pravého kruhu vypálil nad rameno hostujícího muže s maskou Adam Fixa. Hosté ale dokázali na tuto trefu zareagovat a zblízka dopravil kus černé pryže zformované do tvaru kolečka za záda brankáře Rebelů Vojtěch Svoboda.
Úvod třetí třetiny byl hodně vyrovnaný a opory s maskou musely tasit jeden lepší zákrok za druhým. Samuel Mokráň pak vytáhl dobrý "sejf" vyrážečkou proti úniku Adama Fixy. V dalším nájezdu se ocitl druhý dvougólový šutér zápasu David Donda, ale v tísni trefil jen betony stážce hodonínské svatyně. Na druhé straně se dostal v dobré pozici ke střele David Čada, ale Folvarského betony jen zaduněly Kotlinou. Nedáš - dostaneš, známá formulka znovu aplikovaná v praxi. David Donda nahodil od pravého mantinelu puk na bránu a jeden z beků Hodonína jej srazil mezi betony vlastního gólmana. Havlíčkobrodskému střelci tak pomohl dovršit hattrick. Definitivně mohl zápas uzavřít domácí hráč s "céčkem" na hrudi Vojtěch Holenda, ale jeho střela šla jen těsně vedle tyčky. Rebelové si však výhru již pohlídali, prolomili tak porkletí posledních zápasů a berou opět plný počet bodů.
Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.
Neděle 3. listopadu | Nová Kotlina: Znamená to pro nás moc, těší Třetinu. Na co si musí hráči zvyknout?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
Pátek 25. října | Hřiště jako v NHL. Brodskou Kotlinu pokřtí derby, píše se na serveru sport.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 16. října | Čekání na návrat do naší milované Kotliny se blíží ke konci. A-tým Bruslařů se naposledy představí v azylu, v sobotu 19. října přivítá Opavu od 17:00 ve Světlé nad Sázavou. Přečtěte si více informací.
Pondělí 7. října | Havlíčkobrodský A-tým kvůli zpožděné rekonstrukci ledové plochy v Kotlině odehraje další domácí zápas v azylu. Proti Novému Jičínu se utká v sobotu 12. října od 16:30 v Chotěboři. Přečtěte si více informací.
Sobota 28. září | Vybrali jste podobu nové permanentky. Ale pozor, pořídit si ji můžete už jen do pondělí 30. září. Přečtěte si celý článek.