24. 1. 2016 | Ladislav Vácha, Pavel Buchal

Dobrá práce! Mladší dorostenci smazali ztrátu a urvali v Brně bod

Mladší dorostenci chtěli navázat na výhru z minulého vzájemného zápasu v Brně, ale nezačali vůbec dobře a nabrali dvoubrankové manko. Nenechali se tím ale rozhodit, dál bojovali a sklidili za to zaslouženou odměnu. Při hře 4 na 4 snížil hned po vhazování Lukáš Pokorný a vyrovnání zajistil Havlíčkovu Brodu ostrostřelec Michal Teplý. Zápas dospěl až do prodloužení, v němž bonusový bod brala Kometa, a mladí Bruslaři tak získali cenný bod. Premiéru si odbyl brankář Martin Holata. (Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz)

První třetina začala v rychlém tempu. Už ve třetí minutě se stav změnil. Kometa ukázala svoji sílu v nacvičených akcí. Po krásné přihrávce Patrika Vašíčka, která letěla prakticky přes půlku hřiště, dával branku ze samostatného úniku Matěj Svoboda. Havlíčkův Brod se jen málo dostával do šancí. Kometa pak změnila stav podruhé, a to, když střelu Jakuba Konečného z pravého kruhu tečoval pohotový Dominick Vašíček. Kometa pak nedokázala využít přesilovou hru. A ani Havlíčkův Brod přesilovku nevyužil.

Hned v úvodu druhé třetiny se Matěj Svoboda tlačil do zakončení. Holata ale roztáhl betony a překonat se nenechal. Brnu se nepodařilo využít další přesilovku. Havlíčkův Brod se jen málokdy dostal do velkých šancí, ale i přesto dokázal skórovat Lukáš Pokorný. Po gólu se hra hostů zvedla, na Kometu to ale stále nestačilo. Domácí se před koncem třetiny dostali před branku, do odkryté brány hostů se ale puk nepodíval. Po druhé třetině byl stav 2:1.

Třetí třetina začala tvrdou hrou domácích. V dnešním zápase byl hodně střelecky aktivní Michal Teplý z Havlíčkova Brodu. Ani hosté se nebáli rozdávat tvrdé hity. To se jim vyplatilo, když Michal Teplý zakončil střelou pod horní tyč. Do velké šance se dostal domácí Kunc, puk však zazvonil pouze o tyč. Teplý se pak snažil vstřelit další branku, Kašpar se tentokrát překonat nenechal. Další tyč trefil Matěj Svoboda těsně před koncem třetiny. Třetina skončila dvouminutovým trestem když si Kometa nepohlídala střídání. Stav po třetině byl 2:2.

Prodloužení skončilo po dvaceti sekundách. Matěj Svoboda se dostal do brejku po krásné nahrávce Radka Kučeříka a zakončil na konečných 3:2.

Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 3. Svoboda (Vašíček, Konečný), 11. Vašíček (Konečný, Meluzín), 61. Svoboda (Kučeřík) – 32. Pokorný (Dvořák, Smolko), 47. Teplý (Dvořák). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Robin Horký, Lukáš Rampír. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.