25. 10. 2018 | Štěpán Ondráček

Dorost se na výhru proti Táboru nadřel, rozhodli dvougóloví střelci!

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali na svém ledě nováčka soutěže Tábor. Celek z Kotliny opanoval začátky třetin, když uštědřil svému soku pět gólů za pouhých 24 minut, ale zápas nabídl pořádné drama. Jihočeši díky zlepšené hře ve třetím dějství ostřelovali branku gólmana Krále, který dvakrát inkasoval. Infarktový závěr nakonec lépe zvládli domácí, kteří získali všechny body, když se jako jediný v samostatných nájezdech prosadil Karel Matoušů, který se trefil i ze hry. Přesně do černého mířili dvojnásobní střelci Matěj Kozlík a Tomášem Krejčí. (Foto: hctabor.com)

Utkání ani nezačalo a hned se měnil jeho stav, když se krásnou akcí blýskl Matěj Kozlík. Domácí křídelník si vzal puk, se kterým projel až ke Korytarovi, kterého si položil a následně zasunul kus černé gumy za brankovou čáru. Hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách, ale maskovaní muži dlouho odolávali. Havlíčkobrodští potom převzali iniciativu a přehrávali táborské Kohouty. Hosté následně přežili oslabení, ovšem několik okamžiků poté inkasovali podruhé. Dvořák vypálil na Korytara, jenž vyrazil puk před sebe, kde byl důrazný Tomáš Krejčí. Kohouti měli několik příležitostí, ale se všemi si poradil brankář Král. Bruslaři mohli navýšit vedení zásluhou Kozlíka, avšak mladý útočník trestuhodně zahodil stoprocentní šanci.

Domácím se vstup do druhé třetiny povedl na jedničku s hvězdičkou, když během čtyř minut zatížili konto Jihočechů třikrát. Nejprve ve 21. minutě využili přesilovou hru, na jejímž konci byl obránce Karel Matoušů. Táborský gólman byl po třetí brance vystřídán, ovšem ani jeho kolega nenašel recept na havlíčkobrodské střelce. Dymákova střela byla vyražena Šmelkem před branku, kam si sjel Matěj Kozlík, který pohotově zakončil. Hned po buly udělal jeden z hostujících obránců hrubku, která byla potrestaná. Janko nahrál na druhou stranu Tomáši Krejčímu, který propálil Šmelka k pravé tyči. Hosté uspěli v přesilovce, když odražený puk sebral Jan Nevšímal a poslal ho pod břevno. Oba týmy měly několik šancí, avšak skóre se už neměnilo.

Třetí dějství patřilo hostům z Tábora, kteří zvýšili aktivitu a v důležitých momentech přehrávali domácí hráče. Hosté zahrozili ve 43. minutě, když Kundrát trefil tyč, ale o několik sekund později byli Táborští úspěšnější. Budík přihrál kapitánu Janu Nevšímalovi, který prostřelil gólmana Krále mezi rukou a tělem. Domácí hokejisté ztratili drajv a Jihočeši toho dokázali využít, když přidali třetí branku. Kohouti udeřili v 54. minutě, když využili přesilovou hru. Jandův pokus od modré tečoval mimo Králův dosah Adam Kofroň. Tábor v posledních minutách zle zatápěl Bruslařům, ale branku už nevsítil. V prodloužení hýřili pohybem i šancemi hosté, ale výborný výkon předvedl brankář Král, jenž byl důležitou postavou i při samostatných nájezdech. V nich byl úspěšný jen jediný nájezdník, a to útočník domácích Karel Matoušů.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 2. Kozlík (Rauš), 9. T. Krejčí (Dvořák), 21. Matoušů (Juřica), 24. Kozlík (Juřica, Dymák), 24. T. Krejčí (Janko), rozh. náj. Matoušů – 30. Nevšímal (Kofroň), 44. Nevšímal (Budík), 54. Kofroň (Janda, Eremiáš). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Tomáš Krejčí, Václav Kacetl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 50:49 (12:9, 28:16, 7:19 – 3:5). Průběh utkání: 5:0, 5:3. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 1:0.

Král (Kubík) – Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr, Doležal – Matoušů, Dymák, Juřica (A), Rauš (C), Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Prášek