14. 3. 2019 | Dominik Adam

Dorostenci ukončili sezonu skvěle, když otočili zápas s Kohouty!

Havlíčkobrodští dorostenci udělali tečku za sezonou, když porazili Tábor, který si vypracoval dvoubrankový náskok, ale Beránkovy svěřenci dokázali do konce hrací doby vyrovnat a v prodloužení samostatným únikem rozhodl Karel Matoušů. Bruslaři měli k dobru také trestné střílení, které ale Filip Dymák neproměnil. Z havlíčkobrodských řad se kromě Matoušů trefili Adam Rauš a Martin Zych.

Bruslaři se v posledním utkání sezony utkali na domácím ledě s Táborem, který měl hned na začátku šanci. Nevšímal zavezl kotouč do pásma přihrál na Baštu, který v gólové šanci trefil jednoho bránícího hráče Havlíčkova Brodu. Michal Beneš se proháčkoval do útočného pásma až před Korytara, zkusil střelu k bližší tyči, ale maskovaný muž v modrém dresu byl úspěšnější. Táborští měli následně početní výhodu, ve které toho moc nestihli, jelikož byli hned posláni na trestnou lavici. Dymák se po pravé straně natlačil až před brankáře, kterého si položil, ale brankář jej skvěle vychytal pravým betonem. Janda se dostal do prostoru mezi kruhy, odkud ale napálil horní tyč Královy branky. Beneš jel sám na Korytara, zkusil střelu na vyrážečku, ale gólman jeho pokus vychytal.

Na začátku druhé třetiny měl největší šanci Matoušů, jenž jel po pravé straně sám na brankáře, který jeho první pokus vyrazil, ale jen zpět na hůl havlíčkobrodského hokejisty, ten hned vystřelil, ale Korytar se stihl včas přesunout. Dymák jel sám na brankáře, ale byl faulovaný tak následovalo trestné střílení. Filip Dymák se rozjel středem, zkusil kličku mezi betony, ale brankář hostí jej vychytal. Havlíčkobrodští se provinili faulem, čehož Tábor využil. Marek Janda dostal přihrávku od Jana Nevšímala, následně vystřelil od modré čáry, Král vyrazil puk na hůl Martina Kundráta, jenž měl lehký úkol, když pouze doklepl kotouč do sítě.

V úvodu třetí třetiny mohli jít Táborští do dvoubrankového vedení. Polák společně s Nevšímalem přečíslili obranu domácích. Prvně jmenovaný poslal puk na Nevšímala, který ale trefil Krále, jenž celou akci zachytil v rozkleku. Kohouti se zanedlouho dočkali trefy, která je posunula do vedení o dvě branky. Matašovský vystřelil od modré čáry, Král vyrazil touš nad sebe, kam nastavil hůl Kryštof Vaněk, jenž nasměroval puk mezi tři tyče. Havlíčkobrodský výběr zanedlouho stáhl náskok hostí, když Dymák našel Martina Zycha, jenž z levého kruhu propálil brankáře v modrém dresu. David Krejčí jel sám na brankáře, zkusil střelu na vyrážečku, ale na brankáře Tábora si nepřišel. Bruslaři následně vyrovnali. Adam Rauš obral soupeře o puk za brankou a bekhendovým pokusem pod horní tyč překonal Korytara.

Nadstavbové prodloužení bylo za necelé dvě minuty rozhodnuto. Adam Dvořák našel rozjetého Karla Matoušů, jenž jel sám na Korytara, kterého skvělou střelou pod horní tyč překonal.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 49. Zych (Dymák), 55. Rauš, 62. Matoušů (Dvořák, Beneš) – 35. Kundrát (Janda, Nevšímal), 45. Vaněk (Matašovský, Adam Kofroň I.). Rozhodčí: Daniel Reich – Jiří Nechvátal, Václav Kacetl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 31:42 (8:15, 9:17, 11:9, 3:1). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Král (Kubík) – Dvořák, Besmák, Zych (C), Kuchta, Jiráček, Kutlvašr, Doležal – Matoušů, Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, D. Krejčí, T. Krejčí, Prášek