3. 12. 2023 | Tomáš Sochor

Fantazie! Osmáci vstoupili do nadstavby vysokou výhrou nad Jihlavou!

Havlíčkobrodští osmáci hned na úvod nadstavby vyzvali rivala z Jihlavy a na domácím ledě předvedli neskutečnou show. Mladí Bruslaři si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok, který ve druhé části zvýšili ještě o další čtyři přesné trefy. Brankostroj Havlíčkova Brodu se nezastavil ani ve třetím dějství, kdy vyprodukoval tři góly. Kaňku na jinak fantastickém utkání udělali hosté dvě minuty před koncem, kdy překazili Marku Kratochvílovi možnost čistého konta. Šesti body zazářil Josef Rakušan (3+3), pět příspěvků do statistik si připsali Marek Domkář (2+3) a Jan Fejt (1+4). (Foto: Ronald Hansel)

Starší žáci A odstartovali nadstavbu zápasem s dosud neporaženým rivalem z Jihlavy. V azylu v Ledči nad Sázavou, kde se zápas z kapacitních důvodů odehrál, se očekávala dominance Dukly. Opak však byl pravdou! BK vstoupil do utkání dobře a ujal se vedení. Následně sice musel čelit dvěma oslabením, ale s těmi si domácí hráči bravurně poradili a následně potrestali chybu hostí, když gólman odjel z brány v domnění signalizovaného faulu, čehož využili dva nováčci Hanousek s Vlachem a druhy jmenovaný skóroval do prázdné branky. Do konce třetiny už se stav nezměnil. Druhé dějství nabídlo podobný scénář a Brodu se podařilo potrestat chyby v obraně Jihlavy dalšími čtyřmi brankami. Ve třetí třetině se sice Dukla snažila o korekci, ale domácí neponechali nic náhodě a skvělým výkonem si došli pro nečekaný výsledek 9:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Václav Bošacký 0 0 0 0 2
Matyáš Doležal 0 2 2 0 4
Marek Domkář 2 3 5 0 2
Jan Fejt 1 4 5 0 0
Viktor Hanauer 0 0 0 0 0
Dominik Hanousek 0 1 1 0 0
Filip Kotlas 0 1 1 0 2
Marek Krejčiřík 1 1 2 0 2
Radek Matějů 0 0 0 0 0
Dominik Pavlas 1 0 1 0 0
Maxmilián René Rada 0 0 0 0 0
Josef Rakušan 3 3 6 0 0
Michael Rudolf 0 0 0 0 4
Jan Vlach 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Kratochvíl 60 0 1 0 0 0

Ohlasy k utkání

N1. kolo, neděle 3.12.2023 od 12:00
Zimní stadion Kotlina
9:1
(2:0, 4:0, 3:1)
Havl. Brod - Jihlava
8. třída

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Fejt (Domkář, Rakušan), 18. Vlach (Hanousek), 24. Pavlas (Krejčiřík, Kotlas), 29. Domkář (Fejt, Rakušan), 37. Domkář (Rakušan, Fejt), 40. Rakušan (Domkář), 47. Rakušan (Fejt, Doležal), 51. Krejčiřík (Doležal), 56. Rakušan (Domkář, Fejt) – 58. Kubišta (Havel). Rozhodčí: Vojtěch Kukeně, Jan Jeletz. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 35. Průběh utkání: 9:0, 9:1.

Sestavy

Havl. Brod

Kratochvíl (Burda) – Kotlas, Doležal, Matějů, Rudolf – Pavlas, Rada, Hanauer, Fejt, Rakušan, Krejčiřík, Hanousek, Bošacký, Vlach, Domkář

Jihlava

Hromas – Havel, Matějka, Kubišta, Šimek, Duben, Hlavínek – Kožich, P. Fink, Heřmánek, Ludvík, S. Fink, Matulka, Zadina

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu