BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 3:3 - Derby Vysočiny skončilo nerozhodně
Derby Vysočiny skončilo nerozhodně

Derby Vysočiny skončilo nerozhodně

26.02.2012 | Luboš Vácha

Nedělní derby mezi Rebely a Žďárem nad Sázavou skončilo po aktivním boji bez vítěze. Přestože byli Havlíčkobrodští aktivnější, nedokázali proměňovat spoustu šancí a málem na to doplatili. Remízu svému týmu zajistil těsně před koncem utkání Jan Kubát.

 
33.kolo, neděle 26.2.2012
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
3:3
(0:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Račanský (Kubát), 39. E. Novák (Hynek), 58. Kubát - 26. Bednář (Peňáz), 33. Čejka (Škorpík), 43. Slavík (Ludvík). Rozhodčí: Oldřich Hejduk - Lukáš Klouda, Lukáš Rampír. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: -. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.

BK Havlíčkův Brod: Zvolánek (Dolejš) - Vá. Němec "C", Musil "A", Ambrož, Pecen, Kříž, Křesťan - Jelínek, Zdražil "A", Kubát, E. Novák, Hynek, Račanský, Szilva, J. Doležal, O. Doležal, Žemlička

SKLH Žďár nad Sázavou: Pešout (Černý) - Hošek, Peška, Jan "A", Kabelka, Škorpík, Peňáz, Mach "A", Šimon, Ludvík, Caudr, Fúzik, Staněk, Čejka, Slavík "C", Bednář

 

Rebelové vstoupili do zápasu s velikou aktivitou. Prvních pět minut se zápas odehrával výhradně v pásmu hostí. Žďárské hokejisty perfektně podržel gólman, protože pokryl spoustu vyložených šancí domácích. I pokusy o osvobození končily pro hosty zakázaným uvolněním. Značnou aktivitou se v útočném pásmu prezentoval Martin Jelínek, jemuž se i přes několik dobrých palebných pozic brankáře Pešouta překonat nepodařilo. Nepříjemný moment následně potkal brodského útočníka Nováka, který po tvrdém střetu přišel o několik zubů. Uplynula polovina první dvacetiminutovky a domácí brankář Zvolánek si připsal pouze jeden zásah. Havlíčkobrodský útok neustále svižně napadal a spolu s dobře bránícími zadáky svého soka držel za polovinou hřiště, hosté se téměř nedostali ke kotouči. Ani jedna ze šancí Rebelů však neskončila vstřelením gólu. Žďárští začali vystrkovat růžky až ve své početní výhodě, když musel Zvolánek po sérii dorážek ukrýt kotouč pod svoji lapačku a přerušit hru. Ke konci úvodní části se hostům na chvíli podařilo dostat havlíčkobrodské hokejisty pod tlak, ale posléze se hra opět přesunula před Pešoutovu branku.

Po první přestávce se ve své početní výhodě dostal ke slibné šanci Ludvík, Zvolánek svůj tým pohotovým sražením betonů podržel. Z otevření skóre se přecijen radovali jako první Rebelové. Jan Kubát poslal do brejku Miloslava Račanského, který si nelámal s toušem hlavu a vymetl pavučiny u Pešoutovy klece. Radost Havlíčkobrodských z vedení trvala dvě minuty. Po rychlém brejku Peňáze s Bednářem se puk dostal až na brankoviště, odkud jej na dvakrát doušťouchal do sítě Daniel Bednář. Posléze měl gól na holi další ze žďárských hokejistů. Po Křížově hrubce se do úniku dostal Čejka, s jehož nájezdem si Zvolánek poradil. Ten samý hráč se za chvíli prosazoval znovu, to už ale strhnul vedení na stranu svého týmu. Škorpík vyslal rychlým pasem do útočného pásma Ondřeje Čejku, který svižnou střelou ke vzdálenější tyči propálil maskovaného muže Havlíčkova Brodu. Ke konci druhé části však přišlo resetování stavu. Martin Hynek přihrál Eriku Novákovi. Vleže natahující se Pešout však na jeho hůl nedosáhl, puk se tak ocitl za jeho zády.

Kormidla se v třetí části opět chopily Plameny. Ludvík posílal kotouč z pravého rohu do předbrankového prostoru, kde jej s obrovskou dávkou štěstí do Zvolánkovy klece ztečoval Patrik Slavík. Rebelové ale nepolevovali, po inkasovaném gólu se jim dařil přechod do útoku, obrana hostí tak měla co dočinění, aby nedošlo k vyrovnání. Veliké drama nastolilo vyloučení hostujícího Caudra, které mohlo znamenat možné resetování stavu utkání, což se také stalo. Jan Kubát si v závěru přesilovky vymíchal hostující obranu a poslal kotouč mezi Pešoutovými betony až do sítě. Ke gólu do vlastní sítě smolně přispěla i teč obránce Macha. Do závěru utkání se už nic důležitého nestalo, obě mužstva si tak mohla body rozdělit.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
Draci Šumperk