31. 8. 2019 | Štěpán Ondráček

Dorost podlehl v generálce na novou sezonu brněnské Technice!

Po krátkém odpočinku vyjeli havlíčkobrodští dorostenci k poslednímu přípravnému utkání. Do Kotliny přijela Technika Brno, která sehrála s Bruslaři vyrovnanou partii. Napínavý zápas nabídl dohromady jedenáct branek a vítězství hostů na nájezdy. Havlíčkobrodští dorostenci vyhlížejí první mistrovské utkání, které je na programu ve čtvrtek 12. září, kdy na své ledě přivítají pražskou Slavii.

Havlíčkův Brod měl v první minutě velkou šanci. Dymák se dostal před brankáře, kterého nedokázal překonat. Aktivitu domácího celku zvýraznil Kravec. Útočník Bruslařů si nabruslil po pravé straně do pásma, ale maskovaného muže nedokázal prostřelit. Hosté se osmělili v osmé minutě, ale za to to byla stoprocentní gólovka. Korbini byl u pravé tyče a měl před sebou odkrytou klec. Kubík na poslední chvíli zastavil hrací předmět na brankové čáře svojí lapačkou. První branka padla v desáté minutě a na starosti ji měl domácí výběr. Adam Rauš byl před brankou, kam dostal přesnou nahrávku. Střelec byl sice tísněn, ale i tak dokázal zakončit k levé tyči. Technika našla rychlou odpověď. Jan Toman dostal přihrávku na levý kruh a střelou na vzdálenější tyč pokořil Kubíka. Havlíčkův Brod si vzal své vedení zpátky, a to ve 12. minutě. Rauš vybídl Filipa Dymáka, jenž měl před sebou odkrytou část branky a trefil přesně. Brňané mohli vyrovnat o dvě minuty později, ale za překonaným Kubíkem zazvonila branková konstrukce. Hosté dokázali do konce první dvacetiminutovky vyrovnat. David Šupa měl dostatek času na modré čáře a přesně umístěnou střelou nedal Kubíkovi šanci.

Bruslaři dohrávali ve druhé části početní výhodu, ve které nedokázali vsítit branku. Po skončení trestu se ale domácí tým prosadil. Zych nahrál křížem pásma na Michala Kravce. Útočník Havlíčkova Brodu dostal puk za přesouvajícího se brankáře. Soubor z Kotliny byl aktivnější, když ho mohl poslat do dvoubrankového vedení Tomáš Krejčí. Útočník měl před sebou poloprázdnou klec, kterou trestuhodně minul. Nedáš, dostaneš platilo i tentokrát. Dominik Liška byl na levém kruhu a svoji ranou vymetl všechny pavouky v pravém horním rohu. Ve 32. minutě mohli být domácí hráči opět ve vedení, ale Kravec nedokázal dostat puk za brankáře Bílka. Hosté si potom vypracovali obrovský tlak, který zneškodnil Kubík se svoji obranou. Necelé tři minuty před koncem ujel do úniku Dymák, ten ale nedokázal přesně zakončit. Havlíčkův Brod přeci jen odskočil svému soupeři ve skóre. Po vyhraném buly se dostal ke kotouči Jiří Netolický, který pověsil hrací předmět pod břevno.

Třetí třetinu začali lépe hosté, kteří mohli vyrovnat vývoj utkání. Dvojice Maštalíř a Harásek nedokázala dostat puk za Kubíkova záda. Hosty neproměněná příležitost nemusela mrzet dlouho, neboť hned vzápětí přišla branka na 4:4. Smutného pokus tečoval mimo dosah domácího gólmana Ondřej Zavadský. Oba týmy se potom přetahovaly o pátou branku, která nakonec přišla v 52. minutě. Havlíčkův Brod nedokázal uhlídat ve vlastní přesilovce Dominika Lišku. Útočník Techniky dokázal prostřelit přesouvajícího Kubíka, který neměl nárok na úspěšný zákrok. Brňané po úspěšném obratu byli lepším týmem a zaměstnávali domácí defenzivu. Havlíčkobrodští dokázali odolat šanci Korbiniho, kterého fantasticky vychytal maskovaný muž Bruslařů. Utkání nakonec skončilo smírně, když v poslední minutě vyrovnal Adam Rauš. Domácí útočník dostal krásnou přihrávku od Dymáka, kterou usměrnil do poloprázdné branky. Za vyrovnaného stavu přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté zásluhou Dominika Lišky.

přát.. kolo, sobota 31.8.2019 od 10:45
5:6sn
(2:2, 2:1, 1:2 )
Havl. Brod - Technika Brno

Branky a nahrávky: 10. Rauš (Kravec, Dymák), 12. Dymák (Rauš, Zych), 22. Kravec (Zych), 40. Netolický (Janko), 60. Rauš (Dymák, Zych) – 11. Toman (Korbini), 18. Svoboda (Toman, Lysoněk), 26. Liška, 42. Zavadský (Smutný, Liška), 52. Liška (Kubový). Rozhodčí: Dvořák – Rubner, Cachnín. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5. Samostatné nájezdy: 0:1.

Kubík (Tuček) – Zych (C), Besmák, Jakubec, Kutlvašr, Kuchta – Rauš, Dymák, Kravec, T. Krejčí, Janko, Hrdlička, Netolický, Fišer, Marek