Hokejisté 9. třídy přivítali v pátek odpoledne na svém ledě Jaroměř. Do zápasu šli jako jednoznačný papírový favorit a už ve 2. minutě se ujali vedení. Hosté sice dokázali v 11. minutě vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. Mladí Bruslaři ještě v úvodní dvacetiminutovce vstřelili tři branky a nakonec si došli pro jednoznačné vítězství 7:1. Skvěle se jim dařilo v přesilovkách, z nichž vytěžili hned čtyři góly. Dvěma přesnými trefami se blýskli Marek Machota a Lukáš Kachlíř, po jednom zásahu si vyryli na pažbu Matěj Makovec, Dominik Vaněček a Miroslav Duben. (Foto: Juniorský hokej)
Hosté začali aktivně a brankář Poustka musel vytáhnout několik povedených zákroků proti nepříjemným střelám. Z první větší šance však udeřili mladí Bruslaři. Na konci 2. minuty Pavel Suchý přihrál Šimonu Svobodovi, jenž narýsoval přesný pas na osu hřiště Matěji Machovcovi. Ten si volným prostorem najel až před bránu, brankáře Pavlíčka si položil kličkou do bekhendu a střelou přes jeho beton otevřel gólový účet zápasu. Jaroměř se snažila odpovědět, ale proti byl brankář Poustka. Střelecké příležitosti si vytvořili i domácí, ale nedokázali vyzrát na brankáře Pavlíčka.
Hezkou individuální akci předvedl v 11. minutě obránce Duben, který se prokličkoval až před soupeřovu bránu, ale jeho bekhendová střela zaduněla jen na Pavlíčkovy betony. V čase 10:32 se dočkali Východočeši vyrovnání. Vojtěch Urlich předložil zpoza brány krásný pas před brankoviště volnému Matěji Petiškovi, jenž zamířil zblízka přesně k tyčce. Havlíčkův Brod si však vzal ve 13. minutě ztracené vedení zpět. Vyhrál vhazování v útočném pásmu, Miroslav Duben přihrál Matěji Makovcovi, který z pravé strany geniálním pasem našel před bránou volného Lukáše Kachlíře, jehož rána z voleje z mírného úhlu na levé straně zapadla do volného koutu u přední tyčky, kam se brankář Pavlíček nestihl včas přesunout.
A už v 16. minutě šli Čelanského svěřenci do dvoubrankového vedení! Marek Čapek nabil z pravého kruhu Dominiku Vaněčkovi, jenž si popojel blíž k bráně a z úhlu na pravé straně prostřelil brankáře Pavlíčka k přední tyčce. V 18. minutě bylo v havlíčkobrodském táboře ještě veseleji! Šimon Svoboda sice z mezikruží netrefil bránu, ale odražený puk od hrazení zachytil Dominik Vaněček a naservíroval ideální pas před brankoviště na hůl Marka Machoty, který z voleje mířil přesně. Bruslaři si tak odvezli do kabiny tříbrankový náskok.
Druhá třetina dlouho moc hokejové parády nenabízela a na první pořádnou šanci se čekalo až do 26. minuty. Kachlíř poslal hezkou nahrávku před bránu, kde střílel z mírného úhlu na pravé straně Partl, ale jeho střelu k přední tyčce skvěle vyrazil brankář Pavlíček. Zhruba v půlce zápasu měl dobrou příležitost na své hokejce kapitán Čapek, zblízka však vyprášil jen výstroj připraveného gólmana Pavlíčka. S nepořízenou se potázal i Tecl, jenž po nádherném pasu pelášil sám na bránu, ale jeho projektil zblízka skončil jen v Pavlíčkově náruči.
Soubor z Kotliny dál tahal za delší konec pomyslného provazu a ve 35. minutě se dočkal páté vstřelené branky. Matěj Makovec při útočné kombinaci přihrál na modrou čáru Miroslavu Dubnovi, jehož svižná střela zápěstím zapadla přesně k tyčce. Havlíčkův Brod měl zápas plně pod kontrolou a soupeři toho dovoloval jen hodně málo. Do kabin se tak šlo za jednoznačného stavu 5:1.
Havlíčkův Brod naskočil do třetí periody aktivněji a dostával se do šancí. Tu největší mel na holi T. Svoboda, jenž se hezkým bruslařským manévrem prosmýkl až před bránu, ale z bezprostřední blízkosti o kousek minul pravou Pavlíčkovu tyčku. Šancí se však rodilo jako šafránu. Domácí se soustředili hlavně na poctivou defenzivu a Jaroměř se při hře do plných horko těžko prosazovala. Parta z Kotliny si potom zahrála dlouhou přesilovku pět na tři a zvýšila už tak svůj komfortní náskok. Matěj Makovec přiťukl kus černé gumy na modrou čáru Miroslavu Dubnovi, jenž ještě naservíroval kotouč vedle sebe stojícímu Lukáši Kachlířovi, jenž po mohutném nápřahu krásnou ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě.
V 55. minutě udeřili mladí Bruslaři už posedmé. Jakub Mečiar tvrdou ranou z levého kruhu trefil Pavlíčkův beton, David Tecl chytil odražený puk a vybídl ke skórování Marka Machotu, který odrazem o brankáře Jaroměře dostal kotouč na místo určení. Východočeši čelili stále velkému tlaku svého soka a gólman Pavlíček měl i nadále plnou výstroj práce. Na skóre už se nic nezměnilo a Havlíčkův Brod tak slavil zisk všech tří bodů za jednoznačnou výhru 7:1.
Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.
Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez
SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.
Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.