27. 9. 2018 | Štěpán Ondráček

Dorost vysoko podlehl Pardubicím, ale v nadstavbě získal cenný bod!

Havlíčkobrodští dorostenci se představili na domácím ledě, kde v rámci dalšího extraligového kola hostili tabulkového souseda z Pardubic. Východočeši měli navrch hned od začátku utkání, když si v úvodní třetině vytvořili rozhodující náskok. Soubor z Kotliny sice prohrál, ale v nadstavbě získal bod díky Adamu Raušovi. Kapitána domácích doplnil v listině střelců Matěj Kozlík.

Utkání začali lépe Východočeši, kteří využili hned zkraje první třetiny přesilovou hru. Střelu Novotného vyrazil brankář Král jen před sebe a kus černé gumy se odrazil k Danielu Herčíkovi a ten měl lehkou úlohu. Pardubičtí hokejisté mohli jít do dvoubrankového vedení opět v početní převaze, ale tentokrát byla proti defenziva domácího celku, která vše ustála. Celek pod trenérskou taktovkou Petra Beránka se před svatyni pardubického Ševčíka nedostával často, za to v rozmezí 6 minut inkasoval třikrát.

Gólmanovi Královi vypadla střela z výstroje a volného kotouče si všiml Jan Matuška, který ho dopravil za brankovou čáru. Další přesilovka a další gól v podání Východočechů. Formánek uvolnil Matěje Kloze, jenž neměl se zakončením problém. Třetinu hrůzy si vypili havlíčkobrodští dorostenci až do dna, když inkasovali počtvrté. Před brankářem Králem byl pořádný houf hráčů a maskovaný muž Havlíčkova Brodu ztratil puk z dohledu. Následné situace využil František Formánek, který poslal puk za bezmocného gólmana.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil, když více na puku byly Pardubice, které nedokázaly přidat další branku. Domácí tým si vytvořil několik šancí před Ševčíkem, avšak hráči Bruslařů nedali ani jednu. Ve 34. minutě se radovali Východočeši. Daniel Herčík přihrál na pravou stranu kluziště osamocenému Františku Formánkovi, a ten střelou k levé tyči zvýšil vedení. Havlíčkobrodská družina rychle reagovala. Dymák vyslal do brejku Matěje Kozlíka, který bekhendovým blafákem překonal Ševčíka. Bruslaře tato branka povzbudila a několikrát zaměstnali brankáře Dynama, ale ten byl bezchybný.

Třetí třetina pořádně nezačala a hosté si upevnili své vedení. Herčík nahrál na hokejku Matěji Klozovi, jenž z první nedal brankáři Královi šanci na úspěšný zákrok. Mladí Bruslaři se do pásma soupeře dostávali jen sporadicky, ale o to nebezpečnější šance měli, nakonec všechny pochytal Ševčík. Na druhé straně se musel vyznamenat i domácí gólman, jenž několikrát podržel své mužstvo. V 54. minutě Pardubice vstřelily branku, ovšem kvůli porušení pravidel nemohla být uznána. V nadstavbovém prodloužení se oba týmy střídaly v šancích, ale maskovaní muži byli pozorní. Bruslaři získali cenný bod, který bekhendovou kličkou mezi betony Ševčíka zařídil Adam Rauš.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 35. Kozlík (Dymák), 65. Rauš (Kutlvašr) – 2. Herčík (Novotný, Kloz), 12. Matuška (Novotný, Nekvinda), 16. Kloz (Formánek, Novotný), 18. Formánek (Herčík, Kloz), 34. Formánek (Herčík, Koudelka), 42. Kloz (Herčík, Vojtěch). Rozhodčí: Filip Vrba – Radek Husák, Jiří Nechvátal. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 28:35 (6:16, 10:10, 9:9 – 2:0). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6. Prodloužení: 1:0.

Král (Kukeně) – Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Juřica (A), Matoušů, Rauš (C), Janko, Holenda, Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Prášek