BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - Havl. Brod 6:2 - Dorost přerušil bodovou šňůru, padl s jihočeským Motorem
Dorost přerušil bodovou šňůru, padl s jihočeským Motorem

03.10.2019 | Štěpán Ondráček, Petra Bicková

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Souboj tabulkových soupeřů byl k vidění v Budvar aréně. Domácí Motor byl lepším týmem, když si vystřílel dvoubrankové vedení. Bruslaři snížili, ale zbytek duelu patřil Jihočechům. České Budějovice navýšily vedení na 6:1 a v poslední minutě upravil skóre kosmetickou ranou Adam Rauš.

7., čtvrtek 3.10.2019, Budvar aréna
HC Mountfield
HC Mountfield - BK Havlíčkův Brod
6:2
(1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Kalčík (Březina), 27. Hromada, 33. Dub (Lukeš), 51. Dub, 53. Lukeš (Dub, Petrásek), 59. Dvořák (Hail, Březina) – 30. Juřica (Kravec), 60. Rauš (Dymák, Holenda). Rozhodčí: Martin Šperl – David Polonyi, Petr Bělohlav. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 28:33 (9:11, 8:13, 11:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

HC Mountfield: Lidák (Šebo) – Fousek (A), Dohnal, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Lukeš (C), Dub, Marhoun, Kašpar, Petrásek, Kantor, Březina, Pitel, Kalčík, Kundrát, Vavřík, Dubský

BK Havlíčkův Brod: Tuček (52. Kubík) – Vaněček, Besmák, Jakubec, Zych (C), Kuchta, Číhal, Kutlvašr – Dymák (A), Juřica, Rauš (A), Janko, T. Holenda, Hrdlička, T. Krejčí, D. Krejčí, Kravec, Prášek

První třetina byla spíše opatrná, a tak brankáři obou týmů nemuseli příliš zasahovat. První šance přišla až v šesté minutě. Hosté se dostali do obranného pásma Motoru a u brankoviště vznikla nepřehledná situace. Havlíčkův Brod se snažil kotouč dotlačit za Lidákova záda, ten ale svými zákroky nedovolil hostům otevřít skóre. To se povedlo až v sedmnácté minutě Jakubu Kalčíkovi, který dostal přihrávku od Tomáše Březiny. Kalčík stál v dobré střelecké pozici a svou ranou překonal brankáře hostů Tučka. Domácí šli tedy do kabin ve vedení za stavu 1:0.

Druhá třetina už byla aktivnější z obou stran. Hned ve čtvrté minutě zařídil dvoubrankový náskok Motoru Matyás Hromada, který využil špatné rozehrávky Havlíčkova Brodu a svou střelou dostal puk do Tučkovy svatyně. Vedení domácích pak snížil Vladislav Juřica, který se dostal k odraženému puku od jeho spoluhráče Matěje Kravce. Netrvalo dlouho a České Budějovice rychle odpověděly a dostaly se opět do dvoubrankového vedení, a to gólem Radka Duba, který dostal přihrávku od Petra Lukeše. Stav po druhé třetině byl tedy 3:1.

V začátku třetí třetiny byli domácí aktivnější. O první gól poslední dvacetiminutovky se ale postarali hosté ve prospěch Motoru. Radek Dub téměř naslepo nahodil puk před Tučka a jeden z havlíčkobrodských obránců ho velice nešťastně srazil mezi nohy brankáře hostů. O další gól už se postaraly České Budějovice samy. Radek Dub nabral rychlost, přihrál Petru Lukešovi a ten s klidem zakončil. Domácím to ještě nestačilo a jejich vedení zvýšil Adam Dvořák, který tečoval střelu Haila. Havlíčkův Brod ještě v závěru snížil stav. Trefil se Adam Rauš, kterému přihrál Filip Dymák. Konečné skóre bylo tedy 6:2.