12. 9. 2019 | Dominik Adam

Dorostenci otočili vývoj utkání, body však putují do Prahy!

Havlíčkobrodští dorostenci odstartovali sezonu na domácím ledě, kde přivítali pražskou Slávii. Gólový účet zápasu otevřeli Slávisté. Svěřenci Václava Adama a Tomáše Harta otočili vývoj utkání. Své vedení si udrželi necelé tři minuty, poté už Pražané vyrovnali a zanedlouho šli opět do vedení. Bruslaři to v závěru zkoušeli v šesti, ale počtvrté inkasovali.

Dorostenci začali sezonu na domácím ledě, když přivítali pražskou Slávii. V úvodu utkání měl velkou šanci Marek Doležal, když dostal přihrávku na modrou čáru, ale o pár centimetrů přestřelil branku Pittra. Také Slávisté měli obrovskou šanci, konkrétně Jakub Hofmann, když si našel volný kotouč u pravé tyče, avšak brankář Havlíčkova Brodu se stihl včas přesunout. V polovině utkání se pražští hráči dočkali první branky. Šimon Slavíček nahodil kotouč z pravého kruhu na Tučka, který vyrazil kotouč před sebe, kam si z mezikruží sjel Marek Vlasák, jenž dokázal usměrnit puk do sítě. Zanedlouho se mohli Slávisté radovat znovu, když vystřelil Jakub Hrdlička, ale branková konstrukce byla proti, aby Pražané mohli opět skórovat. Před koncem prvního dějství byl ve velké šanci Jakub Hoffman, když našel odražený puk, ale jeho zastavil skvělý semafor Filipa Tučka.

Hned zkraje druhé třetiny měli domácí hráči početní převahu, avšak se nemohli udržet v útočném pásmu a rozvíjet kombinace. Po skončení přesilové hry měli Pražané velkou šanci, když Matěj Kvasnička zachytil rozehrávku Havlíčkova Brodu, ale nedokázal trefit branku podle svých představ. Matěj Kravec společně se svým spoluhráčem ujeli dva na jednoho. Nakonec prvně jmenovaný mířil do teploměru slávistického brankáře, ten svou ruku včas přitiskl k tělu. Havlíčkobrodská družina dokázala se Slávií srovnat krok. Vladislav Juřica nabral rychlost a dostal se až před svatyni hostujícího celku a poslal puk nad rameno Pittra. Ve 35. minutě se domácí mohli znovu radovat. Max Kutlvašr přihrál mezi kruhy, kde stál David Krejčí, jenž poslal nechytatelnou ránu pod horní tyč. Slávisté se však necelé čtyři minuty před koncem druhého dějství dokázali prosadit. Dominik Palát předložil puk do předbrankového prostoru na Matěje Kvasničku, jenž překonal přesouvajícího se gólmana.

Na začátku třetí periody putovali Bruslaři do tří hráčů v poli. Jakub Hrdlička projel útočným pásmem, střílel pod horní tyč, ale nedokázal překonat Filipa Tučka. Broďáci se v následujících minutách oslabení statečně bránili. Netrvalo dlouho a jeden z kádru domácího výběru putoval na trestnou lavici. Adam Rauš jel ve vlastním oslabení na Pittra, avšak jeho rána orazítkovala vyrážečku mladého brankáře. Následně se hrálo jako na houpačce, puk putoval kluzištěm nahoru a dolu. Pittr zaváhal s rozehrávkou, z čehož mohli těžit Bruslaři, ale nikdo na kus černé gumy nedosáhl. Tomáš Krejčí byl v obrovské příležitosti, ale tváří v tvář s Michalem Pittrem neuspěl. Slávisté si čtyři minuty před koncem utkání vzali vedení zpět. Dominik Palát vypálil od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čtyřicet sedm vteřin před koncem utkání, si havlíčkobrodský celek zkusil hru v šesti, ale inkasoval. Dominik Palát využil chybné rozehrávky a poslal puk do odkryté branky.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 33. Juřica, 35. T. Krejčí (Kutlvašr, Juřica) – 11. Vlasák (Slavíček), 37. Kvasnička (Palát, Hofmann), 57. Palát (M. Svoboda, Štancl), 60. Palát. Rozhodčí: Petr Úlehla – Tomáš Jiruška, Matěj Krejčí. Vyloučení: 8:7, navíc Stejskal (SLA) 10 min OT [NESP]. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 28:34 (11:12, 11:11, 6:11). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Tuček (Kubík) – Besmák, Jakubec, Zych (C), Vaněček, Kuchta, Fišer, Kutlvašr, Doležal – Dymák (A), Juřica, Rauš (A), Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Kravec, Prášek