5. 10. 2019 | Štěpán Ondráček

Dorost bere důležité body, úspěšné přesilovky zlomily naděje Tábora!

Oba dva týmy se nacházely na jiných pozicích v tabulce, ale i tak nabídlo utkání v Kotlině zajímavou bitvu. Havlíčkobrodští dorostenci v souboji s jihočeským Táborem tahali po většinu utkání za pomyslný delší konec provazu. Svěřenci trenérské dvojice Václava Adama a Tomáše Harta vedli po dvou třetinách 2:0. Soubor z Kotliny nakonec zvládl roli papírového favorita, když si připsal vítězství o dvě branky. Na zisku tří bodů má lví podíl brankář David Kubík (na snímku), který v důležitých momentech podržel svůj tým.

První dvě minuty úvodní dvacetiminutovky patřily Havlíčkovu Brodu, který si vytvořil tlak, jenže bez gólového efektu. Ve třetí minutě mohl otevřít gólový účet utkání hostující Eremiáš. Útočník Tábora předvedl drzý průnik, který skončil na masce Kubíka. Hra se potom vyrovnala a více ze hry měli Jihočeši. Šimák ani Vaněk nebyli úspěšní. V 17. minutě dostal krásný pas za obranu Kohoutů Dymák. Rychlonohý útočník nebyl při svém zakončení přesný, neboť Korytar byl na místě. Dvě minuty před koncem první třetiny padl úvodní gól, a to ve dvojnásobné přesilovce. Kutlvašrovu střelu vyrazil gólman hostů před sebe. K odraženému kotouči se dostal Tomáš Krejčí, který ho dopravil do sítě. V posledních sekundách mohl srovnat krok s Bruslaři Cháb, ten ale nenašel recept na Kubíka.

Prostřední dějství opět nabídlo tlak Bruslařů, kteří se hnali za druhou brankou. Holenda kličkou do forhendu nedokázal překonat Koryta. Na druhé straně se o to pokoušel Eremiáš, ale i Kubík byl bezchybný. Havlíčkův Brod potom hrál dvojnásobnou přesilovou hru, ve které zle zatápěl jihočeské obraně. Tábor podržel výtečnými zákroky Korytar, jenž držel své spoluhráče nad vodou. Hra se potom přehoupla na druhou stranu. Jihočeši si vytvořili několik šancí, které byly nebezpečné. Kus černé gumy, ale nerozsvítil červené světlo, protože Kubík v čele se svoji obranou dokázal odolat útočným manévrům. Stejně jako v první třetině, tak i ve druhé padla branka na konci dvacetiminutovky. Rauše vychytal Korytar, ale kotouč se dostal k Matěji Kravcovi. Útočník Bruslařů dopravil puk do brány.

Ze třetí periody neuběhla ani minuta hry a hned se měnilo skóre. Kutlvašr nahrál na Tadeáše Holendu. Útočník si obhodil obránce a pověsil puk do levého horního rohu. Tábor mohl bleskově reagovat, jenže Čančura nepotrestal minelu jednoho z obránců. Oba týmy se předháněly v útočných výpadech, ale oba gólmani byli na svých místech. V 53. minutě vykřesali Jihočeši jiskřičku naděje. Marek Matašovský obral o puk jednoho z domácích a prostřelil Kubíka k pravé tyči. Kohouti mohli přidat druhý gól v početní výhodě, jenže se v ní herně trápili. Deset sekund před koncem třetí třetiny mohl kosmeticky upravit skóre střelec jediné branky hostů Matašovký. Útočník Tábora překonal Kubíka mezi betony, ale puk vyplaval těsně levé tyče.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 18. T. Krejčí (Kutlvašr, Holenda), 39. Kravec (Rauš, Zych), 41. Holenda (Kutlvašr) – 53. Matašovský (Souš). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Kristýna Hájková, Michal Havel. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 49:22 (14:9, 16:8, 19:5). Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Kubík (Tuček) – Besmák, Jakubec, Zych (C), Kuchta, Číhal, Kutlvašr – Dymák (A), Juřica, Rauš (A), Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek