BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Litomyšl 4:3p - Divoký zápas zvládli junioři v prodloužení, doma zdolali Litomyšl
Divoký zápas zvládli junioři v prodloužení, doma zdolali Litomyšl

Divoký zápas zvládli junioři v prodloužení, doma zdolali Litomyšl

27.11.2016 | Ladislav Vácha

Junioři přivítali v neděli Litomyšl, jíž měli po minulé porážce co oplácet. Mladí Bruslaři se sice dostali do vedení, ale Jiskra dokonala obrat. Domácí však odpověděli dvěma góly a vzali si zpět nejtěsnější náskok. Východočeši však vyrovnali a utkání dospělo až do prodloužení, v němž rozhodl učebnicovou individuální akcí obránce Dušan Mendl (na snímku). Za Havlíčkův Brod se ještě trefili Martin Polák, Tomáš Cejpek a Martin Hynek.

 
17.kolo, neděle 27.11.2016
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Litomyšl
HC Litomyšl
4:3p
(1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Polák (Mendl), 33. Hynek (Kříž), 36. Cejpek (Kříž, Szilva), 62. Mendl (Cejpek) – 22. Starý (Musil, Skoumal), 29. Drobný (Pilavka, Starý), 46. Starý (Pilavka). Rozhodčí: Petr Rulíček – Pavel Kolář, Roman Budínský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3p.

BK Havlíčkův Brod: Kekula (Adam) – Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva, M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Motl, Křížek, Hlídek

HC Litomyšl: Kalousek (Klička) – Švec, Mečiar, Fajfr, Kovář, Skalník, Starý – Dvořák "C", Drobný, Skoumal, Dospěl "A", Voříšek, Vomočil, Musil, Pilavka "A"

 

Úvodní dvacetiminutovka nabídla hlavně bojovný hokej, moc šancí k vidění nebylo. Jako první nebezpečně zahrozili hosté, když zblízka zakončoval úplně volný Rostislav Pilavka, ale brankář Kekula jeho bekhendovou střelu skvěle vyrazil betony. Havlíčkův Brod měl potom k dispozici hru v početní převaze, ale naložil s ní prachbídně. Litomyšl byla o něco aktivnější, ale paradoxně udeřilo na druhé straně. Od Dušana Mendla přebral puk Martin Polák, sjel si blíže k bráně a nenápadnou střelou z úhlu překvapil gólmana Kalouska.

První půlka prostřední části patřila Východočechům, kteří už ve 22. minutě slavili vyrovnání. Michal Musil přiťukl puk na modrou čáru Ondřeji Starému, jenž práskl vší silou do puku a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté potom nevyužili přesilovku, ale nemuselo je to mrzet, protože chviličku po jejím uplynutí dokonali obrat. Rostislav Pilavka přihrál před brankoviště Jiřímu Drobnému, který pohotovou střelou skóroval proti svému bývalému týmu. Soubor z Kotliny pak nastartovala přesilovka, při níž vypálil od modré čáry Martin Kříž a jeho střelu mezi kruhy hezky tečoval mimo Kalouskův dosah Martin Hynek. A ve 36. minutě bylo na havlíčkobrodské straně ještě veseleji, když Tomáš Cejpek ujel soupeřově obraně do samostatného úniku a rychlou jedovkou nedal gólmanu Kalouskovi šanci zasáhnout.

Jiskra se hnala na začátku třetí třetiny za vyrovnáním a vytvořila si dvě hodně nadějné příležitosti. Z ideálních palebných pozic před bránou zakončovali Michal Musil a Jiří Drobný, ale nedokázali své projektily vtěsnat mezi tři tyče. Vzápět byl však vyloučen brodský obránce Martin Kříž, a to byla voda na mlýn hostů. Mezi kruhy a modrou čarou opět zkusil štěstí Ondřej Starý a na jeho dělovku gólman Kekula, jenž měl zakrytý výhled, nedokázal zareagovat včas. Mladí Bruslaři mohli odpovědět při přečíslení 2 na 1, ale zakončujícímu Martinu Polákovi střela nesedla.

Napínavý a vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do prodloužení, které ale nemělo dlouhého trvání. V 62. minutě narýsoval Tomáš Cejpek parádní pas do jízdy obránci Dušanu Mendlovi, který přebruslil posledního bránícího hráče a trefil se nádhernou ranou z mírného úhlu na pravé straně přesně ke vzdálenější tyčce. Domácí tak slavili zisk bonusového bodu.

Ohlasy trenérů

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Stejně jako Litomyšl bojujeme o šestku. Nepředvedli jsme výkon úplně podle našich představ, chybělo nám lepší zakončení a najíždění před soupeřova gólmana. Byla z toho remíza, my jsme chtěli získat bonusový bod navíc. Nakonec jsme ho získali po perfektní akci Dušana Mendla. Na konci uvidíme, jestli jsme dnes dva body získali, nebo jeden ztratili. O šestku se asi bude bojovat až do posledního kola.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv